Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога се плаща комисионна на АНИ?

Публикувано от gogo84 
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 21:28:14
Ками не разбрах при сделак защо трябва да нося удостоверение за наследници . аз сам още жив
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 21:59:34
avatar
Quote
камелия

Ще кажеш, че не е твой и може би ще е така, но аз, по твой тертип, без да те познавам, без да съм видяла нищо от това, което си изработил, ще твърдя, че проектантите и производителите на мебели, сред които и ти, сте най- големите некадърници, най- необразованите и най- големите мошеници и обирджии, които подмамвате нещастните клиенти, предлагате им мебелите си на изплащане с оскъпяване от 30%...........
Още много неща мога да ти кажа- същите, които ти ръсиш по адрес на посредниците.

Quote
bibise
С оглед на повечето ти коментари , очаквах подобен пост.Без обективност , без следване на темата , коментар търсещ заядане.Не се и учудвам , всичките ти изказвания са ти в тази посока.

Хронологично.

Гардероби , секции , комоди - не са ми основна дейност но да приемем , че ги произвеждам.За да говориш такива неща за тези мебели , значи имаш опит.Явно не си имала достатъчно пари , за да си позволиш качествени - с твърди гърбове , с панти от реномиран производител , материали без вредни емисии.Проблема не е в бранша , а в теб.

Е, това изчерпва разговора.
Същото обяснение важи едно към едно за имотите- всички тук, които пищят че било скъпо и некачествено, просто нямат пари за нещо свястно.
Ама, като им го кажа, надават вой.
На теб, собствените ти твърдения, употребени по адрес на кандидат- купувачи извън мебелния бранш, са проява на заядливост и жлъчност.
Не е ли по- коректно аршинът да е еднакъв за всички?

Quote
bibise
Можеш да пишеш , колкото си искаш за мебелистите.Истината е една.Всеки бранш си има добрите фирми , има си има и измет.Но това което аз съм видял от АНИ е само некоректност и некомпетентност.Писах го по горе.Как може една АНИ да представлява и продавач и купувач.Защо трябва след като плащам комисионна на АНИ , да си наемам и плащам хонорар на адвокат.Защо трябва да отида на 15 огледа и да установя , че 14 от показаните имоти не отговарят на писмено зададените изисквания.Защо .............................................. мога много да продължа , но няма смисъл.През последните години се срещнах с много екземпляри от АНИ.Това ми дава основание да твърдя , че в този бранш цари некомпентентност и некоректност.Все пак ако пожелая да стана брокер на НИ , няма да ми поискат диплом , нито специалност , нито знания.

И обяснението ти за това, че ти си видял " само некоректност и некомпетентност", се отнася с пълна сила за това, което аз съм пък съм видяла при производителите на мебели. Затова в жилищата ми няма нищо, купено от магазин. Имам един стар майстор, който ми прави всичко- от естествен материал и без формалдехид.
Кой и кога ти поиска на теб тапия, за да сглобяваш мебелите? Кой и кога ти поиска тапия, за да ги проектираш? Онзи ден пак търсеха проектант в една фирма, като единственото условие беше да работи с AutoCAD. smiling smiley
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 22:33:50
Тъй като всеки пише, на каквато тема му хрумне, да напомня и аз пак, за какво се боря smiling smiley.
Аз лично не се противя на това, че брокерите били некадърни и неквалифицирани, въпреки че мнозинството са такива, съм убеден, че има и свестни.
По-големия проблем обаче е в начина на функциониране на пазара. Включих в темата, защото дичката бе така нагъл, едва ли не да каже, че сме заимствали практиките прилагани тук от нормалните държави.
Ествествено конкретния въпрос, от кои точно нормални държави сме ги заимствали, остана неотговорен. Ясно е, че ще мине още време, докато се регулират нещата и тук, но отново по български, вместо да видим как се прави, ние искаме да преоткрием топлата вода.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 23:43:11
avatar
Quote
nradev
Ками не разбрах при сделак защо трябва да нося удостоверение за наследници . аз сам още жив

Ти, да- ама нито продаваш, нито си вдовец.
А, ако наистина си адвокат, но не можеш да се ориентираш в един елементарен казус, лошо.............за всички.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 01:05:59
ама аз продадох преди 1 месец и не ми искаха удостоверние за наследници. то е нужно само ако е наследен имота
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 01:14:26
Quote
камелия
И защо реши, че бягам от темата?

Така и не ми отговори защо когато си купувам кола от автокъща не ми искат допълнителни пари за монтьор, издаване на документи, репатрак и т.н.? И по-точно - биха ми искали пари, но само ако изрично пожелая тази услуга, но не биха отказали да ми продадат колата, ако не платя за изброените услуги.

Quote
камелия
Защото не се съгласих с теб, че щом искаш някой да ти свърши нещо, което е в рамките на професията му, трябва да си платиш, а да не заявяваш, че понеже имало и друг, заради когото се работело, той трябвало да плати и твоята част?

Айде моля спри с тази работа за двама. Във всяка професия се работи само за един, само вие брокерите все се бутате да работите за двама.


Значи аз ако откажа да платя комисионна на АНИ чиито услуги не искам да използвам следва, че извивам ръцете на продавача и той ще се чувства прецакан така ли?

Ами нека посмятаме - да вземем един примерен апартамент за 50 000 EUR. По модела, който ти (а и останалите брокери) се опитваш да наложиш излиза:
Продавачът трябва да плати - от 1000 до 1500 EUR на АНИ-то. Същото трябва да плати и купувачът. Понеже продавачът си калкулирал тези разходи в цената излиза, че купувачът трябва да плати 2000 - 3000 EUR на АНИ, което е наето от продавача, за да свърши работата, която продавачът не е искал да свърши.
В конкретния пример изключваме варианта, в който АНИ-то се е обадило на продавача и е обещало да рекламира имота му безплатно т.е. да се надява само на процент от купувача.

И сега като теглим чертата какво излиза? Понеже продавачът не е искал да отдели половин един час и да си пусне сам обявата (или ако е толкова зле с компютрите да даде 20 лв. на някое комшииче да го направи) той решава да натовари купувача с 2000 - 3000 EUR.

В такъв случай кой ще се чувста прецакан? Дали няма да е купувачът?
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 09:41:57
Значи проблемът пак опира до чувства - кой щял да се чувства прецакан. Сакън, да не настине и да не се мине.
Не разбирам само защо все като минавка го приемате някой от вас, когато трябва да си платите за свършена работа.
Пък като не искате да ви се върши нещо-не плащайте.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 13:14:51
avatar
Quote
gogo84
Quote
камелия
И защо реши, че бягам от темата?

Така и не ми отговори защо когато си купувам кола от автокъща не ми искат допълнителни пари за монтьор, издаване на документи, репатрак и т.н.? И по-точно - биха ми искали пари, но само ако изрично пожелая тази услуга, но не биха отказали да ми продадат колата, ако не платя за изброените услуги.

Quote
камелия
Защото не се съгласих с теб, че щом искаш някой да ти свърши нещо, което е в рамките на професията му, трябва да си платиш, а да не заявяваш, че понеже имало и друг, заради когото се работело, той трябвало да плати и твоята част?

Айде моля спри с тази работа за двама. Във всяка професия се работи само за един, само вие брокерите все се бутате да работите за двама.


Значи аз ако откажа да платя комисионна на АНИ чиито услуги не искам да използвам следва, че извивам ръцете на продавача и той ще се чувства прецакан така ли?

Ами нека посмятаме - да вземем един примерен апартамент за 50 000 EUR. По модела, който ти (а и останалите брокери) се опитваш да наложиш излиза:
Продавачът трябва да плати - от 1000 до 1500 EUR на АНИ-то. Същото трябва да плати и купувачът. Понеже продавачът си калкулирал тези разходи в цената излиза, че купувачът трябва да плати 2000 - 3000 EUR на АНИ, което е наето от продавача, за да свърши работата, която продавачът не е искал да свърши.
В конкретния пример изключваме варианта, в който АНИ-то се е обадило на продавача и е обещало да рекламира имота му безплатно т.е. да се надява само на процент от купувача.

И сега като теглим чертата какво излиза? Понеже продавачът не е искал да отдели половин един час и да си пусне сам обявата (или ако е толкова зле с компютрите да даде 20 лв. на някое комшииче да го направи) той решава да натовари купувача с 2000 - 3000 EUR.

В такъв случай кой ще се чувста прецакан? Дали няма да е купувачът?

Елементарно е и ти го пиша за последен път, пък ти ако можеш, разбирай!
Ако не искаш да плащаш:

Не се обаждай в агенция и не искай нищо от работещите там.

Елементарно е, но не и за елементарни хора с Андрешков синдром.
А, ето какво пише в закона за възнаграждението на посредника, та да престанеш да твърдиш глупости, че във всяка професия се работело само за един.

ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ НА ТЪРГОВСКИЯ ПОСРЕДНИК

Чл. 51. Търговският посредник има право на възнаграждение, което се дължи от едната или от двете страни съобразно уговорката им. Ако няма уговорка, дължи се обичайното възнаграждение за този вид дейност според случая и от двете страни.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 13:19:53
avatar
Quote
nradev
ама аз продадох преди 1 месец и не ми искаха удостоверние за наследници. то е нужно само ако е наследен имота

Я, пак помисли- ако си вдовец, имотът е СИО и имаш деца, какво става?
Ако децата ти са от първата жена? Ако са от тази, която е починала?
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
13-10-2011 - 14:45:06
Добре приемам за възнаграждението. Щом така пише в закона така да е.

> Не се обаждай в агенция и не искай нищо от работещите там.
Ще послушам съвета ви. Няма да се обаждам в агенция. Ще звъня на телефона даден в обявата, ако разбера, че е агенция - затварям.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход