Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Made in China!

Публикувано от optimistko 
Made in China!
05-10-2009 - 16:24:18
Re: Made in China!
05-10-2009 - 19:48:27
:] :] :] Не знам защо, но докато четях поста ти се сетих се за един виц!

Македонци коментират:
- Па ние смо велики бреее! По велики смо от бугарите ... за 1 ден ке ги натръшкаме сите!
- Па ние и от руснаците сме по-велики, за 4 дена ке ги натръшкаме! - казал друг.
- Па и от китайците смо по-велики, за има-нема 5 дена ке ги натръшкаме!
Един от тях се плеснал по челото и кзал:
- А, дека ке ги копаме ?

:] :]

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Made in China!
05-10-2009 - 22:10:12
Оптимистко,
Заинтересува ме с този линк.
Ели,
Далеч не предизвиква такива "закачливи" асоциации у мен, а по-скоро къде сме ние, от какво се вълнуваме и докога ще си доказваме с "архивни" доводи, че "такова животно няма и не може да има". Вярно, че те са много, че не мога лично да вникна в механизма на нещата там, ама ние какво правим, защо категорично не вникваме във фактите? А те са, че една "комунистическа" страна (официално, доколко е - не знам), за нула историческо време става световна водеща сила.
Ние все си търсим виновни в миналото. Сега пак това гледам и пак е на онзи, другата орбита, която няма допирни точки с успяващите - няма значение кои точно - "сите сме ги натръшкале". smiling smiley
Re: Made in China!
05-10-2009 - 22:24:48
То е ясно какво ни липсва ... Електрификация + Съветска власт (беше едно време), по новому Газификация + Съветска власт.
Извинете, но не мога да бъда сериозна, ако ще се прави сравнение, икономически анализ и анализ на обстановката България-Китай! Безумно е ...
Ще се радвам, все пак, ако прочета подобен труд.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-05 22:36 от elissa.
Re: Made in China!
05-10-2009 - 22:35:42
На 61-во място сме по човешко развитие от 182 страни

Цитат: "По данни на доклада емигриралите от България са 10,5%, като 68,3% са се преместили в Азия."
Ето я причината Китай да е толкова напред! winking smiley :]

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Made in China!
05-10-2009 - 22:42:21
Китай днес е всичко друго но не и комунистическа държава такава каквато я разбирам аз. Според мен е по - скоро смесица от капитализъм, като пазарен прицип /което я направи икономическа сила/ и комунизъм, чрез методите за контрол над масите.
Май са открили, че човек е продуктивен, когато има свободата да трупа блага според труда си без лимит. В същото време не се церемонят ако някой не спазва правилата да го разстрелят, като куче на пллощада, за да има правила.
Re: Made in China!
06-10-2009 - 22:04:18
Писах го - НЕ ЗНАМ (и не ме интересува особено) каква е реално Китай - знам каква я водят в света.
Явно, дори "комунистически чутури" да я управляват, пак по-добре го правят от нашите "тикви".
Моята мисъл беше малко по-друга - няма особено значение каква "терминология" се практикува - "араламби" (по-литературно).
А, според мен, ние само това правим - "араламбим" на тема терминология вече 20 год. и затова (основно) сме в друга орбита.
Или:
Приказваме си на тема приказки (терминология), приказка да става и да ни изберат - още минава.

Ели,
Защо да е "безумно"? На теб кое сравнение по-ти пасва?
С Китай години наред сме вървели "един път" - във времето, даже имаше период, когато започнаха да стават "нарицателни" (заедно с Албания) за нас, от нашата високомерна "камбанария".
Без да съм много навътре, основната различна даденост при тях (в сравнение с нас) е, че имат повече народ да хранят. Стартът беше близък, даже техният по-късно във времето, че и "кръв" имаше и повече щуротии.
Преди тях бяха "азиатските тигри", а сега вече Индия и дори Виетнам - страни, спрямо които години наред сме се имали за "ПО-" и които за същите тези 20 год., в същата "международна обстановка" направиха чудеса.
Не са ми сила икономическите анализи, но поне очи и уши имам - гледам, чувам и малко се замислям. Май Китайската "демагогия" по-би ми паснала - иначе, все "демагогии".
Re: Made in China!
07-10-2009 - 13:45:33

Китай е богата страна, но китайците не са богати хора. Така пише *book*
Re: Made in China!
07-10-2009 - 13:57:43
Страна на тотални крайности - това е Китай! Ние виждаме само красивата част от картинката!
Re: Made in China!
07-10-2009 - 20:26:35
Broki Написал:
-------------------------------------------------------
> Страна на тотални крайности - това е Китай! Ние
> виждаме само красивата част от картинката!

Броки,
Недей и ти "крайно" - точно "красивата част" и това, което стои в основата й е от последните (безплодни за нас) години. Хората явно си имат цел, преследват я, мобилизират си някак населението (градивно).
Не вярвам огромната част от населението им да са "роби" - виж им потреблението на съвременни стоки и услуги (на глава, не абсолютно), виж космическа програма - вярно не е за малки страни, ама ние нали също имаме 2-ма космонавти (ако някой помни).
За армии и бомби не ми се говори - добре че успяват да завладяват икономически, иначе...
Сигурно не са "богати" хората, ама това в какво се мери? Пък ако решат да потребяват като американците - апокалипсисът не ни мърда. По-добре и за света дори, да си го карат по "комунистически", според мен.
А като страна - не съм чувал да са особено "богати" на глава или площ.
Виж, много чужда пара се налива там, но това също е майсторлък в управлението и допускам, световна глупост/недалновидност (отделна тема).


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход