Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога се плаща комисионна на АНИ?

Публикувано от gogo84 
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 15:42:36
avatar
Quote
tuomas
Kамелия,
един професионалист би направил оглед на имота непосредствено преди изповядване на сделката, за да няма изненадани. това безплатен съвет от един аматьор

Наистина ли мислиш, че щом един аматьор се е сетил, на професионалиста тази мисъл му е убегнала?
Ами, ако всичко е наред сутринта преди изповядването, а докато трае прехвърлянето и посещението на банката, няколко души свършат това, което ти описах?
Или, доразвивайки " сещането" си, би предложил група приятели или специално наети охранители, да преспят в жилището няколкото дни до изповядването на сделката?
А, след това, да сложат охрана я пред вратата на жилището, я при колата, че да не им ливне някой малко бензин и да палне клечката?
Несериозно е, не мислиш ли?
Да приема ли, че не си съгласен и двете страни да са еднакво уважавани и еднакво доволни от сделката, след като дума не каза по въпроса?
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 15:49:42
avatar
Quote
hunterA

1. може и така да е.
2. ами изискаха го защото в момента целия имот е негов след като е прехвърлен на него дела на синът му.
3. само справка е изискана защото акта е нов и е правен тази пролет, след смъртта на съпругата му.
Не се боя че някой ще звънне, имам по-голяма вяра на моя познат, който е и нотариуса при когото стана прехвърлянето отколкото на когото и да било от вас за съжаление.

Няма проблем с вярването- работиш с този, на когото вярваш.
И му плащаш за работата, която е свършил, както си платил на нотариуса.
Просто попълних празнотите в обясненията ти за това, какви проверки и документи са нужни- за изпълнението на особените изисквания на закона, за да стане сделката, но и какви други, неспадащи към задължително изискваните, защото в много случаи законът я разрешава, без да се интересува дали купувачът после ще плаче.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 16:00:22
А как се нарича кантората на двама нотариуси ?
----------------------------
Нарича се нотариална кантора. Болен, сериозно болен си.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 16:46:47
Камелия,

Втори безплатен съвет. Ти за ескроу сметка чувала ли си?


Quote
камелия
Quote
tuomas
Kамелия,
един професионалист би направил оглед на имота непосредствено преди изповядване на сделката, за да няма изненадани. това безплатен съвет от един аматьор

Наистина ли мислиш, че щом един аматьор се е сетил, на професионалиста тази мисъл му е убегнала?
Ами, ако всичко е наред сутринта преди изповядването, а докато трае прехвърлянето и посещението на банката, няколко души свършат това, което ти описах?
Или, доразвивайки " сещането" си, би предложил група приятели или специално наети охранители, да преспят в жилището няколкото дни до изповядването на сделката?
А, след това, да сложат охрана я пред вратата на жилището, я при колата, че да не им ливне някой малко бензин и да палне клечката?
Несериозно е, не мислиш ли?
Да приема ли, че не си съгласен и двете страни да са еднакво уважавани и еднакво доволни от сделката, след като дума не каза по въпроса?
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 17:27:55
avatar
Quote
tuomas
Камелия,

Втори безплатен съвет. Ти за ескроу сметка чувала ли си?


Първият ти съвет се оказа неработещ.
Вторият ти съвет- също.
Защо, няма да те светвам, след като за теб е по- важно страната, която е прецакала " другарчето", да може да се защити от отмъщението му, отколкото сделката да е изгодна и за двете страни.
А после се чудИ защо този или онзи не те бил уважавал, нищо че имаш пари.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 17:56:34
Камелия,
за какво прецакване при сделка ми говориш????? Не е ли сделка когато двама души си стиснат ръцете при условия, които ги удовлетворяват?
според мен сделка и прецакване не може да вървят заедно.

Според теб продажба май 2008, младост, шпакловка и замазка на 1 300 евро има ли прецакване? Защото лично аз все още не мога да повярвам, че такава сделка се случи?


Quote
камелия
Quote
tuomas
Камелия,

Втори безплатен съвет. Ти за ескроу сметка чувала ли си?


Първият ти съвет се оказа неработещ.
Вторият ти съвет- също.
Защо, няма да те светвам, след като за теб е по- важно страната, която е прецакала " другарчето", да може да се защити от отмъщението му, отколкото сделката да е изгодна и за двете страни.
А после се чудИ защо този или онзи не те бил уважавал, нищо че имаш пари.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 18:16:57
avatar
Quote
tuomas
Камелия,
за какво прецакване при сделка ми говориш????? Не е ли сделка когато двама души си стиснат ръцете при условия, които ги удовлетворяват?
според мен сделка и прецакване не може да вървят заедно.

Според теб продажба май 2008, младост, шпакловка и замазка на 1 300 евро има ли прецакване? Защото лично аз все още не мога да повярвам, че такава сделка се случи?

Явно, забравяш какво всъщност, обсъждаме.
Няма значение- ако си разбрал нещо от обясненията, ще ти е от полза.smiling smiley
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 20:58:44
Quote
Иво75
Ми на мой клиент вчера - в центъра - един нотариус/помощника/ му взе 300 лв- за компютърна справка- мота се ок. 40 мин. - на деликатното ми напомняне, че ще затворят банките, докато отидем да преведем капарото- отговаря с железен тон и страшно важен вид "аз искам да проверя имота" - при положение, че носех компютърната справка от АВ от същата сутрин...щях да падна!!

300 лева за проверката или за заверка на договора. Защото, ако е първото, твоя клиент вероятно познатия му и доверен нотариус яко го е опънал.
То вярно и те поизгладняха, ама 300 лева за проверка е нагло.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 21:06:09
Quote
hunterA
Quote
bashbroker
Сделката ми беше днес в 10 часа, но докато не си взема нотариалния акт от нотариата
------------------
Ако някой ден присъстваш на сделка с имот, ще узнаеш кога и от кого се получава нотариалният акт, не от нотариата /той вече не съществува/, а от нотариуса, изповядал сделката , сечотовдителю.
А как се нарича кантората на двама нотариуси ? А нотариалният акт се получава от общата им секретарка, на която се и плаща за вписванията и таксите за нотариуса. Нотариалният акт ще е готов в понеделник, ако искаш бас и идваш да го получа с тебе като си толкова сигурен?
А и не съм счетоводител *pardon* - имам компютърна фирма, ако не е наказуемо. Сега вече разбирам, че наистина имаш някакви отклонения и ме бъркаш с някого, ама как да е.

Къде ги намери тия, дето са се заврели две в кантора (щото 100% са жени) и нямат пари за втора секретарка?
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 21:20:17
Quote
камелия
Quote
bibise

Първо да кажа , че съм от тези , които смятат , че брокерите на НИ в България са най - некомпетентните и нискообразованите кадри.Може би само след таксиметровите шофьори.

Quote
камелия

Стиска ли ти да кажеш, каква е твоята професия, че да я поразнищим малко, или основното ти занимание е да се изживяваш като тесен специалист по всичко в широки области?

Quote
bibise
Естествено , че ми стиска.

Проектиране , конструиране и производство на мебели.

Аха, значи твое дело са гардеробите, секциите и комодите -недоносляци с гърбове от картон, с панти, дефектиращи след второто отваряне, с провиснали врати. И диваните, и спалните, разпадащи се при опита на клиента да седне или легне? Произведени от материал, който непрекъснато изпуска формалдехид, официално признат за канцерогенен?
И всичката тази " хубост", при минимална месечна заплата от 270 лв., си сложил непосилни цени.


Я, да обясниш ако можеш, след като искаш един недвижим имот, на жълтите павета, да струва 149$/ кв. м., как изчисли ей това чудо на проектантския ти гений, че заслужава цена колкото една минимална заплата?
При това, избрала съм един от той- евтините ти боклуци.............:]

Ще кажеш, че не е твой и може би ще е така, но аз, по твой тертип, без да те познавам, без да съм видяла нищо от това, което си изработил, ще твърдя, че проектантите и производителите на мебели, сред които и ти, сте най- големите некадърници, най- необразованите и най- големите мошеници и обирджии, които подмамвате нещастните клиенти, предлагате им мебелите си на изплащане с оскъпяване от 30%...........
Още много неща мога да ти кажа- същите, които ти ръсиш по адрес на посредниците.

С оглед на повечето ти коментари , очаквах подобен пост.Без обективност , без следване на темата , коментар търсещ заядане.Не се и учудвам , всичките ти изказвания са ти в тази посока.

Хронологично.

Гардероби , секции , комоди - не са ми основна дейност но да приемем , че ги произвеждам.За да говориш такива неща за тези мебели , значи имаш опит.Явно не си имала достатъчно пари , за да си позволиш качествени - с твърди гърбове , с панти от реномиран производител , материали без вредни емисии.Проблема не е в бранша , а в теб.

Я, да обясниш ако можеш, как при минимална работна заплата 270 лева ти и твоя бранш , защитавате цена на имотите от и над 2000 лева , за квадрат.

Никога не съм искал 149 $/ кв. м. Решил съм си проблема преди година.Дореших го през тази.

Можеш да пишеш , колкото си искаш за мебелистите.Истината е една.Всеки бранш си има добрите фирми , има си има и измет.Но това което аз съм видял от АНИ е само некоректност и некомпетентност.Писах го по горе.Как може една АНИ да представлява и продавач и купувач.Защо трябва след като плащам комисионна на АНИ , да си наемам и плащам хонорар на адвокат.Защо трябва да отида на 15 огледа и да установя , че 14 от показаните имоти не отговарят на писмено зададените изисквания.Защо .............................................. мога много да продължа , но няма смисъл.През последните години се срещнах с много екземпляри от АНИ.Това ми дава основание да твърдя , че в този бранш цари некомпентентност и некоректност.Все пак ако пожелая да стана брокер на НИ , няма да ми поискат диплом , нито специалност , нито знания.

И понеже имам достатъчно акъл в главата си , ще престана да чета и пиша в темата.Нито аз ще променя твоето мнение , нито ти моето.Само ще видя поредната порция жлъч и заядливост.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход