Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Един SMS ПОМОГНЕТЕ!

Публикувано от Naskata 
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
05-12-2008 - 15:19:42
Чиновници...
Тъжно...
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
05-12-2008 - 15:24:50
С радост бих подписал и ПЕТИЦИЯТА,но като прегледах последните страници,не видях чужд гражданин а аз от одавна се водя такъв,но това не ми пречи да изкажа моята подкрепа и да ви пожелая успех в начинанието.За компенсaция ще помогна отново с паричен превод.
Поздрави и успех!!!
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
05-12-2008 - 17:26:20
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> argonavt Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Муза , трябва да има по-голям обществен
> натиск
> > върху институциите, а това зависи от
> всички
> > нас.
>
> Разбира се. Съгласна съм на 100%.
>
> Как да стане обаче?
>


Това става с лични примери , с действия , показващи убедеността на човека в идеята. Резултата рано или късно ще е налице.
Ето пример , дори и с тази тема . Като изпращаме SMS и коментираме по темата , така ще провокираме повече хора да се запознаят с проблема и ако имат на сърце да дарят нещо.

Иначе съм привърженик на немския модел след втората световна.

Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
05-12-2008 - 17:39:23
Яворе,

Благодаря!smiling smiley

Аrgonavt,

Какъв е немският модел?

Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
05-12-2008 - 18:39:06
Muza Написал:
-------------------------------------------------------

> Аrgonavt,
>
> Какъв е немският модел?
>
>


Попадна ми една книга на Лудвиг Ергхарт "Благоденствие за всички" .
Та той е работил за Хитлер , като е бил в някъкъв институт за икономическо развитие. Германците , след като разбират , че ще загубят войната , започват да разработвет програми за след военното възобновяване на Германия.
Лудвиг Ергхарт след войната е финансов министър и за няколко години канцлер. Той споделя идеята , че конкуренцията защитава интересите на всички и той е причината за бързото развитие на Германия след войната . Негов е термина "социална пазарна икономика". Това е тотална конкуренция на всяко ниво , като държавата дава възможност на хората да печелят пари , с труда си и предприемчивостта си и в същото време ги защитава от монополни структури.
Тогава човек печелейки добре се грижи за държавата , защото държавата се е погрижила за него да печели. Ако човек е кадърен - печели. С две думи ако държавата се отдръпне от тоталния контрол над хората , то тогава , те ще започнат да се грижат за нея . Хората трябва да имат инициятива , а не да се потиска инициативата на хората.
Следващия парадокс- ако аз съм свободен и печеля добре и имам инякакъв излишак , дори и не , тогава започва човек да изпитва други потребности - да помога на училища , читалища , разни социални организации и т.н. Сега всички се крием зад държавата и това , че тя е задължена да помога на всеки....
Самите ние правим държавата , а не държавата - нас

Не съм икономист и се извинявам за не икономическите термини .
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
05-12-2008 - 18:59:51
Наско,помоли ме да помогна,дано да усея:

[forum.investor.bg]
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
06-12-2008 - 00:35:28
Асенка, благодаря !

Бирата от мен !

Аргонавче, честит ти празник !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-06 01:31 от Naskata.
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
06-12-2008 - 00:41:17


Това е Марти. Днес следобяд си е отишъл.

Прости ни Марти, че се забавихме...
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
06-12-2008 - 00:44:40
Ето какво е написал човекът, създал темата 2006г. в инвестор, за да помогне на Даринка:

uruk_hai


Мнения: 114

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
МнениеПуснато на: Пон Дек 18, 2006 1:56 pm Заглавие: Моята гледна точка Отговорете с цитат
[www.save-darina.org]

"След като научих за проблема, направих кратък план, за това което мога аз да направя: да даря средства, да пиша тук таме и т.н. Осъществявайки стъпка по стъка мисията си, все повече осъзнавах безсилието си… Обгърнат в черни мисли пушех цигара след цигара… и тогава една мисъл разтърси съзнанието ми…

Каква ирония…

Детето носи в името си едно послание… Дарина… с две думи ДАРИ НА…

Към кого и за кого е отправен този призив?

Може би към всички нас, нищо друго не ни остава освен да се постараем този призив да продължи да кънти в сърцата ни и да се постараем и детето да продължи гордо да го носи… дано да успее по стара българска традиция да предаде името си на своите внучки…

От тази гледна точка живота на това дете се оказва изпълнен със съдържание едва на тази ранна възраст, за разлика от този на доста от нас, които продължаваме да търсим себе си."
Re: Един SMS ПОМОГНЕТЕ!
06-12-2008 - 01:57:13
Бог да прости Марти !
Дано мястото където отива душата му е по-добро от тук!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход