Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога се плаща комисионна на АНИ?

Публикувано от gogo84 
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
15-10-2011 - 13:13:41
Поне 5 пъти ти казвам че ме бъркаш с някого
------------
Вярно ли ? Пробвай пак.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
15-10-2011 - 13:14:36
avatar
Quote
hunterA
- Присъствал съм (като купувач)
- Обсъждал съм възможната отстъпка (като купувач)
- При добра цена с минимална отстъпка вече закупих и си очаквам Нотариалния Акт за имота.

Hunter, поздравления за покупката. Спазарил си се, това е добре.
Сподели ако не е тайна: големина, тип строителство, район, етаж, подобрения, цена, .....

Ето че ти действаш различно спрямо "наложеното мнение" във форума, че цените още много и рязко надолу с години, и който купи сега значи е глупак. Аз бих съветвал всеки сам да прецени къде вложенията са му по-защитени: в покупка на имот или нагъчени в някоя банка за така блянуваните лихви. В условията на световна банкова, борсова и всякаква друга криза - отговорът май е ясен.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
15-10-2011 - 13:42:11
Quote
TZARS
Quote
hunterA
- Присъствал съм (като купувач)
- Обсъждал съм възможната отстъпка (като купувач)
- При добра цена с минимална отстъпка вече закупих и си очаквам Нотариалния Акт за имота.

Hunter, поздравления за покупката. Спазарил си се, това е добре.
Сподели ако не е тайна: големина, тип строителство, район, етаж, подобрения, цена, .....

Ето че ти действаш различно спрямо "наложеното мнение" във форума, че цените още много и рязко надолу с години, и който купи сега значи е глупак. Аз бих съветвал всеки сам да прецени къде вложенията са му по-защитени: в покупка на имот или нагъчени в някоя банка за така блянуваните лихви. В условията на световна банкова, борсова и всякаква друга криза - отговорът май е ясен.
Аз казвах няколко пъти. Ако намеря това което търся на цена която търся купувам.
Имота е 4-стаен в кв. Яворов до площад Португалия на 200-300 метра от Орлов мост. Представлява 2 спални, хол, кабинет, малка кухня, баня с WC, отделно WC, мокро помещение, Г-образен коридор с вградени гардероби(това ще видя как да се преправи, че сега е грозно) и две тераси общо по стария Нот. Акт 124 кв.м. + 18 кв. м. Таванско помещение, което в момента се ползва от студентки, но са със сключен договор, така че до септември др. година ще ги търпя + маза 10 кв.м (но май няма да се ползва че има доста влага) + гараж 26 кв.м (голям плюс в цялата сделка).
Апартамента е на 3-ти от 4-ри етажа, строителство 1968, но тогава май е кога е почнато стоежа после нещо за 1971 чух, че са се нанесли. Цена на всичко 80000 евро, като е за основен ремонт самия апартамент.

Quote
bashbroker
Колко пъти ?
Общо взето имотите които са ме заитересували за едната година от както търся са не повече от 5-6. За тях съм и пробвал да преговарям за цена. Ако не ми хареса какъв е смисъла да се занимавам с това.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
15-10-2011 - 13:49:33
avatar
Quote
hunterA
Имота е 4-стаен в кв. Яворов до площад Португалия на 200-300 метра от Орлов мост. Представлява 2 спални, хол, кабинет, малка кухня, баня с WC, отделно WC, мокро помещение, Г-образен коридор с вградени гардероби и две тераси общо по стария Нот. Акт 124 кв.м. + 18 кв. м. Таванско помещение + маза 10 кв.м + гараж 26 кв.м (голям плюс в цялата сделка). Апартамента е на 3-ти от 4-ри етажа, строителство 1968 -1971. Цена на всичко 80000 евро, като е за основен ремонт самия апартамент.

Браво!*ok**beer*
Дано да е истина, че тук някои май се поизхвърлиха с виртуални покупки.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-15 13:52 от TZARS.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
15-10-2011 - 14:03:14
Quote
TZARS
Quote
hunterA
Имота е 4-стаен в кв. Яворов до площад Португалия на 200-300 метра от Орлов мост. Представлява 2 спални, хол, кабинет, малка кухня, баня с WC, отделно WC, мокро помещение, Г-образен коридор с вградени гардероби и две тераси общо по стария Нот. Акт 124 кв.м. + 18 кв. м. Таванско помещение + маза 10 кв.м + гараж 26 кв.м (голям плюс в цялата сделка). Апартамента е на 3-ти от 4-ри етажа, строителство 1968 -1971. Цена на всичко 80000 евро, като е за основен ремонт самия апартамент.

Браво!*ok**beer*
Дано да е истина, че тук някои май се поизхвърлиха с виртуални покупки.

Мерси *beer*
А за виртуални, не знам. Освен няколко сделки и цени от башброкера друг не съм видял да пише за осъществена сделки и цени преди мен, но може да съм го изпуснал.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
15-10-2011 - 14:58:04
Тоя продавач сигурно е бил пиян, когато е подписвал нот. акт.Това е шестица от тотото, ако всичко е вярно. То са гаражи, тавани....и за тея пари?!
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
16-10-2011 - 12:02:40
Общо взето имотите които са ме заитересували за едната година от както търся са не повече от 5-6. За тях съм и пробвал да преговарям за цена
------------------
Интересното е, че голяма част от продавачите при преговори за цената казват без отстъпка или с някакъв нисък процент отстъпка, а само с търсенето на АНИ за предлагане на имота им, те сами завишават цената на предлагания имот с 5-6%, който в крайна сметка са платими от купувача (чисто продавача взема сумата без тях, купувача плаща и тази сума).
-----------------------
От всичко написано от теб досега е ясно, че не ползваш АНИ, уж си достигал до преговори за цена 5-6 пъти, иначе знаеш /уж/ много за имотите, за преговори по цената, отдавна ти казвам, че не само нищо не разбираш от това, никога не си участвал в преговори, не си купувал/продавал имот, измисляш си всякакви случки, които уж си преживял , участвайки в пазара, та чак правиш генерални изводи, казваш "голяма част от продавачите", сякаш си се срещал с голяма част от тях, въобще си присвояваш права, каквито би могъл да има единствено някой който наистина общува с много продавачи и купувачи , а кой може да бъде това, сети се сам. Сещаш ли се за един модератор на един друг клуб, който е толкова тъп и болен мозък, че даже си измисли раждането на дъщеря, освен многото имоти, които е купувал и продавал и който влиза тук с многобройни никове, единственият смисъл на живота му е да влиза тук и се прави на какъвто не е, т.е. на велик, та в Холандия ли не беше, та в Гърция ли не купи, а той просто е един тъп неудачник - счетоводител, който и като счетоводител отдавна няма работа ?!
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
16-10-2011 - 13:00:31
молим да не се обиждат счетоводителите.Мисля че професията счтоводител е доста по престижна от брокер на имоти.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-16 13:09 от nradev.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
16-10-2011 - 13:05:37
Quote
bashbroker
Общо взето имотите които са ме заитересували за едната година от както търся са не повече от 5-6. За тях съм и пробвал да преговарям за цена
------------------
Интересното е, че голяма част от продавачите при преговори за цената казват без отстъпка или с някакъв нисък процент отстъпка, а само с търсенето на АНИ за предлагане на имота им, те сами завишават цената на предлагания имот с 5-6%, който в крайна сметка са платими от купувача (чисто продавача взема сумата без тях, купувача плаща и тази сума).
-----------------------
От всичко написано от теб досега е ясно, че не ползваш АНИ, уж си достигал до преговори за цена 5-6 пъти, иначе знаеш /уж/ много за имотите, за преговори по цената, отдавна ти казвам, че не само нищо не разбираш от това, никога не си участвал в преговори, не си купувал/продавал имот, измисляш си всякакви случки, които уж си преживял , участвайки в пазара, та чак правиш генерални изводи, казваш "голяма част от продавачите", сякаш си се срещал с голяма част от тях, въобще си присвояваш права, каквито би могъл да има единствено някой който наистина общува с много продавачи и купувачи , а кой може да бъде това, сети се сам. Сещаш ли се за един модератор на един друг клуб, който е толкова тъп и болен мозък, че даже си измисли раждането на дъщеря, освен многото имоти, които е купувал и продавал и който влиза тук с многобройни никове, единственият смисъл на живота му е да влиза тук и се прави на какъвто не е, т.е. на велик, та в Холандия ли не беше, та в Гърция ли не купи, а той просто е един тъп неудачник - счетоводител, който и като счетоводител отдавна няма работа ?!
Брокерчо, брокерчо, като съм написал 5-6 сделки това са за които съм влизал в някакви същински преговори с продавача, за да постигна от мен желаната цена, но това са апартаменти които са ми харесали като почти всякакви показатели. Ама от многото огледи си личи кой е готов да преговаря и кой не (под много имам предвид над 50 - 60 поне за последната година), а и като ти каже абе може да се споразумеем все нещо, какво това не значи ли, че има възможност за споразумение, ама като вземе това с колко труд било правено с лишения и какво си (не че ме интересува), ама като е на гъза на географията, като няма възможност за спиране на колата ми, като няма читава зеленина, к'ъв ми е кяра да се занимавам да се пазаря за апартаменти които не ми харесват, за да се видя какъв талант за преговори ли имам, където трябва съм го показал и там си ме ценят и като преговори и като работа по договора след това. А за многото които не свалят не са само от тези които съм се пазарил. Ти тук каза, че при голяма част от твоите клиенти не свалят и стотинка (важен е контекста може и лев или процент да е), други (брокери и купувачи) пак потвърждават тезата, че е така, но продавачите ползват АНИ и завишават цената с 5-6% без никакъв смисъл. А сега ми обясни защо така ?

И стига с този счетоводител , че ставаш смешен.

kikorak с много лошо пиянство го изкара човека. Няколко дена ходи да вади документи и не изтрезнява *xxx*

Quote
nradev
молим да не се обиждат счетоводителите.
Ами той си е втълпил, че ако някой има друго мнение е счетоводител. Звездите му го говорят.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-16 13:07 от hunterA.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
16-10-2011 - 13:30:06
Quote
TZARS
Quote
hunterA
- Присъствал съм (като купувач)
- Обсъждал съм възможната отстъпка (като купувач)
- При добра цена с минимална отстъпка вече закупих и си очаквам Нотариалния Акт за имота.

Hunter, поздравления за покупката. Спазарил си се, това е добре.
Сподели ако не е тайна: големина, тип строителство, район, етаж, подобрения, цена, .....

Ето че ти действаш различно спрямо "наложеното мнение" във форума, че цените още много и рязко надолу с години, и който купи сега значи е глупак. Аз бих съветвал всеки сам да прецени къде вложенията са му по-защитени: в покупка на имот или нагъчени в някоя банка за така блянуваните лихви. В условията на световна банкова, борсова и всякаква друга криза - отговорът май е ясен.
Повреме на криза трябва да се избягват инвестиции. само кеш кеф ти еуро или лев ако по консервативен ,кеф ти шведски крони или чешки крони че дори и швейцарски франк ако си спекулативно настроен .очаква се тия валути да поскъпнат.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-10-16 13:34 от nradev.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход