Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за или против комисионната на брокерите,ако не защо

Публикувано от turbozol 
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
05-10-2007 - 15:16:00
Ако обявата ти беше "Посреднича ..." това обяснение минава. Но твоята обява е "Продавам ..."

Ето и отговор на въпроса ти, който явно не ти се е искало да прочетеш в поста на nacheff
Quote

Отказът да се напрати опит за сключване на желаната от продавача сделка, само поради факта, че потенциален купувач не желае да сключи договор с вас (дори не коментираме конкретните причини, договарянето е свободно и не само парите могат да са проблем) е абсурдно. Вие си присвоявате права, по-големи дори от тези на собственика.
Направо ми прилича на злоупотреба с "монополно" положение.

Та, т.к. казваш, че винаги сключваш договори с продавачите как смяташ да им намериш купувачи ако последните отказват да ти платят?

Ето една хипотетична ситуация. Имаш договор с продавач и обявяваш цена Х. Идва купувач съгласен да плати цената Х но не иска да работи с теб и купувач съгласен да плати Х - 5000 и да работи с теб. Какъв е интересеът на продавача? Мисля за всички е ясно че е да получи цената Х. Да но ти "игнорираш" този купувач защото отказва да работи с теб. Значи какво излиза продавача трябва заради теб да се съгласи на цена Х - 5000. Е как точно му защитаваш интереса като го "набутваш" с 5000?
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
05-10-2007 - 15:16:34
НАЧЕВ НАПИСАЛ-ДОГОВОРЪТ Е ЕДИН,ПОСРЕДНИЧЕСКАТА УСЛУГА Е ЕДНА И ЗАПЛАЩАНЕТО Е ЕДНО !!!!НАПЪЛНО ЗАВЪРШЕНА ГЛУПОСТ.ЗА ДА ИМА СДЕЛКА ТРЯБВА ДА ИМА ДВЕ СТРАНИ И ДВЕ ВЗАИМНО ПРИПОКРИВАЩИ СЕ ВОЛИ/ИНТЕРЕСИ/,АКО ТЕЗИ ИНТЕРЕСИ СА ОРГАНИЗИРАНИ ОТ ПОСРЕДНИК /БРОКЕР/,ДОГОВОРИТЕ СТАВАТ ДВА ,С ПРОДАВАЧ И КУПУВАЧ,ПОСРЕДНИЧЕСКАТА УСЛУГА СЕ ПОЛЗВА И ОТ КУПУВАЧА,И ЗАПЛАЩАНЕТО СТАВА ОТ ДВЕТЕ СТРАНИ ОТ ПРОДАВАЧ И КУПУВАЧ-ТОЕСТ ЗАПЛАЩАНЕТО ВЕЧЕ НЕ Е ЕДНО,А ДВЕ- ЗАЩОТО И ДВЕТЕ СТРАНИ СА ПОЛЗВАЛИ УСЛУГАТА.по твоята безумна "юридическа "логика-трябва ли да разбирам ,че след като има един договор и посредническата услуга е е една,продавача трябва ,чрез брокер да продаде сам на себе си.НЕ НАВЛИЗАЙ В ПРАВНИ ВОДИ, АКО НЕ МОЖЕШ ДА ПЛУВАШ!!!
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
05-10-2007 - 15:23:18
Ами, Начев, затова има юристи в тая държава - защото закона иначе всеки би си го тълкувал както иска. Аз просто дадох пример как би било, ако всеки чете закона и си го тълкува сам. То е все едно да цитираме със съкращения, както правиш ти. Нужно ли е сега да се хващам да чета закони, за да те оборя? Щом си толкова наясно, значи нямаш нужда от нас. Ако имаш желание да премахнеш комисионната на АНИ - обърни се към съответните инстанции.
И още нещо - ако посредникът е търговец по занятие, то начина на заплащане на стоката му /в случая услуга/ може сам да си го определи, нали? Дано не бъркам в твърдението си спрямо "буквата на закона", че ще ме разпънеш на кръст.

П.П. Тинки, ами при хипотетична ситуация, в която се появи купувач, който дава цената Х с банков кредит и не иска да работи с мен, но след него се появи друг, който дава цената Х+5000 кеш и веднага, чии интереси са накърнени?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-05 15:33 от v.i.s..
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
05-10-2007 - 15:38:38
Quote

ЗА ДА ИМА СДЕЛКА ТРЯБВА ДА ИМА ДВЕ СТРАНИ
Да трябва да има две страни, но не е задължително тези две страни да ползват един и същ посредник. Не може от това че имаш един договор задължително да искаш да сключиш и втори с отсрещната страна. Няма лошо и купувача да сключи договор с теб ако иска, но не да му се напрапва.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
05-10-2007 - 15:39:15
ТИНКИ-КАК НЕ ТИ ОМРЪЗНА да пишеш глупости...,не си губи времето-предложението е валидно--МЕНИДЖЪР ОРАЗМЕРЯВАНЕ НА СТАИ И СДЕЛКИ С ПАРКОМЕСТА,БЪДЕЩЕТО Е В ТВОИТЕ РЪЦЕ.......... eye popping smiley eye popping smiley :} :ami: :ami: :!: smoking smiley
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
05-10-2007 - 15:39:33
Тинки, нещата в държавата няма да оправиш, ама нали си Модератор - вземи оправи поне форума. В "обяви купува" 99% от обявите са на "брокери", които ама съвсем нищо не купуват. Що не ги разкараш?
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
05-10-2007 - 15:46:02
ако забелязваш за форумите с обяви само от имоти.нет имат модераторски права.
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
05-10-2007 - 15:48:35
Тинки--НИКОЙ НЕ СЕ НАТРАПВА ,А ПРЕДЛАГА ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ТИ СЕ ОБЯСНЯВА..КУПУВАЧЪТ МОЖЕ ДА ОТКАЖЕ УСЛУГА...ПРЕДЛОЖЕНИЕТО НЕ Е НАТРАПВАНЕ и моето е все още валидно"МЕНИДЖЪР ОРАЗМЕРЯВАНЕ НА СТАИ И СДЕЛКИ С ПАРКОМЕСТА",не злоупотребявай с търпението ми..твоето бъдеще е в твоите ръце.. spinning smiley sticking its tongue out :ami: confused smiley smoking smiley
Анонимен потребител
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
05-10-2007 - 15:48:36
имам чувството, че с Камелия почнахте да сдавате фронта
Re: за или против комисионната на брокерите,ако не защо
05-10-2007 - 15:51:53
Ми то пред твоя мозък нашите (на всички в "опозиция"winking smiley се разтопиха... :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход