Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....

Публикувано от jores 
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
09-07-2009 - 14:40:27
kokoex

вярваш, не вярваш, друг начин няма. Просто трябва да го търсим и да се вглеждаме във всичко, което ни се предлага като политик. Което се доближава в най-голяма степен до този образ, ще свърши някаква работа в началото. Иначе викаш нямат значение толкова хората, а механизмите. А тези механизми от какви се правят. не и от компютърни програми нали. Ако свестни и грамотни хора правят тези механизми, нещата ще тръгнат към по-добро, ако са някакви кретени като почти всички досега - механизмите на Сталин ги помним, или поне сме ги чели, където самите те започват да възпроизвеждат чудовища. Има една книга - Технология на властта от Авторханов, прочети я, много точно описва борбата за власт и създаването на различните лостове за влияние в държава и партия.

Винаги, винаги в историята на някоя държава се е появявал един, двама, трима лидери, които променят правилата и водят нещата към просперитет.

Муза,

идеалист не знам дали съм, по-скоро реалист. Идеалистите залагат само на първия профил - дайте ни Левски, Апостола, Дякона. Няма такъв филм.

Едно е да влизаш в политиката, друго е да водиш политика. Мое мнение. Има хора и лидери, които без да разполагат с властови лостове са променили политиката и на най-големите и велики държави - МЛКинг например. Или Мандела. Генерали, ителектуалци, не е задължително да са бизнесмени. Една държава не е фирма и е по-сложно нещо и от най-сложният холдинг с многобройни вътрешни и външни филиали. Такива лидери и водачи са поставяли принципните насоки, гледали са на нещата в цялост. Такъв е бил и Левски.

След това тези хора или са влизали във властта /ако не ги гръмнат преди това/, или са оставали на ниво акумулиране и насочване на гражданската енергия отвън и съблюдаване на правилата, които вече други под техния натиск за започнали да променят. Ако пък влязат във властта идва моментът на конкретната политика - тогава започва голямото лавиране, компромисите и т.н. Тук идва макевиализът - начинът да консумираш политиката. Ако запазиш първия си профил това е гранция че няма да се опияниш от нея и да бъдеш там самоцелно.

Третият профил произтича пък от втория - няма как да правиш голяма политика, ако не можеш да подбереш правилните хора около себе си, тези които ще се занимавата с лостовете, винтчетата, гайките на властта. Колкото по-кадърни са те, толкова по-добре говори за един управник. Ако ще да е бил холивудски актьор във второразредни уестърни като Рейгън. И обратното - обградиш ли се с некадърници, за да блеснеш ти, рано или късно тези некдърници те повличат надолу. Такива като сините Гоцев, неговият наследник в правосъдното Тодор Симеонов, Емануил ЙОрданов и прочие. Особено ако са и крадливи като много от сините тартори Бъкито, Менти, Бисеровци, Мафиански, Тагарински, Божков и прочие. Затова и не приемам някой като изкарва Костов чист и кадърен, ама видиш ли другите го провалили. По тая логика и Сталин е бил бахти готиния пич, ама на - тия около него само гадняри - нали такава беше легендата. Както и за Тато, и за кой ли не провалил се лидер.

егати фермана, каталясах от драскане....ще продължа да се оливам по-късно
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
09-07-2009 - 14:49:37
http://www.blitz.bg/news/article/55892
ГОТВЯТ АРЕСТ ЗА ДОГАН (09 юли 2009, 13:01)

Днес има хубави новини smiling smiley
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
09-07-2009 - 15:36:24
Combat, аз също бих искал да видя такъв човек на хоризонта ни. Но уви засега го няма. А за контрола - имах предвид контрол от страна на избирателите не от страна на друг човек. Мисля че обратната връзка /контрола/ трябва да го има. Това според мен ще държи съвеста на избраният/те будна. И не на последно място нали демокрацията е точно това - да управлява мнозинството /избирателите/ а не както досега малцинството /избраните/ smiling smiley
Имам предвид - контрол от страна на избирателите чрез право на глас не само при изборите а и при вземането на важни за цялото общество решения /например НАТО, АЕЦ, смъртното наказание, държавните заеми и т.н/. И мисля, че тука технологиите могат да бъдат от голяма полза за обществото - не като програма, алгоритъм за вземане на решенията а като чисто комуникационни услуги.
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
09-07-2009 - 15:41:33
avatar
barbaron Написал:
-------------------------------------------------------
> [www.blitz.bg]
> ГОТВЯТ АРЕСТ ЗА ДОГАН (09 юли 2009, 13:01)
>
> Днес има хубави новини


Дааааам татко Барба,

вЕрно са добри новините. Доган ще разпределя пак порционите само че в Затвора.
Там където му е мястото! ДЪРТ ФЪФЛЕЩ ПИЯНИЦА ... сега ще Фъфли от Затвора, а може и да го Уважат по ориенталски ... confused smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-09 15:41 от Wilson.
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
09-07-2009 - 16:03:01
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> 4ovek Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> Сега какво - Бойко си е свършил работата за
> > четири години напред ли? Най-големия проблем
> в
> > последните години беше, че документално няма
> > престъпление в много от нагласените търгове,
> ако
> > тази практика продължи все едно дали се
> казваш
> > Сергей, Ахмет, Иван , Волен или Бойко. Какво
> се
> > правеше досега - за да се спечели някаква
> поръчка
> > чиновниците почват да мислят какви
> предварителни
> > условия да сложат за да може определена
> > фирма(фирми) да спечелят. Търгът се оказва
> честен,
> > а виждаме едни и същи да печелят. Положението
> е
> > същото и в София, където управлява ГЕРБ.
>
> Не знам дали правиш разлика между търгове,
> организирани от общината и такива- от
> министерствата? Попитай, ако имаш някой
> предприемач под ръка, дали в общината е като на
> другите места? Ако си забравил факта, че всичките
> разкрития за зулумите и в търга за автобусните
> линии, и за Топлото, и за Соф. имоти, тръгнаха от
> там......

Ще се вмъкна понеже търговете са ми специалност поне тези касаещи имоти.
Столична община след идването на ББ в отношение прозрачност и защита интересите на общината съответно на столичани са еталон за цяла България.
От идването на ББ всичко що е търг за имоти се публикува на сайта на СО, СОАП е най - прозрачната и развита структура за реализация на общинска собственост чрез търг и няма еквивалент в цялата страна. Софийски имоти спря да продава на другари без тръжна процедура! 2003г. съм се качвал в офиса им на ул. Гурко, пазаше се от охрана и в тази общинска фирма не се допускаха граждани, за публичност да не говорим. Това са все реални неща имащи реален ефект а аз искам точно това от избранниците ми.
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
09-07-2009 - 17:08:19
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....


БЛАЖЕНИ СА ВЯРВАЩИТЕ ...И ТЯХНО Е ЦАРСТВОТО НЕБЕСНО / става дума за царството на глупците /

http://blitz.bg/news/article/55908

и както се вижда - ясни са икономическите интереси зад ГЕРБ - а те са същите като тези зад БСП и ДПС
:] :] :]

Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
09-07-2009 - 20:00:37
kokoex

това е така, писал съм го в една друга тема.С изборите нещата не приключват, а тепърва трябва да започват за избраните и избирателите. Перманентен контрол през целия мандат.

status

без лобита не може братче, особено в политиката. То в една нормална човешка компания от 10 човека винаги ще се намертя групички по интереси, ти ми говориш за цяла партия със 116 депутати и нам колко си хиени, усукани около тях.

От ББ обаче зависи как ще балансира между тях и да не се оставя да му се качват на главата. Ако е мекица като Станишев или заблуден реститут като Сакса, и той ще се превърне в тяхно жалко подобие.
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
09-07-2009 - 20:44:14
Combat, извинявай! Отскоро съм във форума и не съм чел всички теми. Явно мненията ни съвпадат по този въпрос smiling smiley
*beer*
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
09-07-2009 - 21:09:48
Нов бардак със стари Мадами (да не прозвучи грубо) - към януари ще искрещя точната дума -тогава тя ще звучи даже меко. *ok*
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
09-07-2009 - 21:42:03
avatar
jores Написал:
-------------------------------------------------------
> камелия Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > 4ovek Написал:
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > Сега какво - Бойко си е свършил работата за
> > > четири години напред ли? Най-големия
> проблем
> > в
> > > последните години беше, че документално
> няма
> > > престъпление в много от нагласените
> търгове,
> > ако
> > > тази практика продължи все едно дали се
> > казваш
> > > Сергей, Ахмет, Иван , Волен или Бойко.
> Какво
> > се
> > > правеше досега - за да се спечели
> някаква
> > поръчка
> > > чиновниците почват да мислят какви
> > предварителни
> > > условия да сложат за да може определена
> > > фирма(фирми) да спечелят. Търгът се
> оказва
> > честен,
> > > а виждаме едни и същи да печелят.
> Положението
> > е
> > > същото и в София, където управлява ГЕРБ.
>
> >
> > Не знам дали правиш разлика между търгове,
> > организирани от общината и такива- от
> > министерствата? Попитай, ако имаш някой
> > предприемач под ръка, дали в общината е като
> на
> > другите места? Ако си забравил факта, че
> всичките
> > разкрития за зулумите и в търга за
> автобусните
> > линии, и за Топлото, и за Соф. имоти,
> тръгнаха от
> > там......
>
> Ще се вмъкна понеже търговете са ми специалност
> поне тези касаещи имоти.
> Столична община след идването на ББ в отношение
> прозрачност и защита интересите на общината
> съответно на столичани са еталон за цяла
> България.
> От идването на ББ всичко що е търг за имоти се
> публикува на сайта на СО, СОАП е най - прозрачната
> и развита структура за реализация на общинска
> собственост чрез търг и няма еквивалент в цялата
> страна. Софийски имоти спря да продава на другари
> без тръжна процедура! 2003г. съм се качвал в офиса
> им на ул. Гурко, пазаше се от охрана и в тази
> общинска фирма не се допускаха граждани, за
> публичност да не говорим. Това са все реални неща
> имащи реален ефект а аз искам точно това от
> избранниците ми.
>
>
> targ.bg

Джорес, то бива бива ама ..........................
Една прозрачност.
Една яснота.
Бойко няма разумна алтернатива и затова гласувах и аз за него.
Ама прозрачност.
Недей така.
Май си далечко от реалните а не от пообликуваните.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход