Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво ще кажете за панелните жилища в Стрелбище

Публикувано от gallinka 
Какво ще кажете за панелните жилища в Стрелбище
26-11-2007 - 09:06:05
Искам да получа информация за панелни жилища в Стерлбище, и по-точно в часта близо до Южния парк. Какви са тенденциите за развитие? Има ли търсене и предлагане?
Благодаря Ви!
Re: Какво ще кажете за панелните жилища в Стрелбище
26-11-2007 - 09:35:24


цитирам статия от имоти.нет, особенно много ми допадна:


"Бъдещето на сегашните ж.к.-та /спалните/, не е много-розаво, до 20 години ще се превърнат на нещо подобно на парижките предградия или на много от цетралните части в Американските градове, тоест на гета. Пълно безумие е да се даде 1000 евро за квадратен метър за 30 или 40 годишна панелка или ЕПК при положение, че когато е бил построен е струвал 100 лв. Но и този комплекс на забогателият провинциалист продал нивата на баща си и жадуващ за жилище с течаща топла вода в големият град ще отмине. "
Re: Какво ще кажете за панелните жилища в Стрелбище
26-11-2007 - 10:20:09
Не говоря за първите панелки, а за последните. именно такива са в Стрелбище. Чувала съм мнения от архитекти, че блоковете от Живково време са по-надежни и качествени дори и от сегашното ново строителство. И всичко това било така защото тогава поне е имало контрол над стоителството. А колкото до след 20 години и повече - никои не знае какво ще се случи. Да не говоря, че в момента живея в ново строителство, което е изградено върхо подпочвени води - то дали няма да се срути?И защо е така - замисляли ли сте се. Инвеститирите просто трябва да изпълнят сроковете и да не провалят договорите си със собствениците та затова какво ли не правят за да построят сградата. А като я вдигнат и я продадат вече не можеш ги хвани за нищо!
Re: Какво ще кажете за панелните жилища в Стрелбище
26-11-2007 - 10:28:39
avatar
всичко което си чула е вЕрно-вЕрвай им
само врачка може да ти каже какво ще се случи
свери си часовника или си купи нов-този те лъже с "точното време" :crazy:
Re: Какво ще кажете за панелните жилища в Стрелбище
26-11-2007 - 10:40:35
ще ти кажа нещо което явно ти обягва:
Pанелка, ама къде? Най-важния фактор за един имот е: "Локация, локация и.... пак локация"
Та донякъде съм склонна да повярвам, че е по-добре да имаш санирана панелка в Стрелбище отколкото нов в Младост 4 или комплекс Цариградски :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-26 10:44 от gallinka.
Re: Какво ще кажете за панелните жилища в Стрелбище
26-11-2007 - 11:51:50
Панелките като разпределения и най вече големина на спалните помещения са много по добър вариант.Лошото е доколко тя е амортизирана.Това зависи и от подръжката.Има поддържани и занемарени панелки както и много нови сгради които се амортизират с невероятна скорост.Местоположението е важно наистина,другото важно според мен дали има каде да си паркираш спокойно колата и комуникативноста на мястото,инфраструктура и предстоящо застрояване наоколо.
Re: Какво ще кажете за панелните жилища в Стрелбище
26-11-2007 - 11:59:29
clap:
най - после да попадна на човек, които мисли като мен. не знам защо толкова много хора се втурват да търсят и купуват нови тухли. Свидетел съм на стари апартаменти в Стрелбище, които се продават като топъл хляб (само за часове).
наскоро ми попадна един панел в Стрелбище, до Южния парк (взеха го) та си мисля дали не е добра инвестиция да се купи едно такова в добър блок.
Re: Какво ще кажете за панелните жилища в Стрелбище
26-11-2007 - 12:17:23
Аз живея в ЕПК тристаен 105м.кв. и такова разпределение не съм виждал в новопостроена сграда има всичко и блока се поддържа нови щрангове,нов покрив,сега се сменя и дограмата на общите части.С две думи се поддържа добре.
Един колега живее в нов двустаен.24 апартамента живеят 5 семейства.Другите са празни.Нямат ток на стълбището,асансьор, нито чистачка защота 5 семейства не могат да издържат цял вход.Новото си мислят хората влизаш и ползваш ама и то си иска подръжка иначе се скапва.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-26 12:17 от kalashnikof.
Re: Какво ще кажете за панелните жилища в Стрелбище
26-11-2007 - 12:21:11
Не знам с кой акъл човек живеещ в 21 век ще си купи панелка от 70-та година а няма да предпочете нов тухлен апартамент дори и със малка загуба в квадратите при условие че са на една цена това е лудост .
А за сравнението
Стрелбище и Младост аз съм за Младост като гледам как се развива от няколко години а и с метрото от другата година просто стрелбище умира леко и безславно.
МНОГО Е ВАЖНО МЕТРОТО ЗА ЕДНА ЕВРОПЕЙСКА СТОЛИЦА ЩЕ ГО РАЗБЕРЕТЕ СКОРО ИЛИ ПОНЕ ЩЕ ГО УСЕТИТЕ .

Автоматичен подпис:
Моля Ви да приемете спокойно факта, че КРАХ НА ПАЗАРА на НИ в БЪЛГАРИЯ НЯМА.










Re: Какво ще кажете за панелните жилища в Стрелбище
26-11-2007 - 13:07:42
Никога не бих живяла или инвестирала в панелка. Ако ще да е най-прекрасното разпределение. Купих си нов, тухлен апартамент защото:

1. Писна ми от изподрани, напикани и наповръщани асаньори
2. Писна ми от крадливи съседи (всеки е дръпнал от парното и общата сметка е безумна)
3. Писна ми от гнусен външен вид- всеки с различен прозорец, различен цвят- един е в стил 'Банско', друг е с хромиран парапет и си е сложил стъклен балкон, като в офис.
4. Писна ми от спринцовки във входа, ако не се заключва
5. Писна ми сутрин да чувам асаньора в 5 ч
6. Писна ми съседите да се карат като идиоти, и всичко да чувам.
8. Писна ми от фасове, от найлонови торбички, от разбити тротоари по които се паркира.
9. Писна ми от бедни и новодошли от село, които нямат пари, но дошли НА София и само се оплакват.

За мен София е лайнян град, но поне се спасих от панелките.
Не че е гаранция , че новото нямада бъде осрано след 1 година, но някак хората които купуват новите жилища имат желание да живеят като хората, защото и на тях им е писнало от мизерията.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход