Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

РЕДНО ЛИ Е БАНКИТЕ ДА ОТВАРЯТ АГЕНЦИИ ЗА ИМОТИ

Публикувано от najnaj 
Re: РЕДНО ЛИ Е БАНКИТЕ ДА ОТВАРЯТ АГЕНЦИИ ЗА ИМОТИ
28-11-2007 - 18:10:38
global Написал:
-------------------------------------------------------
> Дали, обаче, банките са се загрижили
> > за качеството на услугите в областта на
> > посредничеството при сделки с НИ?!
> > Защо точно сега решиха, че трябва да
> участват,
> > някои, де ?
>
> Извинявай, Начев! Прочетох набързо отговора ти,

Глобал, благодаря !
Този отговор го приемам. При това с облекчение. Предишния го прочетох и в мене остана една озадаченост, която за радост се разсея :-))
Re: РЕДНО ЛИ Е БАНКИТЕ ДА ОТВАРЯТ АГЕНЦИИ ЗА ИМОТИ
28-11-2007 - 18:12:44
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> На банките им е през "оная работа" дали пазара ще
> се срути или не. Банките нямат активи в имоти. Те
> не продават имоти - те продават кредити. А това,
> че цените на имотите може да паднат не рефлектира
> върху кредита. Ако си взел кредит за жилище 50000
> за имот 60000 и имота падне на 40000 от тук не
> следва, че кредита ти ще падне на 35000 примерно.
> Вярно има проблем ако кредита не се обслужва, но
> при нарастващи доходи на населението процента ще е
> малък. Все пак може някой кредит да "издумка" ама
> банката се е "презастраховала" като е дала % от
> оценката, а не 100%, така че ще може да го "шитне"
> и да си прибере парите.
>
> А за "комплексната услуга" - готви се да я
> разделяш


Не е така,нали банката не се конкурира с теб и мен,а с други банки.При опасността голям брой апартаменти да излязат на пазара заради необслужени кредити,съчетана с големия обем ново строителство,те за разлика от теб,са наясно че ще загубят.
Най-елементарната сметка показва,че ако си обслужваш кредита,накрая ще си платил жилището поне два пъти.Ако не можеш,а цените са паднали.........доразвий го.......
Логиката на банкерите не е да се измъкнат без загуба,а да не им се намали печалбата.... winking smiley winking smiley
Re: РЕДНО ЛИ Е БАНКИТЕ ДА ОТВАРЯТ АГЕНЦИИ ЗА ИМОТИ
28-11-2007 - 18:27:11
След обяд не бях он-лайн и сега успях да прочета написаното. Може и да не ми повярвате, но се улових, че се усмихвам. И причината за това беше, че все пак може да се води един много смислен и качествен диалог по темата, при което личните различия не са повод за някакви негативни изблици.
Признавам, че и в позициите на обичайни опоненти тук открих ценни елементи.
За което съм благодарен.
Благодарностти и на НайНай - просто подаде благодатна тема за разговор.
Re: РЕДНО ЛИ Е БАНКИТЕ ДА ОТВАРЯТ АГЕНЦИИ ЗА ИМОТИ
28-11-2007 - 18:28:12

> Глобал, благодаря !
> Този отговор го приемам. При това с облекчение.
> Предишния го прочетох и в мене остана една
> озадаченост, която за радост се разсея :-))
>

Аз не виждам някаква ужасна разлика между постовете, която ти да приемаш с озадаченост, и после - с облекчение и радост, но щом казваш, че е така, приемам го със задоволство. Най-вече, заради това, че на теб е създало удовлетворение.


smiling smiley smiling smiley
Re: РЕДНО ЛИ Е БАНКИТЕ ДА ОТВАРЯТ АГЕНЦИИ ЗА ИМОТИ
28-11-2007 - 21:32:11
nacheff Написал:
-------------------------------------------------------
> dragula,
> Твърде е вероятно да сме от различни страни на
> барикадата :-)), но понеже използваш приемливи
> думи и имаш добронамерен тон, искам да взема
> отношение по мнението ти.
> За голяма част от нещата сме единомишленици.
> Разликите са нещо естествено и нормално. Плашещо
> би било трайно и пълно съгласие по всички
> въпроси.
>
> Очевидно гилдията на АНИ се чувства засегната от
> това действие на банките.
> Поставянето на въпроса, дали е "редно" или не,
> прехвърля темата в едни други области, а именно :
> - законно ли е подобно действие,
> - правилно (морално?!) ли е да се постъпва така.
> Този ъгъл на гледане не е правилен по мое
> субективно виждане, но не искам да коментирам
> защо..
> Вместо това предлагам въпроса "защо?". Защо, след
> като това очевидно е главоболна и несвойствена за
> тях работа? Защо сега, освен това?
> Ето по тези въпроси следва да се търсят отговори.
>
> Приканвам всички да изкажат свое оригинално
> виждане. Естествено, че е по-лесно да коментираш
> чужди тези, проблем и в това няма. Но нека това да
> е подход, който да способства даването на отговор
> по основния въпрос. Защото не е важно какво мисля
> аз, какви са субективните ми житейски и стопански
> възгледи. Въпросът е - защо точно сега в БГ се
> случва това.
> Знаеш, че тези се градят, аргументират и оформят
> не лесно.
> Аз мисля, че форумът тушира някои проблемни
> аспекти в човешкото общуване и ако има културна и
> добронамерена аудитория, може да се научи много.
> Това е важното.
>
> Е, има и неща, по които нямаме съгласие и мога да
> кажа, че уважавам правото ти на лично мнение, но
> аз смятам(така ми се струва), че в основата му
> лежи едно неточно предположение. Пазарът до сега
> расте и изглежда приемаш, че това по подразбиране
> ще продължи едва ли не вечно. При падащ пазар,
> обаче, че дори и при стагниращ пазар, но с висока
> обща инфлация, нещата биха изглеждали съвсем по
> друг начин.
>
> Толкова за сега.
>
> Хайде, кажете ЗАЩО ?
>
>
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 11/28/07
> 01:12PM от nacheff.


Здравей nacheff,
Има една много дълга тема в този форум относно крахът на недвижимите имоти. Там съм се произнасял. Нито там, нито тук съм изказвал мнение, че цените ще растат много дълго, едва ли не вечно. Само веднъж съм давал погрешна прогноза. През средата на 2003 година казах, че колкото и да се качва една гарсониера в Младост няма как да стане 20000 Евро. И повече никога не сбърках. Просто не дадох повече нито една прогноза.
Ясно е че ще има максимум на цените после минимум и т.н. Никой обаче от предричащите краха не е дефинирал понянието "много скоро време", никой не казва колко време и до какви нива ще паднат цените.
Може и да греша, но ти смяташ, че банките си правят АНИ, за да продават апартаменти, които са загубени от собственика, заради необслужван кредит, защото броя на такива имоти ще нарасне много.
Не е така, защото редът, който определя закона не е такъв.
Ако искаш мога подробно да го обясня.
Поздрави
Re: РЕДНО ЛИ Е БАНКИТЕ ДА ОТВАРЯТ АГЕНЦИИ ЗА ИМОТИ
29-11-2007 - 01:02:29
Dragula,
Може да не съм формулирал идеята си докрай.
Ипотеката не променя факта, че купувачът е собственик. Подразбирам, че много добре знаеш, че това е форма на обезпечаване на задължения, при която се удовлетворява преимуществено ипотекарния кредитор.
След като "гръмне" ипотеката, никоя АНИ (вкл. и тази на банката) не може да продава имота. Имотът се продава в рамките на едни изпълнително производство от съдия-изпълнител.
Преди да се стигне до съдията, обаче, могат да се направят много неща, при което собственикът и банката и АНИ могат да са си взаимнополезни.
Дори и да се стигне до съдията, едан АНИ със съответните позиции и персонал и опит може да направи доста повече отколкото малобройните настоящи правни отдели на банките.
Ако проблемите зачестят, банките няма да са готови да ги посрещнат и обработят качествено.
Носят се слухове, че и при принудителните продажби има доста примери, при което се увреждат интересите и на собственика и на банката, за сметка на уреждане на разни трети лица. Това последното не мога да го твърдя с категоричност. Ако има нещо вярно, то банките искат да се пресече тази възможност.

Както и да е, това е просто един от няколкото мои субективни съображения и не е необходимо да се взираме толкова.

Ако имаш друго, казвай !
Анонимен потребител
Re: РЕДНО ЛИ Е БАНКИТЕ ДА ОТВАРЯТ АГЕНЦИИ ЗА ИМОТИ
29-11-2007 - 07:04:30
Ето доразвивам ти го.

Банката дава на Иванчо Х. От него тя очаква всеки месец да и дава определен % за лихва върху текущата му главница + нещо за погасяване на главницата. Ако Иванчо в един момент не може да връща парите банката си прибира главницата през обезпечението и я дава на Драганчо като кредит. От тук нататък Дрганчо плаща. За банката е все тая. Проблем за банката ще има ако тя не може да си даде парите като кредит. В нашия случай проблем ще е ако банката не може да намери Драганчо на когото да даде заем. Българите според мен тепърва ще почват за живеят на кредит така че няма опасност поне към насточщия момент да не се се намери Драганчо.
Re: РЕДНО ЛИ Е БАНКИТЕ ДА ОТВАРЯТ АГЕНЦИИ ЗА ИМОТИ
29-11-2007 - 09:10:18
nacheff,
Виждам, знаеш за какво става дума. Всичкко си зависи от длъжника. Ако е разумен, ще се оправи и без банката да има АНИ, а ако не е, банката и да има АНИ няма да помогне.
Под оправи разбирам да си продаде имота на пазарна цена или почти на пазарна и да си погаси задълженията към банката и да се свали ипотеката. Сега това се случва много по-често, отколкото продажба на публична продан.
Re: РЕДНО ЛИ Е БАНКИТЕ ДА ОТВАРЯТ АГЕНЦИИ ЗА ИМОТИ
29-11-2007 - 09:25:21
Към nacheff;
Благодариа за хубажите думи!
Колкото до банките и за желанието им да правят АНИ,ами след като държавата нехае да има регулатор на пазара,то къораво и сакато отваря агенции.
Мойто скромно мнение е в посока,че банките би трябвало да се концентрират в обслужването на клиентите,а не да чакаме с часове по гишетата за разни преводи и справки,да правят истинска реклама ,а не подвеждаща и да манипуларат и без това обеднелия и ограбеж български гражданин.Чуждите банки навлязоха на нашия пазар и първото на което се научиха е да са солидарни с останалите банки по отношение на високата лихва,защо не подобриха обслужването ,така както е в останалите държави от ЕС?Но там има пазарни регулатори ,а при нас има само мъгла,приказки и обещания.Ето затова банката вместо да работи в интерес на клиентите си в основната си дейност за привличане на паричен ресурси и неговото правилно управление навлиза в периметър ,който в нито една държава с развита пазарна икономика не си позволява да се коментира името и по такъв начин.
Re: РЕДНО ЛИ Е БАНКИТЕ ДА ОТВАРЯТ АГЕНЦИИ ЗА ИМОТИ
29-11-2007 - 09:28:29
Точно така е защото в момента ти си закупил апартамент със кредит който си платил на 550-600 евро а сега го продаваш на 1000 евро и така си връщаш ипотеката а и печелиш и пари .
Познавам хора който изкараха пари така и то за 2 години като отначало почнаха с риск и с кредити и ето сега пазаруват НИ с техни си пари вече изкарани по този начин.
ВИНАГИ ЩЕ ВЪРНЕШ КРЕДИТА НА БАНКАТА ПРЕДИ ТЯ ДА ТИ ГО Е ВЗЕЛА СМИСЪЛ ПРОДАВАШ ВРЪЩАШ КРЕДИТА С НАКАЗАТЕЛНАТА ЛИХВА И ПАК СИ ОТГОРЕ.

Автоматичен подпис:
Моля Ви да приемете спокойно факта, че КРАХ НА ПАЗАРА на НИ в БЪЛГАРИЯ НЯМА.










Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход