Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Молба за съвет

Публикувано от Dancho M 
Re: Молба за съвет
18-02-2011 - 21:11:48
Quote
Satori
По описанието на обявата и снимките така като гледам "голяма стая и светъл вестибюл" - това е едно общо помещение.

Как планирате да живеете трима човека в една обща стая?
Жилище с подобна големина - 52кв. изглежда по подходящо за сам човек или за двойка.
Вашето дете ще расте - скоро ще има нужда и от собствена стая, дори и Вие да сте готови да "живеете" в хола.
Аз бих взел тези факти пред вид при търсене на имот за закупуване.

На Ваше място бих живял година под наем в района за да се ориентирам дали ми харесва да живея там въобще.
Подобен апартамент можете да наемете за около 250-300 евро/месец.
Работя над 10-тина години в района и се очертава да работя там до пенсия. След това, ако сме живи, нямам намерение да живея в този район. Имаме голям апартамент в Перник, както и селски къщи и една вила от родителите ни. Познавам добре района и за мен най-голямото предимство на апартаментчето е, че е на три минути пеша от моята и на жената работа и на 2 минути от училището на детето.
Re: Молба за съвет
18-02-2011 - 21:30:20
Ами действай тогава и успех. Намали 5-6000, прескочи лошите брокери, натреси му на продавача разходите по сделката, да ти сложи два климатика и да купи нов диван, и си готов.
Но дали малко не те притесняват циганите, в другата тема се твърди, че скоро ще станем само цигани, а тоя район под "Дондуков" е от най-застрашените, т.е. да не падне цената на имота до 2016г. на 25000, лева, разбира се..
Re: Молба за съвет
18-02-2011 - 21:37:36
avatar
Quote
Dancho M

Работя над 10-тина години в района и се очертава да работя там до пенсия. След това, ако сме живи, нямам намерение да живея в този район. Имаме голям апартамент в Перник, както и селски къщи и една вила от родителите ни. Познавам добре района и за мен най-голямото предимство на апартаментчето е, че е на три минути пеша от моята и на жената работа и на 2 минути от училището на детето.

Ако те устройва и можеш да си го позволиш, взимай го.
Детето ти , живот и здраве, и студент ще стане- някъде трябва да живее. Дори след време, да се пенсионираш, да се върнеш в Перник, а на него да му отеснее- винаги може да го дадете под наем или да го продадете.
Re: Молба за съвет
18-02-2011 - 23:10:21
Quote
Imotko
Ами действай тогава и успех. Намали 5-6000, прескочи лошите брокери, натреси му на продавача разходите по сделката, да ти сложи два климатика и да купи нов диван, и си готов.
Но дали малко не те притесняват циганите, в другата тема се твърди, че скоро ще станем само цигани, а тоя район под "Дондуков" е от най-застрашените, т.е. да не падне цената на имота до 2016г. на 25000, лева, разбира се..
За "лошите брокери". Имотът се рекламира в имоти нет, мирала, имот бг, имоти инфо, а сигурно и в други сайтове. Не изпитвам никакви угризения, че поради непрофесионалното снимково представяне от брокерите на имота съм установил неговото точно местоположение. Нямам нищо против да си платя съответната цена, ако предварително съм се договорил с брокер да ми намери имот в този район. Направих си експеримент и се свързах с две от агенциите за недвижими имоти, предлагащи имота. На едната й изпратих електронно съобение, че предлагам 35000 евро за имота, защото имат опцията "Предложете Вие цена". Никой не ми се обади. От другата агенция се свърза с мен по телефона брокер от нея и на 10-тата секунда ме уведоми, че комисиона по евентуалната сделка дължа и аз. Предложих му да си разделим сумата, която би ми намалил от определената от мен цена 40000 евро, но той си държеше на твърд коминсион.
Точно за този район не се притеснявам от циганска инвазия. Прекалено близо са Президентството, Министерския съвет и много други важни държавни институции.
Re: Молба за съвет
18-02-2011 - 23:41:30
Quote
камелия
Quote
Dancho M

Работя над 10-тина години в района и се очертава да работя там до пенсия. След това, ако сме живи, нямам намерение да живея в този район. Имаме голям апартамент в Перник, както и селски къщи и една вила от родителите ни. Познавам добре района и за мен най-голямото предимство на апартаментчето е, че е на три минути пеша от моята и на жената работа и на 2 минути от училището на детето.

Ако те устройва и можеш да си го позволиш, взимай го.
Детето ти , живот и здраве, и студент ще стане- някъде трябва да живее. Дори след време, да се пенсионираш, да се върнеш в Перник, а на него да му отеснее- винаги може да го дадете под наем или да го продадете.
Камелия, твоите доводи се припокриват почти на 100 % с тези на жена ми. На мен също ми се струват логични. Мисля си, че мога да си го позволя, още повече, че мога да разчитам и на помощ от моите родители и тези на жена ми, ако нещо се обърка. Все-пак не печелим лесно парите си и в семейството ми не сме безразлични към краткосроочните прогнози за цените на имотите в този район. Надявам се и на други прогнози, освен тези на Имотко.
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 00:17:20
Quote
Dancho M

Камелия, твоите доводи се припокриват почти на 100 % с тези на жена ми. На мен също ми се струват логични. Мисля си, че мога да си го позволя, още повече, че мога да разчитам и на помощ от моите родители и тези на жена ми, ако нещо се обърка. Все-пак не печелим лесно парите си и в семейството ми не сме безразлични към краткосроочните прогнози за цените на имотите в този район. Надявам се и на други прогнози, освен тези на Имотко.

Тоя имотко си е много мръсна гад! Основното му занимание тука е да избива комплекси и да дразни новите съфорумци! По-сторите си го знаем като леке!
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 00:20:24
Данчо, за човек, изкарващ по 50к на година ми звучиш прекалено наивно! От какъв зор ще пътуваш по 2-3 часа всеки ден до София и обратно, след като си бетониран да работиш до пенсия в тоя район. А жена ти и тя работи там, а и детето учи там. Че ти само за път даваш повече пари на месец, от колкото ще даваш за наем на този апартамент! Толкова очеизвадно е решението на твоя въпрос, че дори детето ти може да вземе правилно решение smiling smiley. Продаваш апартамента в Перник и си купуваш хубав апартамент в Софето и ставаш "софиянец", пък щом имаш толкова вили и къщи ,уикендите ще си почиваш там.
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 00:31:48
Quote
фло
Quote
Dancho M

Камелия, твоите доводи се припокриват почти на 100 % с тези на жена ми. На мен също ми се струват логични. Мисля си, че мога да си го позволя, още повече, че мога да разчитам и на помощ от моите родители и тези на жена ми, ако нещо се обърка. Все-пак не печелим лесно парите си и в семейството ми не сме безразлични към краткосроочните прогнози за цените на имотите в този район. Надявам се и на други прогнози, освен тези на Имотко.

Тоя имотко си е много мръсна гад! Основното му занимание тука е да избива комплекси и да дразни новите съфорумци! По-сторите си го знаем като леке!
Не познавам никой от форума, а и не е в мой стил да давам определения за съфорумци. Понякога форумното поведение на някой може да ни заблуди за неговата същност. Прави ми впечатление, че в този форум се обиждате, кълнете и псувате като шофьори на маршрутки.
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 00:45:57
Quote
alex_bg
Данчо, за човек, изкарващ по 50к на година ми звучиш прекалено наивно! От какъв зор ще пътуваш по 2-3 часа всеки ден до София и обратно, след като си бетониран да работиш до пенсия в тоя район. А жена ти и тя работи там, а и детето учи там. Че ти само за път даваш повече пари на месец, от колкото ще даваш за наем на този апартамент! Толкова очеизвадно е решението на твоя въпрос, че дори детето ти може да вземе правилно решение smiling smiley. Продаваш апартамента в Перник и си купуваш хубав апартамент в Софето и ставаш "софиянец", пък щом имаш толкова вили и къщи ,уикендите ще си почиваш там.
Написал съм, че общият ни чист годишен доход е около 40-45 хил. лева, т.е. моя + този на жената. На месец разходите ни за гориво са около 150 лв. Колата ни, Мицубиши Каризма, 1996 г., 1.6, е газифицирана. Доколкото съм осведомен, цените на наемите в района са повече от двойно по-високи, за по-малки жилища. За апартамента в Перник към момента мога да му взема малко повече от парите, дадени за ремонта и обзавеждането му.
bah
Re: Молба за съвет
19-02-2011 - 09:56:16
avatar
Quote
Dancho M
За апартамента в Перник към момента мога да му взема малко повече от парите, дадени за ремонта и обзавеждането му.
Леко встрани от темата. Това изречение е много точна "снимка" за имотите в Прованса.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход