Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кога се плаща комисионна на АНИ?

Публикувано от gogo84 
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 10:19:19
Quote
bashbroker
Imotko не знам колко е, но вчера познат нотариус ми направи такава проверка по имот и по ЕГН на продавача без да ми вземе и лев.
-------------
Пишете си глупости с другия запознат с проверките brotarius , който също пише глупости - "Срещу 1лв. може да се направи бърза справка в АВ за имот, собственик и т.н. това е най-опростената справка за тежести.", после като казвам, че сте поплювковци и нищо не разбирате, съм лош.

Дали пиша глупости, хората, които четат могат и сами да преценят. За разлика от твоите общи приказки и нападки, това което аз съм написал може да се провери от всеки.
Недостатъкът на компютърната справка, при сключване на сделка е, че не съдържа всички данни т.е. няма данни от преди 1997-8ма годна, за това и не съм казал, че е удостоверение за тежеси, а опростена справка. Нито препоръчвам да се ползва при сделка, но в 99% от случаите, когато се касае нов имот, това което го има в удостоверението за тежести, ще го има и в компютърната справка.

Иначе как е върви ли бизнеса със запознанствата? smiling smiley
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 10:52:00
brotarius , нечия друга преценка не ме интересува, моята е, че не си наясно, правиш се на разбирач и затова смятам, че пишеш глупости. Че моите приказки не са общи приказки е ясно за всеки непредубеден, че за теб е трудно да ги осмислиш - също. "опростена справка" има само в твоята глава , при сделките това не се прави. Ама ти няма как да го знаеш.
----------
в 99% от случаите, когато се касае нов имот, това което го има в удостоверението за тежести, ще го има и в компютърната справка.
-------------
Ти някога виждал ли си компютърна справка и УТ ?
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 12:00:34
avatar
Quote
bibise

Първо да кажа , че съм от тези , които смятат , че брокерите на НИ в България са най - некомпетентните и нискообразованите кадри.Може би само след таксиметровите шофьори.

Quote
камелия

Стиска ли ти да кажеш, каква е твоята професия, че да я поразнищим малко, или основното ти занимание е да се изживяваш като тесен специалист по всичко в широки области?

Quote
bibise
Естествено , че ми стиска.

Проектиране , конструиране и производство на мебели.

Аха, значи твое дело са гардеробите, секциите и комодите -недоносляци с гърбове от картон, с панти, дефектиращи след второто отваряне, с провиснали врати. И диваните, и спалните, разпадащи се при опита на клиента да седне или легне? Произведени от материал, който непрекъснато изпуска формалдехид, официално признат за канцерогенен?
И всичката тази " хубост", при минимална месечна заплата от 270 лв., си сложил непосилни цени.


Я, да обясниш ако можеш, след като искаш един недвижим имот, на жълтите павета, да струва 149$/ кв. м., как изчисли ей това чудо на проектантския ти гений, че заслужава цена колкото една минимална заплата?
При това, избрала съм един от той- евтините ти боклуци.............:]

Ще кажеш, че не е твой и може би ще е така, но аз, по твой тертип, без да те познавам, без да съм видяла нищо от това, което си изработил, ще твърдя, че проектантите и производителите на мебели, сред които и ти, сте най- големите некадърници, най- необразованите и най- големите мошеници и обирджии, които подмамвате нещастните клиенти, предлагате им мебелите си на изплащане с оскъпяване от 30%...........
Още много неща мога да ти кажа- същите, които ти ръсиш по адрес на посредниците.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 12:10:59
У, па ти па Ками, хич не си права, човекът си работи качествено, разбира си от работата, разбира и от сделки с имоти, защо се заяждаш ?!
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 12:17:12
avatar
Quote
gogo84
Аз сега друго си мисля - след като според мен цялата вина за масовия рекит от АНИ-тата е именно заради действията на продавача, то тогава той трябва да понесе последиците.

Когато АНИ ми поиска 2% или 3% веднага прехвърлям тези пари на продавача да си ги плаща той, така и така той е наел АНИ-то. Ако не желае - имоти колкото щеш. Все някой ще склони smiling smiley

Забравих да спомена - на госпожа Камелия не и прави чест да бяга от темата по такъв грозен начин.

И защо реши, че бягам от темата?
Защото не се съгласих с теб, че щом искаш някой да ти свърши нещо, което е в рамките на професията му, трябва да си платиш, а да не заявяваш, че понеже имало и друг, заради когото се работело, той трябвало да плати и твоята част?
Комисионната варира и се договаря, като най- често е в рамките 5-6%. И се дели поравно между купувач и продавач, когато ползват един брокер.
Най- тъпото разсъждение е, че ти си нещо повече от другите и селските ти хитрини трябва да бъдат уважавани и зачитани.
Защо си мислиш, че продавачът ще се засили да ти продава точно на теб имота си, щом си в състояние за малка сума да измамиш?
Такива като теб, обикновено се опитвате и цени да сваляте с процент, който кара продавачите или да ви навикат, или да ви наритат.
Докато не разбереш, че в една сделка трябва да има равновесие и удовлетворение и в двете страни, ще си патиш. Защото, един посредник и един продавач винаги могат да възстановят равновесието, което ти с наглостта си си нарушил.smoking smiley
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 12:52:55
Quote
bashbroker
Знам, знам, на теб няма нещо да не ти се е случило, ако прочете човек какво и написал през годините, ще си помисли, че ти освен да купуваш и продаваш имоти, друго не правиш, ти си болен мозък , знаеш го. Колкото до проверките, отново правиш услуга на вички запознати да е убедят, че ти не си запознат, защото проверката "компютърна справка" ще ти я направи всеки нотариус и всяка АНИ безплатно , това е въпрос на едно цъкане в компютъра, но тази проверка касае само собственика, а проверката на имота са нарича удостоверение за тежести, което няма как да се извади другояче, освен от АВ и най-бързата услуга струва 65 лв., отнема 24 часа, ама ти няма как да знаеш. Пишете си глупости с другия запознат с проверките brotarius , който също пише глупости - "Срещу 1лв. може да се направи бърза справка в АВ за имот, собственик и т.н. това е най-опростената справка за тежести.", после като казвам, че сте поплювковци и нищо не разбирате, съм лош.
bashbroker ти май ме бъркаш с някого, какви години бе човек. Аз нямам една година от както търся имот и вече години. А това, че проверявам бъдещият си имот е нещо най нормално. Какво толкова е станало, че видиш ли все ми се случвало нещо. Днес и го купих този апартамент, да и без помощта на брокери се мина (а и без процента ви). За покупките си да 3-та сделка за 5 години сключвам с имоти (две покупки и една продажба), плюс няколко покупки на земя и имам опит.
За документите да знаят хората, какво се изисква:
- Документа за собственост от продавача - Нотариален акт
- Удостоверение за данъчна оценка - от данъчното на съответния район (пак продавача я извади, но може и купувача да я набави ако първия няма желание)
- Удостоверение за семейно положение - ако е несемеен в моя случай вдовец трябва и жена му да присъства и май има и др. документи
- Удостоверение за тежести - нотариата си го прави за 1 лев както и башброкера си написа, може и другото уверение но нотариуса не го изисква изрично
- От кадастъра се вади удостоверение за дадения имот с обектите му
- И скица ако има и земя към имота
- Преводно нареждане от банката за сумата на продажбата от клиентската към продавача сметка
Ето това е прави се новия нотариален акт, който след няколко дена е готов и апартамента е мой.
За това нещо щях да платя 6% ако бях с брокер или 4800 евро. Аз го направих сам и с всички разходи (търсене, рекламни материали и разходи по сделката) спестих скромните 9000 лв. ето за това е целия рев, че не могат да вземат тези пари.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 12:57:45
Kaмелия, при цялото ми уважение за болднатото си в ужасна грешка. При това свръхпредлагане мисля, че с по-голямо уважение трябва да се отнасяш към потенциалните купувачи.

Quote
камелия
Quote
gogo84
Аз сега друго си мисля - след като според мен цялата вина за масовия рекит от АНИ-тата е именно заради действията на продавача, то тогава той трябва да понесе последиците.

Когато АНИ ми поиска 2% или 3% веднага прехвърлям тези пари на продавача да си ги плаща той, така и така той е наел АНИ-то. Ако не желае - имоти колкото щеш. Все някой ще склони smiling smiley

Забравих да спомена - на госпожа Камелия не и прави чест да бяга от темата по такъв грозен начин.

И защо реши, че бягам от темата?
Защото не се съгласих с теб, че щом искаш някой да ти свърши нещо, което е в рамките на професията му, трябва да си платиш, а да не заявяваш, че понеже имало и друг, заради когото се работело, той трябвало да плати и твоята част?
Комисионната варира и се договаря, като най- често е в рамките 5-6%. И се дели поравно между купувач и продавач, когато ползват един брокер.
Най- тъпото разсъждение е, че ти си нещо повече от другите и селските ти хитрини трябва да бъдат уважавани и зачитани.
Защо си мислиш, че продавачът ще се засили да ти продава точно на теб имота си, щом си в състояние за малка сума да измамиш?
Такива като теб, обикновено се опитвате и цени да сваляте с процент, който кара продавачите или да ви навикат, или да ви наритат.
Докато не разбереш, че в една сделка трябва да има равновесие и удовлетворение и в двете страни, ще си патиш. Защото, един посредник и един продавач винаги могат да възстановят равновесието, което ти с наглостта си си нарушил.B)-
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 12:59:00
Абе хуба-буба, ти точно на мен ли разправяш тези нелепици ?! И кой ти каза тъпако, че някой очаква от теб да обясниш какви документи се изискват, та ти сделка през живота си не си правил ?! Нещастен болен мозък си ти. И го знаеш.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 13:09:06
При това свръхпредлагане мисля, че с по-голямо уважение трябва да се отнасяш към потенциалните купувачи.
-----------
Айде още един специалист ! Първо свръхпредлагане има само в главата ти, второ тук няма потенциални купувачи. Ама и ти няма как да знаеш всичко това.
Re: Кога се плаща комисионна на АНИ?
12-10-2011 - 13:11:22
Я понамали малко темпото, че в един сайт обявите са над триста и кусур хиляди...

Quote
bashbroker
При това свръхпредлагане мисля, че с по-голямо уважение трябва да се отнасяш към потенциалните купувачи.
-----------
Айде още един специалист ! Първо свръхпредлагане има само в главата ти, второ тук няма потенциални купувачи. Ама и ти няма как да знаеш всичко това.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход