Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Забрана за отглеждане на добитък в населените места???

Публикувано от thefog 
Забрана за отглеждане на добитък в населените места???
16-02-2009 - 17:09:36
Здравейте,

интересува ме има ли някаква действаща забрана за отглеждането на добитък в населените места , жилищните квартали ? и по точно Софийска - Панчарево
Съседа ми гледа крави и започвам да се дразня не толко от миризмата ами от мухите който се въдят и есенно време е ужас , не може да ги изгоним от къщата.
Представете си 5, 6 крави до прозореца на хола ви!
Имаше май някаква информация че след присъединяването ни към ЕС трябва да се отдалечът, изнесът (краварници и кочини) поне на 300м или 500м от жилищните сгради.
Има ли някъв закон или забрана ???


Re: Забрана за отглеждане на добитък в населените места???
16-02-2009 - 18:11:39
Задай въпроса тук
Re: Забрана за отглеждане на добитък в населените места???
16-02-2009 - 18:20:23
Има законова регламантация и този въпрос, но ако в посоченият сайт не ви отговорят- върнете се тук.
Ще опитам да ви отговоря...

............................................
[www.save-darina.org]
Мъдрият се учи да може, умният - да знае. Само на глупака всичко му е ясно.
Re: Забрана за отглеждане на добитък в населените места???
16-02-2009 - 23:17:50
Ако пък минеш привечер през "най-баровските" квартали в София ще ти мирише на запръжка с лук и лой, нищо, че под прозорците е пълно с джипове! За "новите" софиянци, които готвят на балконите, да си чул някаква забрана?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-16 23:19 от partzalev.
Re: Забрана за отглеждане на добитък в населените места???
16-02-2009 - 23:45:28
Къде да има крави ако не в с.Панчарево в Австрия,Швеицария,Германия и др. съшо ги има ако не ти харесва ти препоръчвам Московска и Цар освободител.
Re: Забрана за отглеждане на добитък в населените места???
17-02-2009 - 15:34:56
avatar
thefog Написал:
-------------------------------------------------------

> Представете си 5, 6 крави до прозореца на хола
> ви!
> Имаше май някаква информация че след
> присъединяването ни към ЕС трябва да се отдалечът,
> изнесът (краварници и кочини) поне на 300м или
> 500м от жилищните сгради.
> Има ли някъв закон или забрана ???
>
>
>

На село е така, ти не знаеше ли? Затова има изисквания за отстояние по 3м. от вътрешните гранични линии при строеж. Не сте ли го спазили?

Re: Забрана за отглеждане на добитък в населените места???
17-02-2009 - 16:12:52
Провери в наредба 1 за обществения ред на общинския съвет. Там обикновено се регламентират и въпросите за които се интересуваш. Контролен орган по наредбата е кмета, респективно отделите в общината.
Re: Забрана за отглеждане на добитък в населените места???
17-02-2009 - 17:00:55
Извън законовата уредба на проблема ... Не знам, но намерих някаква романтика в тези крави :] "до прозореца на хола". :ami:
Като погледна от моя, виждам само физиономията на магазинера от съседното магазинче тип "за всичко", а като го отворя влиза Менделей с цялата си таблица ...
Да не говорим за шума от неспиращите ремонти, къде под нас, къде над нас или пред нас вечно нещо трещи и бръмчи. Такова строителство не помня да е кипяло и в соц. годините. Така, че бих предпочела кравите! :]

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Re: Забрана за отглеждане на добитък в населените места???
17-02-2009 - 17:01:41
granit - Да така е , но едва ли в Австрия,Швеицария,Германия е точно като в наше село. Благодаря за Московска , предпочитам кравите, но би било по добре да ги нямаше!
Само тази година кучетата ми обиха 3 огромни плъха които идват от фуража на съседа.
Имам малки деца и предпочитам да играят в двора без да се претиснявам от болести и инфекций , да не говорим какво би стамнало ако гризачи влезнат вкъщи.
Сигурен съм че в гореспоменатите страни се спазват всички хигиенни норми а не като тук.

Камелиа - За отстоянията имам по 6м отстояние от съседите и 20м от улицата (отделен е въпроса че тяхните постройки са границата с моя имот) дали съм на 3, 6 или 10 метра няма значение !

tihia - нищо не намирам в тази наредба 1. ?
Re: Забрана за отглеждане на добитък в населените места???
17-02-2009 - 17:18:31
Община Шумен има такава наредба, но за Софийска - Панчарево не открих нищо.
Ето Наредбата на Шумен ... предполагам, че би трябвало да има и нещо подобно за Софийска ...
[www.shumen.bg]

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Идеалният човек не пие, не пуши, не прелюбодейства и ... не съществува.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход