Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога се плаща комисионна на АНИ?

Публикувано от gogo84 
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 10:08:52
avatar
Quote
brotarius

Лелке Камелке, пак глупости плямпаш: "Обявата била да продобиеш повърностна", до никаква представа smiling smiley. Това е поредната заимствана световна практика предполагам winking smiley. Ако работихте професионално с договори, които защитават и вашите интереси, щяхте да пишете обявите, колкото се може по-добре и информативно, именно да пестите и вашето време и времето на хората.

Кой плямпа глупости, е видно от това култово изречение, което си сътворил: " "Обявата била да продобиеш повърностна"...........
Всеки средноинтелигентен човек е наясно, че във весник може да се поместят няколко думи и телефон за връзка.
Ето ти една оферта, публикувана в този сайт, а като нея са почти всичките.
Дали някога си влизал и ти в АНИ и дали си срещал жив брокер, щом дрънкаш врели- некипели?

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 10:23:25
avatar
Quote
gogo84
Госпожо Камелия, отново brotarius ви каза в две изречения най-важното.

Преди три години бях тръгнал по огледи за апартамент, срещнах се с много брокери. Понеже тогава времената бяха в полза на продавача обявите бяха още по-постни от сега. Знаете ли колко имота гледах, които след като видях разпределението ги зачеркнах? Знаете ли колко време загубиха на колегите ви брокери да ме развеждат по имоти? Знаете ли колко собствено време си загубих? Повечето от това време можеше да бъде спестено и за двете страни стига обявите да бяха по-добри - с повече снимки, със скица и т.н. Разбира се в момента се радвам, че не избързах преди три години smiling smiley

И престанете с това "Не искаш да плащаш, но искаш да ползваш". Нито искам да ползвам нито да плащам за запознанства.

Значи съм познала, че си от туристите, които искат да ползват безплатни екскурзоводи.:]
И си достатъчно неинтелигентен, за да не схванеш, че с колкото повече брокери работиш, толкова по- некачествена услуга ще получиш.
Защото, господин Гого, пазарът не е чак толкова огромен и на втория ден, след като си минал по азбучен ред всички телефони, които са ти попаднали пред очите и си ангажирал всички фирми с търсенето си, те на свой ред са се информирали една- друга за появата ти. И точно след седмица са били наясно, че си турист. Което ти сега потвърждаваш гордо.
Себе си можеш и да залъжеш, че си потенциален купувач- надеждата умира последна. Може и да си вярваш, че след 40г. и ще имаш собственост, и ще се ожениш, и ще имаш деца тогава, когато хората вече се приготвят за внуци.
Забравяш, обаче, че това е форум за имоти и че тук пишат посредници- видели какви ли не екземпляри и познаващи въздуха под налягане само от няколко думи.
Ще завърша пак с разумния съвет, който ти е толкова трудно да запомниш:

Като не искаш да плащаш на посредник, не му се обаждай по никакъв повод!winking smiley

Ето ти и на теб един линк към една средностатистическа обява. Когато говориш, трябва поне да знаеш за какво иде реч.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 10:32:52
Всеки средноителигентен човек е наясно, че специално вестник "Софийски имоти" е препис на един конкретен сайт, а обявата към която си дала линк е изключение, а не правило. Тази обява ще спести много време на много хора, когато всички обяви започнат да изглеждат така няма да чуете някой да се оплаква от брокерите.
И да, за съжаление съм виждал жив брокер, влизал съм и в АНИ. Чувствах се по същия начин, както сега като се опитвам да комуникирам с теб и дичката. Говорим си конкретни неща, имах конкретни изисквания, а ме водиха на безумни огледи. След няколко такива, реших че е по-добре сам да си губя времето, вместо да плащам на някой за това.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 10:34:35
avatar
Quote
brotarius

Да, никой не отива, защото знае, че няма смисъл, тъй като собственика има договор с агенция, която ще си получи комисиона така или иначе.
Ако и тук се работеше така и тук нямаше да има опити за прескачане.
С риск да се потретя, практиката да се рекламира даден имот без писмен договор, освен на купувачите, вреди и на самите АНИ, защото така те сами оставят предпоставки да бъдат прескочени.

С риск да те засегна, си като латерна. Навиваш едно и също, без значение кой и какво ти обяснява.
Винаги съм имала писмен договор с продавача, но и с купувача. Още на първата среща, след като съм обяснила по телефона, че сме посредници, съм му казала какво ще направим, ако хареса имота. И преди да го заведа на адреса, подписва протоколче за оглед- там си пише и какво, и къде ще гледа, и какви са му задълженията, ако иска да го купи, както и какви са задълженията на посредника. И процента на комисионната.
Така че, яви ли се някой тарикат с помисъл за прескачане, го давам на фирмата за събиране на взимания и тя си работи по " него".
И тъй като, явно не само не си купувал, но и не си продавал, идея нямаш колко обичат продавачите някой тарикат да ги накара да платят цялата комисионна.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 10:49:55
Не се притеснявай, точно ти няма как да ме засегнеш, но отново изместваш темата.
За не останеш е недоумение, ще поясня, че аз не отидох в агенция след обаждане за конкретна обява, а директно с идеята брокер да ми търси имот при определени критерии. До агенцията стигнах след някои отзиви.
Виждал съм и т.нар. протоколчета за оглед, които сама знаеш, че не представляват никаква защита за брокерите. Колкото до това, че купувача плащал цялата комисиона, както вече няколко пъти съм писал, но ти явно не вдяваш: такъв филм няма. Докато брокерите не започнат да приемат като комисиона, идеални части от терасата, единствената страна, която влиза с пари в сделката остава купувача и именно от тези пари АНИ си взема възнаграждението.

И въпреки, че тук само с това се заяждате на дребно ще ти вляза в тона: Готова ли си да заложиш панелката в Люлин дали съм купувал или продавал имот?

Докато не се наложат правила на този пазар, както има във всички цивилизовани държави, ситуацията ще е кой кого може да преметне. Толкова е просто.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 10:54:21
avatar
Quote
brotarius
Не се притеснявай, точно ти няма как да ме засегнеш, но отново изместваш темата.
За не останеш е недоумение, ще поясня, че аз не отидох в агенция след обаждане за конкретна обява, а директно с идеята брокер да ми търси имот при определени критерии. До агенцията стигнах след някои отзиви.
Виждал съм и т.нар. протоколчета за оглед, които сама знаеш, че не представляват никаква защита за брокерите. Колкото до това, че купувача плащал цялата комисиона, както вече няколко пъти съм писал, но ти явно не вдяваш: такъв филм няма. Докато брокерите не започнат да приемат като комисиона, идеални части от терасата, единствената страна, която влиза с пари в сделката остава купувача и именно от тези пари АНИ си взема възнаграждението.

И въпреки, че тук само с това се заяждате на дребно ще ти вляза в тона: Готова ли си да заложиш панелката в Люлин дали съм купувал или продавал имот?

Докато не се наложат правила на този пазар, както има във всички цивилизовани държави, ситуацията ще е кой кого може да преметне. Толкова е просто.

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 11:36:11
avatar
Quote
brotarius
Всеки средноителигентен човек е наясно, че специално вестник "Софийски имоти" е препис на един конкретен сайт, а обявата към която си дала линк е изключение, а не правило. Тази обява ще спести много време на много хора, когато всички обяви започнат да изглеждат така няма да чуете някой да се оплаква от брокерите.
И да, за съжаление съм виждал жив брокер, влизал съм и в АНИ. Чувствах се по същия начин, както сега като се опитвам да комуникирам с теб и дичката. Говорим си конкретни неща, имах конкретни изисквания, а ме водиха на безумни огледи. След няколко такива, реших че е по-добре сам да си губя времето, вместо да плащам на някой за това.

Ако така си комуникирал на живо, както тук във форума, ясно е защо все другите са ти виновни и не си се сработил с никого.
"Специално" който и вестник да погледнеш, ще видиш, че обявите са кратки и с цел установяване на връзка.
И тук, и в любимата ти чужбина.
А в нета, обява като тази, към която съм ти дала линк, не е изключение.
Имаш цял сайт, за да провериш, но къде по- лесно е да си навиеш латерната.
И да, щом не искаш да подпишеш договор с агенцията, няма кой сериозно да се занимава с теб.
Няма кой сериозно да се занимава и ако си като батко- 4-5 години да търсиш нещо, за което все не ти стигат парите.
Не схващаш, че всичките ти тарикатлъци, както и тези- на батко и гого84, сме ги гледали през годините и ги знаем наизуст.
Дори тази тема е доказателство- Гого84, след като се прави на незнаещ как се работи с посредници, се оказва че още преди 3 години е губил времето на десетки брокери, без да купи нищо и разбира се, без да плати и стотинка за туристическите си обиколки.
И разбира се, не в него е проблема, че не е купил, а в брокерите, които не го били завели на свестен имот..............за което, сега всъщност им е благодарен, щото не се е минал да си купи, а продължава да си седи под наем и да наблюдава как цените падат.:]
Андрешко е непобедим.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 11:59:20
avatar
Quote
Imotko


Къде ги намери тия, дето са се заврели две в кантора (щото 100% са жени) и нямат пари за втора секретарка?

Не са жени, баща и син са.
И други има по двама........едно семейство, например...smiling smiley
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 12:02:46
Докато на този пазар няма правила ще има терен за надлъгванем, на който ролята на Андрешко по-често я играят АНИ. Кой печели от това те оставям сама да си помислиш.
Убеден съм, че и на правилата ще им дойде времето максимум до 2-3 години, когато по естествен път броят на АНИ ще спадне.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 12:38:07
avatar
Quote
brotarius
Докато на този пазар няма правила ще има терен за надлъгванем, на който ролята на Андрешко по-често я играят АНИ. Кой печели от това те оставям сама да си помислиш.
Убеден съм, че и на правилата ще им дойде времето максимум до 2-3 години, когато по естествен път броят на АНИ ще спадне.

Правила има толкова, колкото при всички други професии.
И редукцията е като при всяка пазарноориентирана дейност.
Първо прочети разказа, за да разбереш защо АНИ не може да е в ролята на Андрешко, че ставаш малко смешен.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход