Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога се плаща комисионна на АНИ?

Публикувано от gogo84 
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 14:20:55
avatar
Quote
nradev
ако комисионата беше нормална и брокера беше коректен щях да ми я платя. ама се оказа че имота има 2 тежести а тои не ми беше казал а ми взе стоп капаро верно само 150 еуро което дори не беше дал на собственика. имота имаше възбрана от ЧСИ за дълг към банка и отгоре на това и учредено право на ползване ама тия подробности не ми ги каза.

Съжалявам че си попаднал на непрофесионалист.
Това създава порочен кръг от взаимни некоректни действия.
Жалко.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 14:45:06
За мое голямо учудване попаднах на добре написана обява от агенция:
[www.homes.bg]

Има хора, които си разбират от работата, за съжаление са твърде малко.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 14:46:36
avatar
Quote
gogo84
Госпожо Камелия, може би сама не осъзнавате колко смешно звучите. Знам, че на вас брокерите ви се иска да покажете на клиента 3 имота и той да купи единия от тях, но на практика нещата не са така. Какво ще рече, че съм турист? Е как да купя като не съм видял всичко, което се предлага? Аз кола като си купувам обикалям 2-3 месеца, а вие искате апартамент да купя за 1 месец.
Също така нямам вина, че съм ангажирал толкова много брокери. Ако бяха отбелязали на картата къде се намират имотите поне за половината нямаше изобщо да поискам оглед. А то какво става - обаждам се, питам къде се намира имота, брокерът не ми казва и ми предлага оглед, аз приемам и след това ме води в някаква кооперация, до която се стига само като се мине през 50 метра кал. Айде пак помислете аз ли съм виновен или брокера?

Господин Гого, да не знаеш, не е грях, но да се движиш като кон с капаци и да не искаш нищо да научиш, а после да се изживяваш като жертва на обирджии, е смешно и жалко.Особено в днешно време,когато информация има навсякъде.Само трябва здрав разум и минимум интелигентност,за да я намериш и осмислиш.
Безброй пъти,господин Гого,е обяснявано, че елементарната логика води до необходимостта да се обърнеш към един посредник, на когото да разкажеш какво търсиш, в подробности- вид на имота, местоположение, изложение, състояние и т.н. Както и сумата, в която можеш да се вместиш. Както и времето, в което ти е удобно да правиш огледи.
Той ще претърси пазара вместо ти да се ровиш през работно време и да навърташ сметки на служебния телефон. Когато отсее неподходящите, според твоите критерии, ще ти предложи останалите. Ще ти разкаже какво е научил за тях от колегите, които ги оферират, защото, това което ще кажат на него, няма да кажат на теб- ти просто не знаеш какво точно трябва да питаш.
Така, ти определяш кои от избраните,да посетиш.
И след като си подписал договор, разбира се, че ще знаеш точния адрес, та няма да се разкарваш напразно ако не те устройва.
И няма да ангажираш 100 души да те водят на оглед, при това, понякога и в пъти все на един и същи имот, защото продавачите много обичат, също като теб, да им работят безплатно много хора.

Quote
gogo84
> и си ангажирал всички фирми с търсенето си
Тази глупост как я изцепихте не знам. Аз никого не съм ангажирал нищо да ми търси. Сам съм си избирал какво да гледам, сам съм си организирал огледите и т.н. Нямам вина, че вместо собственик да вдигне телефона това го прави някой агент и той ме води на огледа. За мен няма никакво значение.

---------------------------
> без да плати и стотинка за туристическите си обиколки
Тук отново се изцепихте. Ами нали това им е работата на брокерите - да водят хора на огледи. Сега изведнъж излиза, че купувача трябва и за това да плаща. Ами като не искат да водят хора на огледи да не пускат обяви, да не вдигат телефона или направо да сменят професиаята.

Е, хайде сега, прочети двата абзаца! И виж липсата на елементарна логика.
Значи, сам звъниш, без принуда.
Значи, разбираш, че се свързваш с посредник, а не със собственик.
Значи, не си уреждаш сам огледа, а ти го урежда посредникът, който се свързва със собственика, уговаря удобния за двамата час и те води на оглед.
Значи, схвана, че И това влиза в работата на брокера- да води на оглед този, който му се е обадил и е поискал да бъде заведен.
И тъй като трудно стопляш, ще обясня за последен път.
Нито купувачът, нито продавачът плащат нещо, докато не се подпише предварителен договор.
Агенцията работи със свои средства и за единия, и за другия.
Независимо колко време ще продължи това.
Плаща се накрая- и от двете страни.
Ако всичко това, което ти описах, не те устройва, когато позвъниш и се окаже че си се свързал с посредник, просто затвори.
Проблем ли имаш да запомниш, господин Гого?

Quote
gogo84
Тук не познахте - изобщо не стоя под наем, така че не ми пречи да изчакам колкото е необходимо.

Хи,хи!
И без да ми беше напомнил, щях да знам, че и ти си от милионерите, само че не сврян под наем, а в родителското жилище.:]
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 14:49:27
avatar
Quote
nradev
ако комисионата беше нормална и брокера беше коректен щях да ми я платя. ама се оказа че имота има 2 тежести а тои не ми беше казал а ми взе стоп капаро верно само 150 еуро което дори не беше дал на собственика. имота имаше възбрана от ЧСИ за дълг към банка и отгоре на това и учредено право на ползване ама тия подробности не ми ги каза.

А, лепенки на вратите, нямаше ли? Или няколко по- якички момчета?
Ха, посмали, ако обичаш!:]
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 15:11:14
avatar
Quote
nradev
и още 800 лева адвокатски хонорар и немат никакакв риск. а мутрите рискуват да станат клиенти на прокуратурата.

Че, кой ти говори за мутри?
Що не се опиташ да кажеш на тия събирачи " мутри", че да видиш кой и как става клиент на прокуратурата?smoking smiley
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 16:03:10
Ками личи си че си финсово и юридически неграмотна щом мислиш че дълг може да събира въз основа на протокол



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-10-14 16:15 от nradev.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 16:12:24
avatar
Quote
nradev
Ками личи си че си финсово и юридически неграмотна щом мисли че дъг може да събира въз сонова на протокол

Научи се да пишеш, без да изтърваш букви и ще се научиш така и да четеш- без да изтърваш значението.
Ако искаш, прочети ми поста пак-на мен ми става неудобно да обяснявам елементарни неща.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 18:11:02
Quote
камелия
Quote
brotarius
Докато на този пазар няма правила ще има терен за надлъгванем, на който ролята на Андрешко по-често я играят АНИ. Кой печели от това те оставям сама да си помислиш.
Убеден съм, че и на правилата ще им дойде времето максимум до 2-3 години, когато по естествен път броят на АНИ ще спадне.

Правила има толкова, колкото при всички други професии.
И редукцията е като при всяка пазарноориентирана дейност.
Първо прочети разказа, за да разбереш защо АНИ не може да е в ролята на Андрешко, че ставаш малко смешен.

Брех много сте се разписали smiling smiley.
За правилата пак се повтарям, но не е нужно да измисляме топлата вода, а да заимсваме наистина практиката на пазари, които съществуват от доста повече години от нашия.

Колко до това кой е Андрешко, помисли пак.Кой докара индиректно на много хора съдия изпълнители, след огледи в блатата?
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 20:27:37
avatar
Quote
brotarius


Брех много сте се разписали smiling smiley.
За правилата пак се повтарям, но не е нужно да измисляме топлата вода, а да заимсваме наистина практиката на пазари, които съществуват от доста повече години от нашия.

Колко до това кой е Андрешко, помисли пак.Кой докара индиректно на много хора съдия изпълнители, след огледи в блатата?

Няма защо да повтаряш- единствено в 2 щата на САЩ не се допуска посредникът да е един за двете страни. Това, като пример какво става в другите страни. При това, там не правят разлика между представител и посредник.
А кой е докарал " индиректно" съдия- изпълнител, щом още не си разбрал, ще ти поясня:
1. Клиентът решава, че иска да купи имот.
2. Отива в банката, при кредитния инспектор и му разкрива финансовото си положение.
3. Кредитният инспектор му казва дали може да получи кредит и в какъв размер.
4. Кредитният инспектор, в 90% от случаите, изисква подписан предварителен договор за имота.
5. Банката изпраща и свой оценител, който оценява имота и така определя каква сума да отпусне на кредитоискателя.
6. Кредитоискателят посещава АНИ и обявява какъв имот и на каква цена търси.
Всеки средноинтелигентен човек би разбрал кой докара директно много хора до съдия- изпълнител.
А, че пълнолетни индивиди са харесали имоти в блатата, вината не е извън тях самите и твърде ниската им камбанарийка.:]
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
14-10-2011 - 20:32:23
Quote
камелия
Безброй пъти,господин Гого,е обяснявано, че елементарната логика води до необходимостта да се обърнеш към един посредник, на когото да разкажеш какво търсиш, в подробности- вид на имота, местоположение, изложение, състояние и т.н. Както и сумата, в която можеш да се вместиш. Както и времето, в което ти е удобно да правиш огледи.
Той ще претърси пазара вместо ти да се ровиш през работно време и да навърташ сметки на служебния телефон. Когато отсее неподходящите, според твоите критерии, ще ти предложи останалите. Ще ти разкаже какво е научил за тях от колегите, които ги оферират, защото, това което ще кажат на него, няма да кажат на теб- ти просто не знаеш какво точно трябва да питаш.
Така, ти определяш кои от избраните,да посетиш.
И след като си подписал договор, разбира се, че ще знаеш точния адрес, та няма да се разкарваш напразно ако не те устройва.

Това е така тук спор няма. Ако брокер свърши всичката тази работа за мен след като аз съм поискал е нормално да му платя.
Самоче там е проблемът - баща ми няма верига бензиностанции и немога да си позволя лукса, да използвам подобна услуга. Поради това предпочитам сам да си избирам имот пък каквото намеря това е.


Quote
камелия
Значи, сам звъниш, без принуда.
Значи, разбираш, че се свързваш с посредник, а не със собственик.
Значи, не си уреждаш сам огледа, а ти го урежда посредникът, който се свързва със собственика, уговаря удобния за двамата час и те води на оглед.
Значи, схвана, че И това влиза в работата на брокера- да води на оглед този, който му се е обадил и е поискал да бъде заведен.

Точно това се опитвам да обясня. Не виждам логика аз да плащам за задълженията на продавача. Все пак работа на всеки продавач е да показва стоката си, а не да наеме посредник, който да иска за тази работа пари от купувача. А това дали продавача сам ще ми показва имот си или ще наеме брокер той да сврърши тази работа мен какво ме интересува? И в двата случая това е задължение на продавача, не мое.

Пак казвам - не виждам логика в това аз да плащам, за да може продавача да не си свърши работата. Аз като продавам кола търся ли си брокер да я показва на потенциални купувачи и да им иска процент след това или сам се срещам с купувачите и им я показвам?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход