Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Молба за съвет

Публикувано от Dancho M 
Молба за съвет
18-02-2011 - 16:23:15
Със съпругата ми работим в София, в района на паметника "Левски", а детето ни е първокласник в Първо СОУ. Живеем в собствено и добре уредено жилище, но е в Перник. Всекидневното пътуване и свързаните с това разходи на време и средства, както и това, че от втори клас учебните занятия почват много рано, ни кара да се замислим за закупуване на жилище в района. Разполагаме с около 50000 лева, които спестихме през последните 4-5 г, като не сме правило големи жертви и лишения. Общият ни чист годишен доход е около 40-45 хил. лева, постоянен е през тези години, както и е сравнително сигурен. Харесаното от нас жилище, без да сме ходили на оглед, е обявено в imoti.net под № 1796914 и се рекламира така "Апартаментът е след основен ремонт и с външна топлоизолация. Чистата жилищна площ е 52 кв.м. Състои се от антре, голяма стая, светъл вестибюл, кухня с балкон, WC. Намира се на ул. Дунав и ул. Росица. Към апартамента има мазе 6 м2 и таванско помещение 6 м2. Жилището се продава с изцяло ново обзавеждане + уреди."
Моля за Вашето общо впечатление за жилището и мнението Ви дали цената би могла да се намали. Интересувам се също така дали сега е момента за закупуването му, предвид ценовата тенденцията на жилищата, кредитните условия на банките за недостигащата ни сума и относителната неспещност от покупка на жилище.
Благодаря Ви предварително и моля да не се карате като в някои други теми, които успях да разгледам!
bah
Re: Молба за съвет
18-02-2011 - 16:33:16
avatar
Вие не сте Данчо от рекламата на една банка, нали, .......... а може би да?
Re: Молба за съвет
18-02-2011 - 16:37:45
Quote
bah
Вие не сте Данчо от рекламата на една банка, нали, .......... а може би да?
Приятели и познати ме наричат Данчо, но само заради името ми - Йордан. В реклами не съм участвал. Не разбирам какво имате предвид с това мнение?!
Re: Молба за съвет
18-02-2011 - 16:50:59
Изглежда добре, но не е ли малко тясно за 3 членно семейство?
Re: Молба за съвет
18-02-2011 - 16:51:45
По описанието на обявата и снимките така като гледам "голяма стая и светъл вестибюл" - това е едно общо помещение.

Как планирате да живеете трима човека в една обща стая?
Жилище с подобна големина - 52кв. изглежда по подходящо за сам човек или за двойка.
Вашето дете ще расте - скоро ще има нужда и от собствена стая, дори и Вие да сте готови да "живеете" в хола.
Аз бих взел тези факти пред вид при търсене на имот за закупуване.

На Ваше място бих живял година под наем в района за да се ориентирам дали ми харесва да живея там въобще.
Подобен апартамент можете да наемете за около 250-300 евро/месец.
Re: Молба за съвет
18-02-2011 - 16:57:21
за "ценовата тенденция при жилищата": още малко надолу;
за "кредитните условия на банките": от какъв зор да им пълниш гушите;
за "относителната неспеШност": къде си се разбързал???

И един въпрос от мен: Що за жилище са тия 50 кв.м., виж поне тристаен от 80 кв.м. с две спални. Ако ще се хабиш, поне да има защо.
Re: Молба за съвет
18-02-2011 - 17:03:36
Quote
Boby
Изглежда добре, но не е ли малко тясно за 3 членно семейство?
Намерението ни е да живеем в него само от понеделник до петък. През седмицата и двамата излизаме сутрин на работа и се прибираме по тъмно. През почивните дни, празниците и по време на отпуските ни не смятаме да стоим в него.
Re: Молба за съвет
18-02-2011 - 17:10:01
И аз така си помислих, но това е малко раздвоен начин на живот, не е толкова лесно да се поддържат две домакинства както изглежда отстрани. Защо не пробвате първоначално под наем за известно време наистина, да видите как ще ви понесе.
Re: Молба за съвет
18-02-2011 - 17:16:32
Благодаря Ви за добронамерените съвети. Отивам да си взема чавето от училище и довечера, като се приберем в Перник, ще прегледам темата и се надявам да открия други подобни мнения.
Re: Молба за съвет
18-02-2011 - 20:46:04
Quote
Imotko
за "ценовата тенденция при жилищата": още малко надолу;
за "кредитните условия на банките": от какъв зор да им пълниш гушите;
за "относителната неспеШност": къде си се разбързал???

И един въпрос от мен: Що за жилище са тия 50 кв.м., виж поне тристаен от 80 кв.м. с две спални. Ако ще се хабиш, поне да има защо.
За цената. Надявам, че когато е оферирал 45000 евро собственикът си е калкулирал 5000 евро отстъпка, която очаква да му бъде поискана от евентуалния купувач и би склонил да направи. Освен това от многото обяви успях да идентифицирам апартамента и смятам да открия собственикът, без да ползвам услугите на брокер. За общата тенденция. И аз очаквам жилищата като цяло да поевтиняват, но не съм сигурен дали това се отнася за тези, разположени в карето между булевардите "Васил Левски", "Сливница", "Дондуков" и ул. "Г. С. Раковски". Имоти извън тези не ме интересуват.
За кредитните условия на банките. Понякога и депозитните са ме удовлетворявали. Всяка услуга си има цена и е въпрос на компромиси дали ще се възползваш от нея.
За неспешността. До началото на новата учебна година трябва да съм решил този въпрос. За правописната забележка. Натиснал съм на клавиатуата Щ вместо Ш. Нали клавишите са един до друг, а и това все-пак не е форум за преподаватели в ПУЦ по правопис.
50 кв. са си малко отвсякъде за жилище. Средносрочните ми планове са да го бартеросам за по-голямо жилище в района с доплащане от моя страна.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход