Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!

Публикувано от Продавач 
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
25-09-2008 - 21:43:06
ХА ХА защо да не се плаща на топлофикация -защото силната ни държава ще се намеси и ще плати сметката ли?????? луда работа обаче си мн мн мн прав
а аз след теб ще викна и на енергото не плащаите и на в и к и на мобилните оператори и изобщо - долу монополистите......
като се замисли човек направо се гаврят с нас
наи голямата заблуда в политиката на страната изобщо е че на някои му пука за хората изобщо....
20 години ебахти филма.....
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
25-09-2008 - 23:07:53
avatar
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> НЕ ПЛАЩАЙТЕ НА ТОПЛОКОФИКАЦИЯ НИЩО!!


clap:

Точно така спирам да плащам.
По закон аз не мога да се откажа от топлофикация, но ако входът има много неплатени сметки, тя ще се откаже от всички нас, т.е и от мене.

Tа спирам да плащам при първа възможност (щото те имат да ми връщат засега).

Ама съседите нещо са се юрнали да внасят, та май няма да огрее тази единствена възможност.

sad smiley

Блондинка по душа
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
30-09-2008 - 13:31:56
Купих апартамент със задължения към Топлофикация./за които знаех/Част от тях платих..,за останалите ги осъдих..
НЕ СЪМ ПРОТИВ ПЛАЩАНЕТО НА СМЕТКИТЕ ПО ПРИНЦИП ,ДАЖЕ НАПРОТИВ..
Но към Топлофикация имам "смесени чуства"Защото те само крадът от потребителя или по точно грабят по АЙДУШКИ..
:loveu: Защо да им плащаме -Затова ,че грабят или?
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
30-09-2008 - 14:06:27
avatar
турбозол,

поздрави за това, че си осъдил Топлофикация. А това, че не си разбрал за задължението е кофти.

Аз си плащам за услугите, които получавам. Но с "топлото" e друго. Аз (и вероятно много други) не искам изобщо да ползвам техните услуги. Но аз не мога да се откажа от тях. Трябва да убедя още Х съседи. Някои от тях са пенсионери и каузата е загубена.

Но сега имам възможност Топлофикация да се откаже от нас, ако не плащаме (временно). Ще пробвам, дано стане.

На свекърва ми от вчера съм им спрели топлата вода, нищо, че са в предтижен квартал и не са в списъка със задължения над 50 %. Безобразията им нямат край.



Блондинка по душа
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
30-09-2008 - 14:15:16
не знам кой кого краде, но според мене проблема си е 90% в наглите и безочливи .. СЪСЕДИ

Сега живея в нова кооперация където щтранга е един и разклоненията на парното минават по пода. Имаме безжично отчитане на парното и уреда ми измерва КИЛОВАТИ енергия които реално съм потребил. Сметките ми ги засичам до стотинка и съм доволен защото знам какво плащам. За сведение за целия отоплителен сезон 2007/2008 година съм платил за парно ... 240лв !!!! Апартамента ми е вътрешен, 94м2 и както казах е нов, с перфектна излоация. Вкъщи не държа по-топло от 21-22 градуса защото мрязя жегите.

В стария апартамент, едно ЕПК ситуацията беше следната:

- едни си свалят радиаторите с топломери и слагат такива без топломери. Веднага след пускане на парното и минаване на проверките се почваше едно тракане по тръбите и монаж-демонтаж цяла нощ

- друг си беше скрил радиатор зад стена от гипс картон с дискретни отвори в горния край; за достоверност беше оставил тръби за ужким демонтирания радиатор

- трети кретен си беше направил серпентини по тръбите и дефакто радиатор не му трябва.. Спира го и се топли на тръбите само

- четвърти измислил как да демонтира топломера

- пети си направил.. ПОДОВО отполение преди топломера.

и т.н. в резултат на което постъпилата в сградата енергия се разпределяше за плащане между малкото "будали" които не са прецакали съседите си. Иначе рев голям колко топлофикация краде.. абе простотия.

така, че уважаеми, проблема си е изцяло в Бай-Ганьовското мислене на съседите ви а може би и вас.


Единственото решение, което виждам е изжеждането на щранговете извън апартаментите с възможност за спиране на топлоподаването.

Като по-нежелателен вариант е топлофикация да се интересува само до абонатната станция какво е подадено - от тук натам да се избиват крадливите съседи един между друг.


И последно, живял съм и в къща. Който си мисли, че по евтионо и удобно от ТЕЦ-а има не е познал. Не ми разправяте тия врели некипели за климатици и тем подобни. Не е същото, новярвайте ми, минал съм по този път..






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-30 14:19 от naughty.
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
30-09-2008 - 14:47:16
naughty, прав си за всички тези неща и това е още една причина да не искам да плащам на топлофикация - те трябва да ни доставят енергия по такъв начин, ЧЕ ДА Е НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ КРАДЕ. Да измислят технически начин да го правят - съгласен съм да платя (моята част) преработка на системата на блока не е кой-знае каква работа. НО ТЕ НЕ ИСКАТ. 19 години проблема омръзна на всички. Толкова ли неможаха да измислят начин да стимулиратхората да си преработят щранговете - за 5-6 или 10години, все да е станало досега. Да ни задължат да си купим тъпите разпределители можаха, а да се преработят щтранговете не. Така е по-лесно за тях и за тези които захранват партийни каси от тях. А хората ако са сигурни какво са похарчили, какво дължат и че никой не ги краде ще си плащат сметката. Дотогава - сори не искам да имам нищо общо с тях. Нямам и радиатори - да не помисли някой че ползвам без да плащам. Фактурират ми някаква измислена сградна инсталация, все едно аз не се топля с някакъв друг енергоизточник и съседите ме топлят. Като е 25 градуса у нас, съседите ли ми плащат част от тока? Или лятото като се охлаждам с климатици ( охлаждам и съседите) да не искам 30% от тока да ми го поеме някой друг? А с начисляването на ПРОЕКТНАТА мощност, а не изразходената, какво ще кажете - да не съм луд да им платя? 2005г нямаше зима - сметките пак високи. А те си начислявали проектна мощност, а не потребена?
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
01-10-2008 - 12:46:50
След като Топлофикация иска пари от потребителите ,нека да си оправят КАЧЕСТВОТО НА УСЛУГАТА. Или много сложно да има индивидуално отчитане?
Къде отива "топлото" в един панелен блок на 25 години.Имам пред вид от абонатна станция към потребителя..Старите тръби КАКВА ИЗОЛАЦИЯ ИМАТ?-стъклена вата..от както е правен блока..,абсолютно амортизирана ...То петдесет процента от "топлото" се губят още в мазетата..
А простотията ДА СЕ НОСИ "КОЛЕКТИВНА ОТГОВОРНОСТ"е направо цинична..
И макар ,че аз лично съм приключил с топлофикация.СЪВЕТВАМ НЕ ИМ ПЛАЩАЙТЕ НИЩО!!!Губят делата!
А и правителството -тоест тъпите КОМУНИСТИ да си взимат топлофикация "на
гръб" и да си ходят да се греят в Сибир.. eye popping smiley
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
01-10-2008 - 13:12:58
avatar
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> След като Топлофикация иска пари от потребителите
> ,нека да си оправят КАЧЕСТВОТО НА УСЛУГАТА. Или
> много сложно да има индивидуално отчитане?
> Къде отива "топлото" в един панелен блок на 25
> години.Имам пред вид от абонатна станция към
> потребителя..Старите тръби КАКВА ИЗОЛАЦИЯ
> ИМАТ?-стъклена вата..от както е правен
> блока..,абсолютно амортизирана ...То петдесет
> процента от "топлото" се губят още в мазетата..
> А простотията ДА СЕ НОСИ "КОЛЕКТИВНА ОТГОВОРНОСТ"е
> направо цинична..
> И макар ,че аз лично съм приключил с
> топлофикация.СЪВЕТВАМ НЕ ИМ ПЛАЩАЙТЕ НИЩО!!!Губят
> делата!
> А и правителството -тоест тъпите КОМУНИСТИ да си
> взимат топлофикация "на
> гръб" и да си ходят да се греят в Сибир..

Хубаво като лозунг, а после? С какво да се топлим, след като ел. инсталациите не са проектирани и за отопление? Нали, като изгърмят трафопостовете и хората като теб ще останат на тъмно и студено............
Трябва да натискаме да се оправи услугата, не да унищожим топлофикация. И сега е момента- пред угрозата София да остане на тъмно, институциите трябва да се размърдат. И без това, общото увеличение до януари, ще стане минимум 35%. Тогава кой ще остане да плаща?
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
01-10-2008 - 20:33:05
или аз нещо съм тъп или искам да живея в нормална държава
значи- имам топлофикация в цялото жилище ...вс е ок
но в един прекрасен ден решавам да се откажа от услугите им -съответно спирам всякакви отношения с тях - идват значи и ми искат някакви глупости наречени такса мошност - обосноваваики се с някакви си общи части
и ето аз съм пич - взел съм значи панелката , платил съм всичко -барабар(заедно) с общите части..до тук добре нали
ама тръбите им (на топлофикация) минава съответно през моя хол ...и вместо те да ми искат нещо - не е ли по правилно аз да им поискам нещичко че ми влизат в територията ...ама нямало от къде да минават тръбите - ами маината ви бе ...прекараите от въздуха
сега аз съм ви разказвал че съм на газ-централно , тръбите от вън, всички съседи подписват съгласие че може да има тръби по фасадата на блокчето . ако не искам да плащам си имам централен кран които ми е в къщи -завъртам го спирам газта и не плащам - пускам плащам -чиста работа
е да скочи цената ...но какво да се прави.....
тези от топлофикация явно не са случили на достатъчно отворени абонати - направо ще ги развинтят
няма такъв филм ...някои които и да е по какъвто и да е начи да ти се меси в часната собственост----да могат да ти спрат всички услуги заради неплатени сметки ...но до там-всичко друго е простотия
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
02-10-2008 - 11:49:36
Камелия -Докато се плаща на Топлофикация-те няма да си оправят услугите.!,а ще безчинстван докрай!!
А да чакаш от комунистите /правителството/да се намесят е от умрял писмо..
Не съм живял цял живот в къща и съм запознат с "неволите" на "панелната общност",но докато всеки си трае и не си търси правата -нищо добро не можеш да очакваш..
И така съдете Топлофикация до дупка ,губят делата и не им плащайте докато не СИ ОПРАВЯТ УСЛУГИТЕ!!! smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход