Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!

Публикувано от Продавач 
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
10-10-2005 - 11:51:26
То е ясно, че проблема е в наследените щрангове. Това значи че те трябва да се подменят или все едно нищо не правим. Не съм споменавал че ме притеснява цената на енергията, просто мразя да ме крадат, и то с тенденция за увеличение. На ток поне мога да си планирам разхода досатъчно точно. Къде съм казал че ще стоя на студено?
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
10-10-2005 - 12:02:17
По подмяната - ами не знам как си представяш да се организират всички съсобственици - и става въпрос не за подмяна, а за нов тип инсталация - трябва нов проект и разбиване във всички апартаменти и в общите части. Не знам кой и как ще се навие на подобно нещо.

Е, добре - можеш да си плащаш и едната, и другата сметка - от личен опит ще ти кажа, че с ток ще плащаш повече при същия и същото при по-малък комфорт - цените на тока също все още са устремно нагоре.

Ама ако според теб това си струва заради идеята да не спонсорираш съседа - добре.
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
10-10-2005 - 12:14:05
Ти защо мислиш съм тръгнал да си строя къща и да се махам от тия катакомби?
Съмнявам се че ще плащам повече. От сметка 200-250 лв за парно за двустаен вътрешен апартамент, компонентата кражби със сигурност е около 50% а тази година се очертава да е още по-голяма.
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
10-10-2005 - 12:36:06
Ами стига де - Продавач иска пак да се въведатsmiling smiley
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
10-10-2005 - 13:59:19
avatar
Ужасни типове са тези, аз дори се замислих за камина с водна риза и локално отопление пък ще пълня мазето с дърва и това е. Простотията е, че дори да си спреш радиаторите трябвало да се плащат някакви 30% до колкот разбах за това, че тръбите минавали през апртамента ти...
Изобщо майтап...
:g:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Продавач,
Не съм сигурен, че мога да ти дам надеждна информация относно перспективите за отопление на твърдо гориво (включително и най-вече дърва), но горещо те съветвам да направиш сериозно проучване и преценка, преди да направиш някое рязко движение !

Някъде в отдалечени чекмеджета на спомените ми имат някаква мъглява информация относно използване на дърва за отопление в Австрия. Някой познат ми беше говорил по темата и смисълът, рамкиран в паметта ми беше в посока :
Високи цени, такси, европейски екологични норми и изводът, който ми е останал (без да твърдя, че е верен) : За ЕС - това е екзотична възможност за отопление, достъпна за доста състоятелни хора и то в райони без смислена алтернатива.

Сега - ние европейци ли ще ставаме, какви ли - не знам !

Те - нали и гърците са европейци, вече има-няма 25 години, не се чува да са се променили.

Може и да пуснеш една нова обща тема - дано някой от нашите колеги от Европата ни разкаже нещо повече от първа ръка.
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
10-10-2005 - 15:44:02
Ааа, Начев - недей така - в Австрия пелетното гориво изживява бум. В Скандинавия (Швеция, Финландия) - също. И в Германия, доколкото знам, вървят нататък.
Макар че това не е същото като камина с водна риза на дърва - ама в камината може и брикети да гориш - те са по-калорични и с по-малко отпадък. Даже испанци и британци се запалиха по идеята.

Да ти кажа - изгарянето на дървесни пелети (не селскостоп.) е в нормата за ек. замърсители даже за Австрия - където имат жестоки норми. И си произвеждат това гориво, и си се отопляват - виждала съм с очите си панелен общински блок (има такова чудо smiling smiley в Залцбург - отопление с котел на пелети и котел на газ като бек-ъп за зимата, обаче smiling smiley. В друг пък една женица от обитателите я бях аизвикали да ни разказва колко е хубаво да се топлиш на пелети (ама пак с бек-ъп smiling smiley

За еднофамилна къща е супер - има изисквания за складиране на пелетите - противопожарни, влага и пр., ама това се решава. За цени не ми се говори smiling smiley))

А ЕК има цяла програма за насърчаване изпозването на биомаса (refined biomass соновно - т.е. преработена дървесна или селскостоп. биомаса) за отопление и даже за ко-генерация. И на това се гледа с много добро око. Темата е дълга и интересна....

Обаче Продавач не знам дали ще иска да си купува пелети по 300 лева/тон - в най-добрия случай. Дървата за огрев са по-евтини, но естествено, по-малко калорични. Но пък имам приятелка в Лозенец - отоплява двустаен (е маломерен, де), някъде към 60 кв.м. или 110 куб.м. с една такава камина - миналия сезон твърдеше че им излязло около 350 лева . Ама мъжа й всеки ден чисти, носи дърва, зарежда камината - хамалогия. Докато пелетите пзоволяват автоматично подавне на горивото.






Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
10-10-2005 - 15:52:34
Височка ти е сметката май - това на средно на месец за миналата година ли е? Не знам как става тази работа - аз имам сведения за около 180 лева средно за краен 200 куб.м (около 80 кв.м.)


Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
10-10-2005 - 15:53:46
Наев, грешка - извинения - 60 кв са около 170 куб.м. - сори
Пак извинения
10-10-2005 - 16:08:17
Начев - пусто бързане ! И името ти сбърках даже - пак извинения.

За алтернативните източници на енергия може много да се говори - има все пак начини. Ама е дълга тема
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход