Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Каква кола караме.

Публикувано от kalashnikof 
Re: Каква кола караме.
19-02-2009 - 07:16:26
rz3bvd Написал:
-------------------------------------------------------
> По настоящем:
> Toyota Camry LE/C 2004, най-добрата кола която съм
> карала.
> Дневно изминавам мин.120 Miles , max. 170 miles.
> От време на време карам VLKS Jetta GLX 2001. Mnogo
> dobra kola, но не толкова успешна като Toyota-ta.
> Карала съм: Форд Ескорт - груба, не-луксозна,
> евтина но много надеждна кола.
> Toyota Corolla 1990 - strashna kola ! Spasi me
> prez bednite godini na imigranstvoto.
> GM Malibu 2001 - ~ не е толкова лошо, не е
> толкова добре. Quit ( напуска) те по средата на
> пътя и господ ме е спасявал, да остана жива. След
> като отстраниха дефекта до края беше изрядна.
> GM-Shevy-Prizm ( Жалко нещастно подобие на Тойота
> Корола).
> Форд Темпо- скъп боклук
> Dodge Shadow- turbo 1993. Най-големият боклук на
> всички времена и държави.

Много правилна преценка! Имай впредвид, че Ескорт-а в Америка след 1996 г. е с двигател на Мазда, Форд Проуб - също.
>


Re: Каква кола караме.
19-02-2009 - 12:07:26
Re: Каква кола караме.
19-02-2009 - 12:21:51
Моята е зелен "Москвич" 2114 с пернишка регистрация. Като спра на кръстовище, получавам всичките ругатни на света.





Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-02-19 19:16 от global.
Re: Каква кола караме.
19-02-2009 - 14:09:14
rz3bvd, (последният да зтвори вратата)

Ярисът ми е супер за София. нещо не си разбрала явно поста ми, казвам че джипката Галопер (хюндай, 1 към едно е с мицудиши паджеро2), която купихме пролетта е супер за високите разбити бордюри и ямите дори по София, а направо незаменима за вилата към лифта за копитото, по имачите на Витоша. Яриса е нежен за там

Иначе не бих казал, че е малък, малък му е багажника, отвън изглежда ситен, но вътре спокойно се возят четирима, обема е достатъчен, а и е висок и като клиренс и като таван.

на 82.000 км е, купен е от магазина през 2002 и до сега само накладки масла и филтри са сменяни. Каран е само в София и нищо досега не се е обадило, но, повтарям, той е от последните внасяни от ТМ ауто от Япония през Гърция. Фейслифта, който излезе няколко месеца след като ние го купихме беше от новия завод във франция, а от известно време отвориха и в унгария завод, та те дават дефекти, абе японската сглобка е желязна, другото е пародия.
В БГ освен Субару и Мазда друг не внася японски коли, доколкото знам, Тойотите са турски и английски, Рената турски, Опелите унгарски и т.н., правят там, където е евтино, а то е в източна европа най-вече...

Re: Каква кола караме.
19-02-2009 - 14:19:12
БМВ Х3 2Д. Скоро ще стане на 2г. Доволен съм. Не коментирам чужди коли и жени. Принцип.
Re: Каква кола караме.
19-02-2009 - 18:02:18
StefanB ,
Ясно. Разбрах.
Аз много харесвам Ярис за Софийско каране и вероятно ще си купя една, когато дойде момента.
Иначе се притеснявам дали ще е добра да прекосявам Петрохан 10 пъти годишно. Евентуално до морето два/три пъти годишно.
Re: Каква кола караме.
19-02-2009 - 18:05:18
ето я и моята "кола" :] winking smiley събира ми се в куфар, има винаги части за нея smiling smiley


чиста работа !

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Каква кола караме.
19-02-2009 - 18:33:12
Е и с това устройство на осем колелца в куфара можеш да прекосиш проход, само нагоре ще видиш зор....

rz3bvd,
За прекосяването на петрохан нямаш проблеми, особено ако е 1.3 мотор, той е 86 коня с променливо газоразпределение (VVTI технология) и е много пъргаа и икономична - увеличава обема на цилиндъра смо когато има зор, абе измислено е.
На дълго дава около 5.5 разход, в града е около 7 зимата в студа 8.
За морето единственият ти проблем ще е багажът, казах вече, че моделът е градска кола и отзад е малък багажника, макар да може да се плъзга (а и съвсем сгъва - возил съм пералня) задната седалка, но ако го направиш голям отзад не е удобно на пътниците. Решение е багажник на покрива с кутия, за веднъж годишно не е проблем, преживява се а имайки предвид иначе предимствата при маневриране и паркиране в града мисля, че е добър избор в този клас.
Ненапразно е на пазара вече почти 10 години, е сменят му фасона, но шасито и моторите не са пипнати. най-икономични са 1000 куб. трицилиндрови, но те са наистина само за града, не че няма да те закара но са слабички.
цените в магазина на 1.3 мотор са около 24 хил, но могат да се намерят за половината пари по на няколко години, особено сега в тая криза. Но втора ръка кола е котка в чувал - чисто тото и късмат на какво ще попаднеш....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-19 18:35 от StefanB.
Re: Каква кола караме.
19-02-2009 - 18:38:16
Ето я моята, харчи 30 кила сено на ден. Вдига до 45 км/час:




а ето я отвътре снимана:





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-19 18:40 от naughty.
Re: Каква кола караме.
19-02-2009 - 18:49:58
StefanB,
Пак благодаря !
изборат ми е същата. Ще върши чудесна работа !
Само дано имам късмет с човала....
Не ми трябва чисто нова !
Всичко най-добро и успех !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход