Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога се плаща комисионна на АНИ?

Публикувано от gogo84 
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 20:59:05
avatar
Quote
gogo84
Това е така тук спор няма. Ако брокер свърши всичката тази работа за мен след като аз съм поискал е нормално да му платя.
Самоче там е проблемът - баща ми няма верига бензиностанции и немога да си позволя лукса, да използвам подобна услуга. Поради това предпочитам сам да си избирам имот пък каквото намеря това е.

Е, радвам се, че най- после разбара- след като нямаш пари да платиш на някого да ти свърши нещо, просто не му се обаждаш. А не се опитваш да му обясняваш, че като те " обгрижва", го прави щото някой друг му бил платил да го върши.

Quote
gogo84
Точно това се опитвам да обясня. Не виждам логика аз да плащам за задълженията на продавача. Все пак работа на всеки продавач е да показва стоката си, а не да наеме посредник, който да иска за тази работа пари от купувача. А това дали продавача сам ще ми показва имот си или ще наеме брокер той да сврърши тази работа мен какво ме интересува? И в двата случая това е задължение на продавача, не мое.

Пак казвам - не виждам логика в това аз да плащам, за да може продавача да не си свърши работата. Аз като продавам кола търся ли си брокер да я показва на потенциални купувачи и да им иска процент след това или сам се срещам с купувачите и им я показвам?
smoking smiley

Стига с тая кола, че и дебилите почнаха да ти се смеят!
Не си ти този, който ще нареди на когото и да било, как да действа, когато реши да продава.
Както никой не може да ти нареди да ползваш посредник, когато купуваш.
Само че, ти се опитваш да се възползваш от посредника, без да платиш това, което си приел да направи за теб.
Е, не става, Андрешко!
Защото само ти си този, който приема, или отхвърля връзката с него.
Продавачът си плаща и показването, и оферирането, и всичко, което се прави за него, когато се подпише предварителния договор. Затова, ако не е договорено нещо друго, дава половината от комисионната.
Другата половина даваш ти за това, което се прави за теб.
Още колко пъти да ти обясня, преди да те квалифицирам или като дебил, или като гьонсурат?
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 21:38:55
avatar
Quote
gogo84
За мое голямо учудване попаднах на добре написана обява от агенция:
[www.homes.bg]

Има хора, които си разбират от работата, за съжаление са твърде малко.

Да позная ли, че въпреки това, ще се опъваш и ще направиш всичко възможно да не им платиш, ако решиш да купиш?:]
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 22:41:40
Quote
камелия
Quote
brotarius


Брех много сте се разписали smiling smiley.
За правилата пак се повтарям, но не е нужно да измисляме топлата вода, а да заимсваме наистина практиката на пазари, които съществуват от доста повече години от нашия.

Колко до това кой е Андрешко, помисли пак.Кой докара индиректно на много хора съдия изпълнители, след огледи в блатата?

Няма защо да повтаряш- единствено в 2 щата на САЩ не се допуска посредникът да е един за двете страни. Това, като пример какво става в другите страни. При това, там не правят разлика между представител и посредник.
А кой е докарал " индиректно" съдия- изпълнител, щом още не си разбрал, ще ти поясня:
1. Клиентът решава, че иска да купи имот.
2. Отива в банката, при кредитния инспектор и му разкрива финансовото си положение.
3. Кредитният инспектор му казва дали може да получи кредит и в какъв размер.
4. Кредитният инспектор, в 90% от случаите, изисква подписан предварителен договор за имота.
5. Банката изпраща и свой оценител, който оценява имота и така определя каква сума да отпусне на кредитоискателя.
6. Кредитоискателят посещава АНИ и обявява какъв имот и на каква цена търси.
Всеки средноинтелигентен човек би разбрал кой докара директно много хора до съдия- изпълнител.
А, че пълнолетни индивиди са харесали имоти в блатата, вината не е извън тях самите и твърде ниската им камбанарийка.:]

Не става дума само за това дали един брокер представлява и двете страни. Това е само върхът на айсберга. Най основния проблем, с който ще се решат повече от 50% от пробемите е кой и по какъв начин има право да рекламира даден имот за продажба. Ако за това се приемат правилата от по-развитите пазари, другите неща ще се наместят от самосебе си според мен.

А по твоята история аз имам друга версия:

1. Всяка вечер по всички медии народа слуша "експертите" от имотния бранш, как цените на имотите ще скачат по 15-20% годишно поне докато не стигнат средните за ЕС, защото разбираш ли и ние вече сме барабар Петко с мъжете.
2. Това подтиква Сийка да ръчка Пенчо да купуват, щото това им е последния шанс в живота.
3. Дори и противящите се Пенчовци не издържат на критичната маса от Сийки, защото всяка Сийка познава поне три Сийки, които вече са купили, пък и Данчо от телевизията виж го как се е уредил.
4. Отива Пенчо при брокер да си търси имот и въперки, че го водят из блатата брокера вика: "Купувай щото утре ще е двойно!"
5. Брокера води Пенчо при познат кредитен инспектор, защото втория прибира бонус за раздадените кредити и в не редки случаи се дели с брокера. Поради това единственото изискване към Пенчо да получи кредит е да може да ходи и да дъвче дъвка едновременно.
6. Ако Пенчо внезапно се притесни, че става дума за много пари и голям кредит, бива успокоен, че той купува НИ, а тъй като цената на НИ никога не пада, а напротив само се качва, то дори да има затруднения с изплащането в бъдеще, ще продаде, ще се разплати с банката, че и печалба ще има. Пък и инфлацията яде лихвите и кредита реално е безплатен.

Резултата мисля е ясен.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 23:15:42
Quote
камелия
Е, радвам се, че най- после разбара- след като нямаш пари да платиш на някого да ти свърши нещо, просто не му се обаждаш. А не се опитваш да му обясняваш, че като те " обгрижва", го прави щото някой друг му бил платил да го върши.

Госпожо Камелия, омръзна ми да споря с вас. Виждам, че имате някакви илюзорни разбирания за живота, който аз не подкрепям. Виждам и как като брокер "професионалист" имате толкова много работа, че по цял ден стоите във форума и пишете вашите нелепи желания за това как искате да стават нещата.

Казвам го за последен път знам, че няма да ме разберете, но с това вече съм се примириал.

Работата по публикуването на обява за имот и осигуряването на огледи е работа на продавача. Мен като купувач не ме интересува как той ще го направи - дали ще го направи сам или ще използва услугите на АНИ. Така, че до тук аз няма за какво да плащам и не съм използвал ничия услуга.

Когато хвана брокер, да ми търси жилище, той рови обявите, гледа апартаменти за мен и т.н. тогава бих платил комисионна на АНИ.

Ако се появи брокер тарикат, който да ми поиска 2-3% комисионна, само защото ми е показал даден имот, то ако се спра на този имот ще преговарям с продавача той да плати тази комисионна (все пак той е вкарал брокера тарикат в сделката).

Моля не ми пишете повече, защото няма да ви отговарям. А ако няма какво да правите може да слезнете пред вас, да застанете пред хранителния магазин и да искате по 2 лв. от всеки, който влиза в магазина - ще му обясните как вие сте намерили магазина и как клиента ще използва вашите услуги. С вашата упоритост можете и да успеете да вземете от някой 2 лв.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
15-10-2011 - 09:03:53
Не става дума само за това дали един брокер представлява и двете страни
-------------
Явно не стигат десетки изписани страници, явно не стига капацитет, за да схванеш, че брокера не представлява никого. Това е първата ти глупот в поста. Останалите не се нуждаят от коментар, защото не засягат никой друг освен горкия купувач защото всеки има глава на раменете си
и си носи последствията от решенията които взима. Ако смяташ, че начина на рекламиране на имоти и това кой има право да го прави е проблем, грешиш, проблемът е в човешкият материал, виж гогата, който на всяка страница плюе срещу брокерите тарикати , в същото време много му се иска да е тарикат, да ползва нечия услуга и да не си плати.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
15-10-2011 - 09:07:31
Не се умори да слагаш епитети на брокерите, явно много ти харесва това "брокер тарикат", нека ти кажа - ти нямаш ниво да водиш такъв спор, освен че нямаш познания , не разбираш толкова елементарни за разбиране неща, че се чудя на Камелия.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
15-10-2011 - 12:15:53
Какъв е извода ? Колкото повече продавачи предлагат сами имотите си, толкова по-добре за по-бързо отпушване на пазара.
Интересното е, че голяма част от продавачите при преговори за цената казват без отстъпка или с някакъв нисък процент отстъпка, а само с търсенето на АНИ за предлагане на имота им, те сами завишават цената на предлагания имот с 5-6%, който в крайна сметка са платими от купувача (чисто продавача взема сумата без тях, купувача плаща и тази сума).
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
15-10-2011 - 12:32:35
Какъв е извода ? Колкото повече продавачи предлагат сами имотите си, толкова по-добре за по-бързо отпушване на пазара.
----------------
Изводи василев могат да правят само хора, които имат някаква представа от пазара, а ти като какъв се явяваш?
Моля те кажи ми това "Интересното е, че голяма част от продавачите при преговори за цената казват без отстъпка или с някакъв нисък процент отстъпка, " откъде го знаеш :
- присъстваш на такива преговори ,
- участваш в такива преговори
- чул си го от някъде .
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
15-10-2011 - 12:45:09
Quote
bashbroker
Какъв е извода ? Колкото повече продавачи предлагат сами имотите си, толкова по-добре за по-бързо отпушване на пазара.
----------------
Изводи василев могат да правят само хора, които имат някаква представа от пазара, а ти като какъв се явяваш?
Моля те кажи ми това "Интересното е, че голяма част от продавачите при преговори за цената казват без отстъпка или с някакъв нисък процент отстъпка, " откъде го знаеш :
- присъстваш на такива преговори ,
- участваш в такива преговори
- чул си го от някъде
.
За първото още веднъж хапчетата. Поне 5 пъти ти казвам че ме бъркаш с някого.

За последните:
- Присъствал съм (като купувач)
- Обсъждал съм възможната отстъпка (като купувач)
- При добра цена с минимална отстъпка вече закупих и си очаквам Нотариалния Акт за имота.

Други въпроси ?
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
15-10-2011 - 13:00:03
Присъствал съм (като купувач)
---------
Колко пъти ?
----------
- Обсъждал съм възможната отстъпка (като купувач)
--------
Колко пъти ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход