Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво вълнуващо в Берковица

Публикувано от Geto 
Re: Какво вълнуващо в Берковица
24-01-2008 - 18:07:05
Момчета!
Аз също имам няколко имота в еленския и габровския Балкан.От няколко години се мъча да реставрирам и да възстановявам това,което местните са изгубили/дано,да не е безвъзвратно/.Аз не съм от този край.Без да обиждам хората-балканджии,но те са наистина по-затворени хора/"андрешковци",както ги наричате,но това е така защото историята така го е определила.Имам много истински приятели от тези краища,но завистниците и враговете са много повече от приятелите.Отначало ти се радват,че са ти "набутали" наследствената им съборетина когато започнеш да правиш красиви неща,започват да ти пречат във всякакъв смисъл,да злословят от рода:дошъл от майната си,къф е тоя ве,за къф се има,ко кат има пари ит.п.
Навсякъде има лоши хора,но не навсякъде има толкова хубава и чиста природа,затова-дерзайте!!!
Берковица ми е много далече,а и ми стана много вече,но много ми се искаше да си купя там имот/говоря за селска къща,не в самия град/.Може и да направя тази стъпка,но....в другия ми животsmiling smiley
Re: Какво вълнуващо в Берковица
24-01-2008 - 19:03:05
Асене, намирам се малко по-на север в Торонто. Тук е добре, но ми липсва Чикакго, там оставих мн. приятели.

Някой тук ми се смееше, но дядо ми, вечна му памет ме е учил да не продавам земя winking smiley
като нищо може да станем съседи, нали ти казах, че майка ми е от там. Иначе мойте хора са си там, кой позабогатял, кой по-беден, но това не е най-важното. Разбира се има и в София, но си ги влече към дома. Политическата картина вече се променя по естествен път, старите комуняки измират, а на младите не им пука. Важното е, че хората са все така радушни и гостоприемни, а това е най-важното.
Навремето щях да купувам хотела, добре, че се отказах, бяха смутни години.
Асене, като имаш имот в Берковица не може да не си ходил във Вършец? Какво ще кажеш,а? А за манастира? Не знам какво те води по тези форуми, но аз направо линея по България. Е, "Уво служба няма" smiling smiley

Поздрав
Re: Какво вълнуващо в Берковица
24-01-2008 - 19:06:42
Хохо! Балканджиите... Тука шопите с дървените глАви...

:}
Re: Какво вълнуващо в Берковица
24-01-2008 - 22:21:07
venciev
Горе главата и не унивай, Еленския Балкан е прекрасен!

Поздрав,
Re: Какво вълнуващо в Берковица
24-01-2008 - 22:48:31
В никакъв случаи не съм унил или отчаял,напротив!Хората са различни и затова всеки носи Кръста си!
Pe6o, ти пък къде се включи,ни в клин,ни в ръкав?!Не можах да разбера,изказа ли се или се изпусна???
Re: Какво вълнуващо в Берковица
25-01-2008 - 09:19:08
Ти се изказваш за балканджиите, аз за шопите. Не може ли?
Re: Какво вълнуващо в Берковица
25-01-2008 - 17:46:52
Пешо,викаш шопи в берковица?
от кога е станало тва преселение?в близките няколко месеца сигурно...щото пред там шопи нямаше?

Re: Какво вълнуващо в Берковица
25-01-2008 - 17:52:33
Гето,не стигнах до вършец,но ходихме да ядеме боб и кебобчета на клисурския манастир.още си го спомням боба.
там е и цветкова бара,ако не се лъжа.има баровци,изкупили доста земя,главно заради минералните извори,каквито има и в бършец и бързия.
последната новина е ,че догановците са направили цех за вода в бързия и малко са им поизсъхнали изворите на бързийчани.
но тва е повече слух,отколкото новина.
Re: Какво вълнуващо в Берковица
25-01-2008 - 18:28:29
Не! Викам тука ние покрай София. А Резервата е по на север от нас.
Re: Какво вълнуващо в Берковица
25-01-2008 - 19:06:43
Асене,
За боба и кибапчетата е така, но др. път отиди при Сталин да хапнеш пресна пъстърва, повярвай ми това е изживяване. С Вършец определено си пропуснал, но има време smiling smiley
Колкото за турците в Бързия те вече са там и помпат Н2О като луди. Не са ни виновни турците, ние сме си будали.

Поздрав
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход