Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....

Публикувано от jores 
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
09-07-2009 - 10:51:29
avatar
1-во: Народът се обедини против ДПС-БСП и гласува за Бойко. Който си прави илюзии, че не е така и че това е 100% мажоритарен избор intuito personae (юристите ще ме разберат) е в голяма заблуда!

2-ро: Какво значи втвърди турците и те си гласуваха за Доган. Ами че те винаги си гласуват за Доган ... той си ги манипулира и им внушава страх за нов възродителен процес и т.н ... Така че Уважаеми и Тук си в заблуда!

3-то: Доган НАИСТИНА е Проклятие за България и не Гарант, а ЗАПЛАХА за етническия мир в страната, както и Инкубатор на Корупция и корупционни практики.

4-то: ДПС и БСП са една и съща партия, ЗАТОВА Уважаеми, ТРЯБВАШЕ тази антибългарска клика да бъде отстранена от властта.

5-то: С новия изборен закон, който както говорят Борисов и Костов е ПРИОРИТЕТ №1, мултака Доган отива в трета глуха. С премахване на двойното гражданство и приемане на Ценз за уседналост, над 100 хил. Турци, подчертавам Турци, живеещи и плащаши данъците си в Турция, НЯМА да могат да гласуват в България. Кажи ти Уважаеми Човек-о, на какво правно основание тези хора ще гласуват за Национален парламент, Президент, Местна власт, Европейски парламент - забележи. Какво общо има Турция с ЕС? Отговор: НИЩО. ЕС е организация на Християнските и Европейски държави, а Турция нито е християнска държава, нито пък попада в географските граници на Континента Европа.

6-то: За милиционерите и телохранителите всеки си има едно, даже две на Ум, но не забравяй, че политика се прави 1-во от Хора (екипи), така че гледай на Б.Б 1-во като на Човек и после ще си направиш обективна преценка е ли той Персона, която иска да направи нещо градивно за БГ.

7-мо: Радвай се поне, че ДПС-БСП-ДС-МУЛТИГРУП върхушката и Олигарсите от НДСВ оттекоха в канала ... Раадвай се, щото ако не беше излязъл Целокупния ни Български народ да гласува, СЕГА щеше Доган пак да разпределя Порциите, да диктува БГ политиката, чрез напътствия от Турция, ДА СТРОИ безразборно Джамии и Минарета и да ни вика АШКОЛСУН РАЯ.

8-мо: Да живее България! *drink2*
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
09-07-2009 - 11:19:02
Доган може и да взе много висок процент на тези избори, но определено не го герят толкова. А той самият винаги се е страхувал от това да има видима, реална власт. Защото по-лесно ще става обект на прицел. Друго си е да балансираш и да "усвояваш" през 2-3 министерства. Обаче прекали и сега ще го яде големия /надявам се/ - резват му обръчите, резват му външните избиратели, резват му феодалните владения. какво като е взел голям процент, като няма да може да прави "реална политика" /както той си я разбира/.

Уилсън е прав, но донякъде.
Да хората, гласуваха за Бойко " с оглед на личността", но гласуваха и против управляващите. Процентът на ГЕРБ се качи много по следните фактори

- твърденията на Борисов, че ако не получи мнозинсво няма да право безпринципни коалиции и ще остане в опозиция - от тук следваше опасност да управляват пак тия олигофрени, тоест да ни досъсипят съвсем

- твърденията на всички социолози, че следващия парламент и произтичащото от него управление ще са жива мъка - от тук следва и пълен хаос в икономика и обществен живот в разгара на кризата

- изцепките на Доган и анти-кампанията на червените - на хората просто им писна от нагло и високомерно говорене и решиха да им теглят една...

- осъзнаването, че единсвено ГЕРБ могат да направят стабилно мнозинсво /сами илив коалиция/ - това подтикна много десни и умерени, националисти да гласуват за тях, за да не разпиляват гласа си, дори и да са симпатизирали на други формации или политици

това ми се върти на прима виста
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
09-07-2009 - 11:48:19
Combat Написал:
> Доган ...
> Уилсън е прав, но донякъде. Да хората, гласуваха за Бойко " ...

А защо "някои" мислят, че Волен (Атака) би бил по-добър избор ?
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
09-07-2009 - 12:06:59
Барба, в какъв смисъл по-добър? И за какво?

Аз не виждах по-добър избор из между никой от представените. По-скоро по-малко лош. А относно Атака и Волен - има развитие при него, към по-добро, по-умерен е станал. Осъзнава, че само с анти-риторика няма да бъде фактор. А една партия защо ще се създава ако не да промени нещата. Има време и него да го видим как ще се държи.

РЗС - ясни са ми, имитатори на Атака в говоренето, обвързани с определени силови кръгове /ДАНС и Алексей Петров/ и определени бизнес кръгове /доста неясни/. Карай, нека се доказват, всяка млада партия трябва да има този шанс.

Сините - при целият експертен потенциал, с който се перчеха години наред, лидерите им направиха всичко възможно да се изядат един друг. Колко партии се нароиха от старото СДС? Пак ще се заръфат, дори и да се обединят формално. Трябваше Костов, Мафиански, Стоянов и всички останали лидери да се разкарат след оня крах 2001 и да дадат път на нови лица, предполагаше се, че все трябва да са подготвили нещо читаво . Ама не, власт така оставя ли се, макар и само депутатска /и пътечката към имунитета/.

другите - БСП, ДПС какво да ги коментирам
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
09-07-2009 - 12:44:17
Въпреки, че съм гласувала за СК, мисля, че оттук нататък нещата ще тръгнат в положителна насока, надявам се. Няма смисъл да се обръщаме назад, кой какво е казал, направил...

Все пак, да се повторя - случиха се две хубави неща. Успяхме да се активизираме и обединим. Показахме, че не одобряваме и казахме НЕ на агресивността и нетолерантността. Така упорито заливани по ТВ и в нета.
Все пак, не може да не се съобразяват с това, от тук нататък. Поне, аз така си мисля...

Комбат,
Аз, обичайно, съм настроена скептично към новите лица. Ново лице, аз разбирам, да има зад гърба си дейност, осигурила му достатъчна материална база. Това, от една страна доказва неговите способности, от друга няма толкова голям материален интерес. Разбира се, това не е гаранция за нищо. Обратното, обаче е предпоставка... Може и да не съм права...
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
09-07-2009 - 13:05:20

Вицът на Милен Цветков:

-Коя била първата работа на ББ след спечелването на изборите?
-Да научи състава на новия кабинет.

Ето го, евентуално, и правителството, според агенция Блиц от 06.07

[www.blitz.bg]
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
09-07-2009 - 13:09:18
Муза,

аз мисля по-малко по-различен начин за новите лица. И за материалното положение.
За мен всичко си е до човека. Но определено новите трябва да имат шанс, особено когато сме видели тези преди тях каква са я свършили. НО ако не са се издънили съвсем, понякога и старите трябва да имат шанс, защото може да са си извлекли и поуки от старите грешки. Тук визирам и сините, и Костов. Дано не повтарят стари грешки.

За българския лидер.
Някои казват трябва да е богат, или поне заможен, за да мисли за държавата, а не за собственото материално благополучие. Има толкова обратни примери в тази насока, че до утре мога да ги изреждам. Това не е критерии. А и ако им заровишп на повечето из "богатството", ама истински да им заровиш, ще се окаже я нечие протеже, я някой далавераджия, я някой мушмурок на кредит :] я някой навързан на познатото хоро от 20 години.

Други викат беден, блед, с трескав пламък в очите - истински чекист. Пак не е гаранция, този може така да замисли за държавата само, че накрая държавата ще се чуди как да се отърве от вождистките му месиански амбиции.

Някои викат да има семейство и деца. Каква е гаранцията? Че е стабилен мъж, или че ще гледа да урежда децата до девето коляно. И че няма да е податлив на рекет и заплахи както всеки лично обвързан човек.

Няма точна рецепта с оглед само на социален статус и семейно положение..

Аз виждам идеалният управник за България като една компилация между Левски, макевиалист и един много добър психолог в преценката си за хората. Звучи идеално, дори идеалистично нали? smiling smiley Понеже сме затънали до гуша и то от десетилетия, точно това ни трябва, човек, който:

- да обича България, републиката и свободата като Левски

- да може да пази властта си, че идеалистите лесно ги гътват

- да може да подбира и управлява екип

Задължително да им и от трите, независимо в каква степен.

Такива хора е имало и мисля все още има, въпреки че целенасочено са елиминирани с всички средства вкл. и физически още от началото на миналия век.
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
09-07-2009 - 13:21:57
Combat, а аз не вярвам да намерим такъв идеален човек. Някак идеалистично ми се вижда. Според мен трябва да се наблегне върху това да се създадат механизми за пряк и ефективен контрол от страна на избирателите. Някъде му викат референдуми на това winking smiley
Само дето не ми се вярва и в това че самите политици ще го разрешат това /разбирай - гласуват/ sad smiley
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
09-07-2009 - 13:46:15

Комбат,

Аз съм идеалист, често, но ти се оказа по-голям от мен... smiling smiley

По принцип, си прав. Няма гаранция.

Аз разсъждавам така. Един човек, през изминалите години, се е занимавал с бизнес, градил, развивал се. В един момент, изпитва вътрешна необходимост, на база управленския, и не само, опит, да работи в съвсем друга сфера. Това, бих приела, като ново лице. Винаги ще останат въпросите - защо започва с политика? От друга страна, все пак има опита, маниера на действие и работа, начина на комуникиране...

Ново лице, което няма такъв опит, въпросите са повече - освен, "защо е там?" - "може ли?"
Т.е. ако има от първите две по твоите точки, да е доказал, че може и третото - да може да подбира и управлява екип. Както и да е материално независим. Това, също, е относително понятие, но все пак...

Костов - високомерието тогава му изигра лоша шега. То, никога не прощава на никого...
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
09-07-2009 - 14:33:22
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
Сега какво - Бойко си е свършил работата за
> четири години напред ли? Най-големия проблем в
> последните години беше, че документално няма
> престъпление в много от нагласените търгове, ако
> тази практика продължи все едно дали се казваш
> Сергей, Ахмет, Иван , Волен или Бойко. Какво се
> правеше досега - за да се спечели някаква поръчка
> чиновниците почват да мислят какви предварителни
> условия да сложат за да може определена
> фирма(фирми) да спечелят. Търгът се оказва честен,
> а виждаме едни и същи да печелят. Положението е
> същото и в София, където управлява ГЕРБ.


Не знам дали правиш разлика между търгове, организирани от общината и такива- от министерствата? Попитай, ако имаш някой предприемач под ръка, дали в общината е като на другите места? Ако си забравил факта, че всичките разкрития за зулумите и в търга за автобусните линии, и за Топлото, и за Соф. имоти, тръгнаха от там......
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход