Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Каква кола караме.

Публикувано от kalashnikof 
Каква кола караме.
18-02-2009 - 23:35:28
Започвам първи.

SEAT LEON 2.0TDI 140hp stylanse.

Нека бъдем честни голфовете от Перник с 850 коня под капака не участват.
Re: Каква кола караме.
19-02-2009 - 00:39:20
Аз съм фен на англо-френското сътрудничество
Служебната е Ситроен С-6 (2,7 hdi) а личната е един стар Ягуар 3,2 от 1996 година.
Използувам повече Ситроена защото дизела във ФР е по-евтин, а и не харчи много (около 7-10л/100 градско) Ягуарът си е удоволствие, но пък като видя как спада стрелката на горивото, си казвам, че за гъзарията си ИМА почивен ден... winking smiley
Re: Каква кола караме.
19-02-2009 - 00:55:19
Опел АСТРА Н 1.4 -90 КОНЯ разход 6.6литра на 100 пъргавелка
имах мини ван до скоро но го дадох
имам още но засега ще премълча
тази пиша защото наи много я карам и наи много и се кефя
почитател съм на опел и според мен не отстъпва по нищо на по скъпите
желанието ми е за новата инсигня - но още е скъпичка - догодина ще и падне цената winking smiley
Abu
Re: Каква кола караме.
19-02-2009 - 01:18:07
Тая тема я имаше преди 3-4 години... Тъпо се получи тогава. Ама аз съм си със същата трошка - нисанче 1,6 бензин 100 коня, бая очукано, напоследък дори без странични огледала, за ударите в маските и подкалниците да не говорим (Ей, одъртявам и хич не кьорам!). Ако се намираше нещо ново с чист карбуратор, веднага бих се включил, но ми е ясно, че такива вече няма...

ПП Служебните не ги броя - Шефът гледа да обърне всички товарни в Оф-роуд и чак ми става досадно от разни джипове. Все пак фаворит ми е Дифендърът, лятно време е много полезен - където пожелаеш, там си сурваш караваната...
Re: Каква кола караме.
19-02-2009 - 01:28:17
По настоящем:
Toyota Camry LE/C 2004, най-добрата кола която съм карала.
Дневно изминавам мин.120 Miles , max. 170 miles.
От време на време карам VLKS Jetta GLX 2001. Mnogo dobra kola, но не толкова успешна като Toyota-ta.
Карала съм: Форд Ескорт - груба, не-луксозна, евтина но много надеждна кола.
Toyota Corolla 1990 - strashna kola ! Spasi me prez bednite godini na imigranstvoto.
GM Malibu 2001 - ~ не е толкова лошо, не е толкова добре. Quit ( напуска) те по средата на пътя и господ ме е спасявал, да остана жива. След като отстраниха дефекта до края беше изрядна.
GM-Shevy-Prizm ( Жалко нещастно подобие на Тойота Корола).
Форд Темпо- скъп боклук
Dodge Shadow- turbo 1993. Най-големият боклук на всички времена и държави.
Re: Каква кола караме.
19-02-2009 - 02:25:15
Ярис, супер е за София.
Лятото ни изпадна един Галопер къса база и сега за къщата и здавите дупки и разбитите улици върши идеална работа, а за зимата да не оворим..но с него съм само през уикенда, че е лаком - шестак е 3000 куб. бензин, хала...
Re: Каква кола караме.
19-02-2009 - 02:30:34
Skoda Octavia Tour, 1.6 MPI, 101 HP, combi, Sahara Beige Metallic

Колега калaшникоф...сеaта ти е с култов двигател, карал съм такова нещо, останах очарован!



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2009-02-22 20:30 от hrabar.
Re: Каква кола караме.
19-02-2009 - 04:44:18
StefanB ,
Моля те дай по-подрoбно инфо за ярис.
Не разбирам, но е много малка. Ако е добра за градско-разбирам, но не разбирам , защо е добра за зимно време и за разрушени пътища.
Тя е малка , нежна и ниска кола за разбити пътища.
Иначе на колко мили/км е , за да си още доволен. Нали двигателите на ниско-литражните автомобили се скапват бързо ?
Иначе аз съм във възторг от Тойоти-те, общо като коли. По-добра кола не съм карала.
Моя приятелка кара BMW, след Тойота и не може да свикне. БМВ-то кара по-грубо и не е толкова широко/луксозно вътре. Аз карах на малко разстояние нейното БМВ и за голямо нейно съжаление си харесвам много повече моята Тоуота. Тя също съжалява за старата си kola.
Ей, за това автомобилостроенето в УСА стигна до тоя хал. Жълтите превзеха индустрията , а и още какво ни чака? :cry:
Re: Каква кола караме.
19-02-2009 - 07:11:46
Никога нищо освен made in Japan!

До момента:

Хонда Прелюд - продадена от старост (още вървеше добре на 350 000 км).

Тойота Селика - продадена поради смяна на континента (иначе бих я взел в другата държава).

Тойота Камри - продадена пак поради смяна на континента.

В момента:

Мазда 626 и Сузуки Sidekick (Vitara) 4Х4 - за сняг и off-road. Ако имах излишни пари щях да ги заменя за Акюра Ледженд и Тойота Ландкрузер.

Пробвал съм какво ли не - почти всички американски, някои немски и френски, на приятели и рент-а-кар, но нищо не е толкова надеждно и не върви така добре като хубава японска машина.
Re: Каква кола караме.
19-02-2009 - 07:16:25
А аз даже имам повод да почерпя от една седница съм на чисто нов Форд Галакси 2 л TDCI Джия, автомат. От отдавна им се канех защото са една от малкото вече останали коли в Европа в които влизам (125 кила съм вече ужас) без да си свалям цилиндъра, а и по-рано съм докарвал от Европа в Русия такива (от предния модел де) за продаване и много ме кефеха как возят като лодки. Навих се защото заради ускорената девалвация на рублата ми излезе само 21800 Евро (напълно адекватна цена в Москва). За сведение в БГ е 62 000 лева и то с отстъпката от 6000 лв в момента, в Германия е 34 000 Евро а откачените иберийци в Испания искат за подобна 38 000 Евро. За сега съм много доволен а дизел-мотора е френски направо мърка като жена ми понякога нощем. Старата Nissan Note 2007 1,6 автомат не я продавам още въпреки че отвън изглежда малка вътре има предостаъчно място за шофера, при влизане леко се привеждам, но пак не си свалям цилинъра. :}

P.S. Темата е много интересна защото в голяма степен отразява връзката между битието и съзнанието на така да го наречем дадения юзер. Само една страница и вече здраво се проследява връзката: тия дето са отвъд океана естественно, че отвратени от GM, Ford, Chrysler, и относителната ценова преграда за BMW, Mercedes, VW не им остава нищо друго освен да хвалят японското, което според мен е със съмнителен дизаин а Тойотите аз лично ги смятам за грозни. Тук в Русия едно време много им се хвърляха също, даже завод работи вече втора година под Санкт Петербург - сглабят новата Camry ама нещо напоследък охладняха към тях и отново номер едно си е BMW. Mercedes, VW a всякъкви там Тойоти Мазди Нисани след тях. Та да се върна на анализа - в Европа хората са по- умерени и по-прагматични, склонни да направят компромис с дизайна и някои други качества в интерес на най-важното - разхода, естественно по понятни причини. Дизайна на японските коли не е по вкуса на европееца - типичен пример Toyota Avensis - ебати пенсионерската тачка. А лично имам огромни съмнения относно надежноста на японските коли - например в Русия междусервисния пробег на Форд е 20 000 км а на Тоyota само 10 000 - така и баба може да направи надежна кола ама юзера на Тоyota бърка два пъти по-често в джоба за сервис, за условията в Европа ще премълча, по-рано карах едно Рено Сценик и там в сервизната книга пишеше през 30 000 км - напоследък това 30 000 км е норма в Европа почти за всички европейски коли.
За сведение съм карал какво ли не и на прахосмукачка да и сложиш кормило пак сядам ( по-рано това беше златен бизнес купуване на крешд карс в Европа или УСА, ремонт в Литва (най-добрите сервизи в Европа, повярвайте ми) и продаване на необятния пазар от Русия през Казахстан до Китай даже а по някой сведения мои коли са стигали и до Ирак). Сега секна заради протекциониските мерки на товарищ Путин. Това не ми е основния бизнес, но беше много сладко в периода 1999 - 2007. Стотици коли са минали през мен. Та имам впечатления де, това е основното което исках да кажа.

А новата ми страст са моторите с кош Ural Gear UP много искам такъв ама ми е скъпичко още чакам още да се обесцени рублата и ще си купя - оня ден се яздих на един такъв в магазина много са шик. В света почти не са останали производители на мотори с кош а тези ги ползуват за мисиите на ООН ( картечниците на снимките във втория линк се опция за дополнительние денги). Виж тук просто прелест:

[www.imz-ural.com]

[www.pashnit.com]









_________________



Редактиран 9 път(и).Последна редакция на 2009-02-19 08:22 от Ivel.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход