Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога се плаща комисионна на АНИ?

Публикувано от gogo84 
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
16-10-2011 - 13:34:28
nradev , незнаен неграмотник, що си слагаш задника там, дето двама си ги мерят ?
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
16-10-2011 - 13:37:40
където трябва съм го показал и там си ме ценят и като преговори и като работа по договора след това.
-----------------------
По колко договора ? Смешко.
------------
Ами той си е втълпил, че ако някой има друго мнение е счетоводител.
--------------
Не някой, ти. Смехурко.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
16-10-2011 - 13:39:33
nradev , ако не беше ти, щях да кажа, че да си юрист е престижно.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
16-10-2011 - 13:47:22
кога сам казал че работя юрист.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
16-10-2011 - 13:58:44
брокерите са поизнервени напоследък и почват да сипят обиди, но при тая криза е нормално.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
16-10-2011 - 17:49:26
nradev , не те знам какво работиш, ама нито веднъж не изписа "съм", то е показателно за нивото ти. Иначе Камелия май спомена, че се правиш на адвокат, ако не е така, извинения за юристите.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
17-10-2011 - 13:46:27
avatar
Quote
nradev
кога сам казал че работя юрист.

По- точно е " къде"?smoking smiley
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
17-10-2011 - 14:04:45
avatar
Quote
brotarius
Quote
камелия


Няма защо да повтаряш- единствено в 2 щата на САЩ не се допуска посредникът да е един за двете страни. Това, като пример какво става в другите страни. При това, там не правят разлика между представител и посредник.
А кой е докарал " индиректно" съдия- изпълнител, щом още не си разбрал, ще ти поясня:
1. Клиентът решава, че иска да купи имот.
2. Отива в банката, при кредитния инспектор и му разкрива финансовото си положение.
3. Кредитният инспектор му казва дали може да получи кредит и в какъв размер.
4. Кредитният инспектор, в 90% от случаите, изисква подписан предварителен договор за имота.
5. Банката изпраща и свой оценител, който оценява имота и така определя каква сума да отпусне на кредитоискателя.
6. Кредитоискателят посещава АНИ и обявява какъв имот и на каква цена търси.
Всеки средноинтелигентен човек би разбрал кой докара директно много хора до съдия- изпълнител.
А, че пълнолетни индивиди са харесали имоти в блатата, вината не е извън тях самите и твърде ниската им камбанарийка.:]

Quote
brotarius
Не става дума само за това дали един брокер представлява и двете страни. Това е само върхът на айсберга. Най основния проблем, с който ще се решат повече от 50% от пробемите е кой и по какъв начин има право да рекламира даден имот за продажба. Ако за това се приемат правилата от по-развитите пазари, другите неща ще се наместят от самосебе си според мен.

А по твоята история аз имам друга версия:

1. Всяка вечер по всички медии народа слуша "експертите" от имотния бранш, как цените на имотите ще скачат по 15-20% годишно поне докато не стигнат средните за ЕС, защото разбираш ли и ние вече сме барабар Петко с мъжете.
2. Това подтиква Сийка да ръчка Пенчо да купуват, щото това им е последния шанс в живота.
3. Дори и противящите се Пенчовци не издържат на критичната маса от Сийки, защото всяка Сийка познава поне три Сийки, които вече са купили, пък и Данчо от телевизията виж го как се е уредил.
4. Отива Пенчо при брокер да си търси имот и въперки, че го водят из блатата брокера вика: "Купувай щото утре ще е двойно!"
5. Брокера води Пенчо при познат кредитен инспектор, защото втория прибира бонус за раздадените кредити и в не редки случаи се дели с брокера. Поради това единственото изискване към Пенчо да получи кредит е да може да ходи и да дъвче дъвка едновременно.
6. Ако Пенчо внезапно се притесни, че става дума за много пари и голям кредит, бива успокоен, че той купува НИ, а тъй като цената на НИ никога не пада, а напротив само се качва, то дори да има затруднения с изплащането в бъдеще, ще продаде, ще се разплати с банката, че и печалба ще има. Пък и инфлацията яде лихвите и кредита реално е безплатен.

Резултата мисля е ясен.

Да, ясен и отчайващ- нито приемаш, нито предаваш.
На подредени факти- описващи стъпка по стъпка начина на работа в един бранш, ти отговаряш с твоя Андрешковска версия.
Според която, отново всички, купили си собственост, са глупаци, прекарани от посредниците, а само несретниците като теб, натъпкали се по 5 души в гарсониера, са печелившите тарикати. :]
Само че, сега в Парламента се подготвя закон, който ще определи задължителните квадрати площ за всеки човешки индивид и санкциите за наемодателя и наемателя, ако не ги спазват.
И ще наблюдавам с интерес воя, който ще нададете всичките лузъри, дето ще трябва да се "разширите" принудително или да си хванете пътя за село.[forum.abv.bg]
Разбира се, забравих, че ти не си сред тях, щото всичките наематели тук, сте все милионерчета.......*tired*
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
17-10-2011 - 14:52:06
avatar
Quote
gogo84


Госпожо Камелия, омръзна ми да споря с вас. Виждам, че имате някакви илюзорни разбирания за живота, който аз не подкрепям. Виждам и как като брокер "професионалист" имате толкова много работа, че по цял ден стоите във форума и пишете вашите нелепи желания за това как искате да стават нещата.

Дебилче, не очаквам двете ти сиви клетки да са задържали информацията за това, какво работя в момента, но е без значение- нали и ти имаш толкова много работа, та също си тук и ми отговаряш........
Нямам илюзорни виждания, Андрешко- нещата стават така, както ти ги пиша.
А, че ти искаш да бъдат както си мечтаеш, проблемът е твой.

Quote
gogo84
Казвам го за последен път знам, че няма да ме разберете, но с това вече съм се примириал.


Работата по публикуването на обява за имот и осигуряването на огледи е работа на продавача. Мен като купувач не ме интересува как той ще го направи - дали ще го направи сам или ще използва услугите на АНИ. Така, че до тук аз няма за какво да плащам и не съм използвал ничия услуга.

Когато хвана брокер, да ми търси жилище, той рови обявите, гледа апартаменти за мен и т.н. тогава бих платил комисионна на АНИ.

Ако се появи брокер тарикат, който да ми поиска 2-3% комисионна, само защото ми е показал даден имот, то ако се спра на този имот ще преговарям с продавача той да плати тази комисионна (все пак той е вкарал брокера тарикат в сделката).

Моля не ми пишете повече, защото няма да ви отговарям. А ако няма какво да правите може да слезнете пред вас, да застанете пред хранителния магазин и да искате по 2 лв. от всеки, който влиза в магазина - ще му обясните как вие сте намерили магазина и как клиента ще използва вашите услуги. С вашата упоритост можете и да успеете да вземете от някой 2 лв.

Господин Гого84, не държа да ми отговаряш, тъй като нищо ново не казваш.- във всеки пост се опитваш отново и отново да прокараш Андрешковото си виждане, че някой трябва да те обгрижва безплатно.
И тъй като упорито демонстрираш тъпотата си, за да не се заблуди някой, ще поясня нещо, което вече писах.

И Купувачът не плаща нищо, докато не се подпише Предварителен договор.
Т. е, господин Гого84, когато уговаряш куп брокери от куп агенции да те разхождат от адрес на адрес, ти не се бъркаш и за стотинка. И ако не харесаш предлаганото, не дължиш нищо, въпреки че си им губил времето, а то- времето, е пари.
По- просто, не мога да го кажа. Пробвах с деца от помощното училище- те разбраха от еднократно обяснение.
Когато харесаш имота, предложен ти от даден посредник и решиш да го купиш, този същият посредник ти осигурява всичко необходимо за изповядването и е с теб до получаването на нотариалния акт.
Така че,Андрешко, спри с тъпите си сравнения с автокъщи и магазини.
Единственото, което се иска да запомниш с ограничения си капацитет е, че услугата на посредника за теб започва да тече с подписването на Предварителен договор и завършва с издаване на нотариален акт.
И че, щом си се обадил на посредник,предлагащ имота, то ти приемаш услугите, които ще извърши за теб и ще си платиш за тях.

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
17-10-2011 - 15:01:12
avatar
Quote
камелия


Няма защо да повтаряш- единствено в 2 щата на САЩ не се допуска посредникът да е един за двете страни. Това, като пример какво става в другите страни. При това, там не правят разлика между представител и посредник.
А кой е докарал " индиректно" съдия- изпълнител, щом още не си разбрал, ще ти поясня:
1. Клиентът решава, че иска да купи имот.
2. Отива в банката, при кредитния инспектор и му разкрива финансовото си положение.
3. Кредитният инспектор му казва дали може да получи кредит и в какъв размер.
4. Кредитният инспектор, в 90% от случаите, изисква подписан предварителен договор за имота.
5. Банката изпраща и свой оценител, който оценява имота и така определя каква сума да отпусне на кредитоискателя.
6. Кредитоискателят посещава АНИ и обявява какъв имот и на каква цена търси.
Всеки средноинтелигентен човек би разбрал кой докара директно много хора до съдия- изпълнител.
А, че пълнолетни индивиди са харесали имоти в блатата, вината не е извън тях самите и твърде ниската им камбанарийка.:]

Quote
brotarius
Не става дума само за това дали един брокер представлява и двете страни. Това е само върхът на айсберга. Най основния проблем, с който ще се решат повече от 50% от пробемите е кой и по какъв начин има право да рекламира даден имот за продажба. Ако за това се приемат правилата от по-развитите пазари, другите неща ще се наместят от самосебе си според мен.

А по твоята история аз имам друга версия:

1. Всяка вечер по всички медии народа слуша "експертите" от имотния бранш, как цените на имотите ще скачат по 15-20% годишно поне докато не стигнат средните за ЕС, защото разбираш ли и ние вече сме барабар Петко с мъжете.
2. Това подтиква Сийка да ръчка Пенчо да купуват, щото това им е последния шанс в живота.
3. Дори и противящите се Пенчовци не издържат на критичната маса от Сийки, защото всяка Сийка познава поне три Сийки, които вече са купили, пък и Данчо от телевизията виж го как се е уредил.
4. Отива Пенчо при брокер да си търси имот и въперки, че го водят из блатата брокера вика: "Купувай щото утре ще е двойно!"
5. Брокера води Пенчо при познат кредитен инспектор, защото втория прибира бонус за раздадените кредити и в не редки случаи се дели с брокера. Поради това единственото изискване към Пенчо да получи кредит е да може да ходи и да дъвче дъвка едновременно.
6. Ако Пенчо внезапно се притесни, че става дума за много пари и голям кредит, бива успокоен, че той купува НИ, а тъй като цената на НИ никога не пада, а напротив само се качва, то дори да има затруднения с изплащането в бъдеще, ще продаде, ще се разплати с банката, че и печалба ще има. Пък и инфлацията яде лихвите и кредита реално е безплатен.

Резултата мисля е ясен.

Да, ясен и отчайващ- нито приемаш, нито предаваш.
На подредени факти- описващи стъпка по стъпка начина на работа в един бранш, ти отговаряш с твоя Андрешковска версия.
Според която, отново всички, купили си собственост, са глупаци, прекарани от посредниците, а само несретниците като теб, натъпкали се по 5 души в гарсониера, са печелившите тарикати. :]
Само че, сега в Парламента се подготвя закон, който ще определи задължителните квадрати площ за всеки човешки индивид и санкциите за наемодателя и наемателя, ако не ги спазват.
И ще наблюдавам с интерес воя, който ще нададете всичките лузъри, дето ще трябва да се "разширите" принудително или да си хванете пътя за село.
Разбира се, забравих, че ти не си сред тях, щото всичките наематели тук, сте все милионерчета.......*tired*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход