Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....

Публикувано от jores 
Abu
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
07-07-2009 - 00:16:56
Интересно ще е да водим мирна дискусия защо СК са рисковани за ГЕРБ.
За мен чисто практически ГЕРБ , като политическа сила и странта като цяло ще имат само полза от опита и експертите на СК.
Не разсъждавам за политически сплетни и борба за власт и министерски места. Вчера на пресконференцията и двамата лидери в СК заявиха ясно, че борбата им няма да е за министерски кресла и ще подкрепят ГЕРБ. До колкото аз разбрах ако не се отклоняват от програмата си.


Щом ще е мирна дискусията - може!

Глей ся, представи си, че искаш да отвориш скара-бира на някое много вървежно място. Да, ама за категоризация и разрешително не ти стигат 5-6 квадрата от парцелчето, дето си купил. За голям късмет в съседство има двама папардака с точно такива мижави парцелчета, дето за нищо не ползват, но за теб са безценни. Отиваш като бял човек при тях да си поговорите и се оказва, че те ще ти услужат и дори не искат нищо в замяна. Важното е скара-бира да има и народът да е доволен! Съгласни са и договорче да си подпишете, пред нотариус, с железни неустойки и прочее, ама квадратите все пак си остават техни... Хвърляш се, значи, с ентусиазъм в бизнеса и се тръшваш едни кинти за барака, кенеф, масички и всичко останало, за да затъкваш гладните и жадни гърла на народонаселението. Работата чат-пат потръгва, но баш в средата на сезона на двете склерози им щуква да си искат тъпите квадрати обратно - дали някой ги е подкукуросал, дали им се въртят разни мисли за наемче... все тая! Обаче на теб ти бъркат бизнеса и никакви заплахи за неустойки и пропуснати ползи не ги трогват. Знаеш, че нито ще ти затворят бараката, нито ще ти отнемат разрешителното, ама вдигат гюрултия и ти разпъждат клиентелата, особно чужденците. И кво праим? Ами пак си говорим като бели хора, ама тиквениците нещо ... абе един хубав бой искат, ама не може в тоя бизнес така! Ам чи ще трябва някак да им се запушат устите. Ама по-скришом, че току-виж и други научили и се наредили и те на хранилката... Та за пред хората, да не излезе, че нещо те доят, ги вземаш на работа - единия за снабдител, а другия за барман. И бизнеса си продължава, само дето на теб сметките ти все по-рядко излизат... Пък ти си викаш "Ей, да са е.. у главата загубена! Що не направих и аз като всички - да бутна където трябва и да се уредя с мое си отвсякъде парцелче!"

ПП Не искам да коментирам "съзнателния" си вот - не знам на сините да са им поникнали крилца все още, но и не отхвърлям напълно вероятността да се държат достойно. Но за никого не е тайна, че в кръчмарския бизнес има много място за непочтеност...
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
07-07-2009 - 09:18:03
Goro, прочетох всичките мнения за да видя дали има поне едни нормален човек, който да пише в тази тема. Вече се бях отчаял преди да видя твоето мнение.
На всички останали - искрено се надявам да пишете без да се замисляте.
Две мнения по въпроса няма - избрахте мутра за министър председател. А около мутрата са ченгета, около ченгетат някакви представители на бизнеса. Да ви звучи познатоsmiling smiley . А забравих и явно не съм прав да съм недоволен - това са добрата мутра , добрите ченгета и честните бизнесмениsmiling smiley
Иначе за това, че Доган отива в опозиция и аз съм доволен, но цената , която се плаща за това не си заслужава. Дори и само като пример за децата.
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
07-07-2009 - 09:44:09
Две мнения по въпроса няма - избрахте мутра за министър председател. А около мутрата са ченгета, около ченгетат някакви представители на бизнеса.

Бойко да не би вече шута на Манго и Пастора? Ще поумнеете всички.

При Бай Тошо почти всичко беше по-добре. Имаше само едно лошо - нямаше свобода. И никой не искаше така да продължава. Бойко може и да е добър и честен човек, не знам, дано е така, но избирането му е обида за България. Такава войнстваща простащина, такъв език, не знам дали са имали и партизаните след девети. Българина хареса Тошо/внук/, една карикатура на дядо си, защото беше простак и всеки сравнявайки се с него се чустваше, че и той е на високо ниво. На когато се сравняваш с царя си виждаш мястото - на роден в диво село, панелка или най-добрия случаи в стара кооперация, купена от дядо ти, когато си е продал овцете и нивите на село. А ние не прощаваме тези работи. Със Станишев също. Един приятел беснееше, че той е бил в копринени пелени и на приеми в посолства, когато ние сме ходили на селскостопански бригади. Как да го харесваш. Докато Бойко е същият тиквеник като комшията и много под нашето ниво, него го харесваме, защото е "под" нас. Никой не обърна внимание, че иска полицията да е ненаказуема, да подслушва и бие, ще обърне, като го вкарат в районното. Или децата му.
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
07-07-2009 - 09:54:07
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Goro, прочетох всичките мнения за да видя дали има
> поне едни нормален човек, който да пише в тази
> тема. Вече се бях отчаял преди да видя твоето
> мнение.
> На всички останали - искрено се надявам да пишете
> без да се замисляте.
> Две мнения по въпроса няма - избрахте мутра за
> министър председател. А около мутрата са ченгета,
> около ченгетат някакви представители на бизнеса.
> Да ви звучи познато . А забравих и явно не съм
> прав да съм недоволен - това са добрата мутра ,
> добрите ченгета и честните бизнесмени
> Иначе за това, че Доган отива в опозиция и аз съм
> доволен, но цената , която се плаща за това не си
> заслужава. Дори и само като пример за децата.


То за това и темата е със заглавие БКП и ДПС аут!
А мача с мутрата, добра ли е лоша ли е те първа предстои да се гледа.
Слага министър на финансите - доказана личност експерт.
Спряга се за заместник мин. председател лице също доказан експерт.
А каква беше алтернативата за страната: Сергей Дмитриевич Станишев - премиер
Р. Овч. негов зам; Петър Димитров - експерт от междуселска величина заради полаганото старание отново на икономиката и енергетиката и т.н.
Да си бяхме оставили и Доган за да се окопае тотално и да сложи на Министерството на земеделието табела частна собственост?

ББ има едно неоспоримо качество - обедини ни на тези избори, за една много важна кауза да разкараме левите и да закопаем политически Доган за винаги.
А за мен е неоспорим факт, че десните са в пъти по подготвени за управление от левите.

Каква е алтернативата според твоите виждания?

Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
07-07-2009 - 09:58:36
И Човек, целта не е Доган да отиде в опозиция, а да бъде зачеркнат от политическата сцена, неговите избиратели да осъзнаят, че е вреден за тях, както и за всички нас. Това е голямата цел - не просто да бъде в опозиция това би бил комунистически подарък за близък съратник.
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
07-07-2009 - 12:52:39
Стефан Данаилов и Станишев са добре , нали имат книжки за ватмани :



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-07 12:55 от filmatoplo.
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
07-07-2009 - 12:56:39
filmatoplo Написал:
Стефан Данаилов и Станишев са добре , нали имат книжки за ватмани

Да не правиш пак пророчества...? :]
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
07-07-2009 - 14:53:29
avatar
Мутра не мутра, ти к'во предлагаш бе Човек-о?
Или жалиш за антибългарската провалена и компрометирана клика БСП-ДПС.
Аз гласувах за СК, но пък не съжалявам, че бившия пожарникар и бодигард на Тато
взе властта. Просто българите показаха, че са Нация и се обединиха Зад една силна Личност със супер силен PR.
Кой е ни е Виновен, че не сме дорасли за политици и държавници като Костов?!?
Кой, кой, кой ... кажи, кой?
И к'во да правим сега ... Естествено че ще се радвам, че Турско-комунистическата и антибългарска върхушка, заедно е Олигарсите от НДСВ са Вън от Властта!
Нали затова беше борбата - БСП-ДПС out
!

Или предлагаш друго ..., ако е така бъди любезен, сподели с нас ..............



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-07 14:54 от Wilson.
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
07-07-2009 - 16:39:53
Да де, ама тая "мутра" управлява София, и смея да твърдя че е най-успешния кмет в новата история на страната - помните скандалите Софиянски и безводието при Янчулев.

Както вече писах, управлява София въпреки мизерните средства, отпускани от 3-5-8.
Успя да построи детски градини, тротоари, по парковете осветление и пейки, неща, които предишните кметове и с по-голям бюджет не са напраили.

А в това подчинените да ги е страх да крадат от "мутрата"не виждам нищо лошо.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-07 16:40 от optimistko.
Re: Честито на всички българи - ДПС и БКП аут....
07-07-2009 - 16:55:07
И ГЕРБ ще ни иненадва, но като гражданско общество трябва да търсим сметка, особено ако са получили гласа ни: К"во ше го праим тоя
ами ако реши да ни Бууумка, а съм фен на рапа в почти всичките му форми, ама простотийката и лошото и ниско бюджетно изпълнение ме дразни л е к о.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-07 16:58 от jores.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход