Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Молба за съвет

Публикувано от Dancho M 
Re: Молба за съвет
20-02-2011 - 22:08:07
Гето, извинявай много. Точно ти не си с черната боя.
Re: Молба за съвет
21-02-2011 - 11:02:45
Трудно ти е, но все от някъде се започва. Опитай тук. Желая ти успех!!

[www.domaza.bg]
Re: Молба за съвет
21-02-2011 - 11:53:44
Не мисля, че ще е особено трудно да открием подходящо жилище. Вече поразгледахме най-популярните сайтове за имоти и установихме голямо предлагане на апартаменти под наем. Някои от тях изглеждат подходящи на нашите изисквания.
Ако някой брокер или друг съфорумец има клиент или познава наемодател на подходящ имот за тричленно семейство, находящ се в карето между "Дондуков", "Васил Левски", "Сливница" и "Раковски", нека ми пише лично съобщение или направо в темата. Плащам за услугата 100 лв. веднага след като си стиснем ръцете с наемодателя. Към момента изискванията ни към имота са:
1. Да е разположен в посочения район;
2. Да е обзаведен с мебели и кухненски електроуреди.
3. Да е ремонтиран.
4. Да има самостоятелна стая за дете.
5. Месечният му наем да не надвишава 350 лв., максимум 400 лв., но трябва много да си заслужава.
6. В момента не се сещам.
Предлагаме дългосрочно наемане, гарантирано с писмен договор за 1 година и депозит, редовно плащане на битовите месечни сметки и договорения месечен наем, както и отношение към имота и обзавеждането му като към свое имущество.
Re: Молба за съвет
21-02-2011 - 13:40:05
Quote
Wilson
Въпросът ти е тъп.
Пробвай с друг.

Виж ако строителят е общинска фирма или ако купуваш от общината, тогава Нотариус не ти трябва.
В противен случай - НОТАРИАЛНАТА ФОРМА Е ЕДИНСТВЕНО ПРАВНОВАЛИДНА И ПОРАЖДА
ПРАВНИ ПОСЛЕДИЦИ ЗА ТЕБ И СПРЯМО ТРЕТИ ЛИЦА --- т.е прави те ЛЕГИТИМЕН СОБСТВЕНИК.
Ами ако съм решил да купувам държавна частна собственост пак ли трябва да се набутвам с нотариални такси? Не съм нито адвокат, нито брокер, нито нотариус и затова са такива въпросите ми. Ако и този е тъп, спирам да питам.
Re: Молба за съвет
21-02-2011 - 14:35:11
Уилсън, не му пречи на човека да си търси под наем за 1,5 евро на кв.м. в Центъра, не го занимавай с глупости.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Молба за съвет
21-02-2011 - 14:43:44
Quote
Imotko
Уилсън, не му пречи на човека да си търси под наем за 1,5 евро на кв.м. в Центъра, не го занимавай с глупости.spinning smiley sticking its tongue out
Имотко, като собственик, съдя от ника ти, на имоти кажи как вървят цените на наемите? В обявите в сайтовете видях доста добри апартаменти за 400 лв. Не знам защо се плезиш.
Re: Молба за съвет
21-02-2011 - 17:16:13
Данчо благодаря, че ме сложи сред начетените форумци, ама и така не разбирам какво искаш ти и Имотко да речете с "черната боя"?

Инак това с дето търсиш обзаведено жилище в тези райони на такава цена си е малко несериозно. Колегите занимаващи се на място с тази работа сигурно знаят по-добре от мен, но ще ти кажа че аз в един малко по-краен, ако и добре уреден квартал давам 2 стайнои ап. за тези пари и то без никакво обзавеждане. Хайде човече с тез доходи можеш да си отпуснеш малко душата инак ще те вземем на НЕсериозно*pardon*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Молба за съвет
21-02-2011 - 17:41:26
avatar
Quote
Dancho M

Ами ако съм решил да купувам държавна частна собственост пак ли трябва да се набутвам с нотариални такси? Не съм нито адвокат, нито брокер, нито нотариус и затова са такива въпросите ми. Ако и този е тъп, спирам да питам.

ЗЗД

Чл. 18. Договорите за прехвърляне на собственост или за учредяване на други вещни права върху недвижими имоти трябва да бъдат извършени с нотариален акт.

А нотариалният акт се издава от нотариуса.
Re: Молба за съвет
21-02-2011 - 19:55:59
Quote
камелия
Quote
Dancho M

Ами ако съм решил да купувам държавна частна собственост пак ли трябва да се набутвам с нотариални такси? Не съм нито адвокат, нито брокер, нито нотариус и затова са такива въпросите ми. Ако и този е тъп, спирам да питам.

ЗЗД

Чл. 18. Договорите за прехвърляне на собственост или за учредяване на други вещни права върху недвижими имоти трябва да бъдат извършени с нотариален акт.

А нотариалният акт се издава от нотариуса.
Камелия, в чл. 18 на един друг закон (ЗС) пише, че договорите, с които се извършват придобиването и разпореждането с имоти - частна държавна или общинска собственост, се сключват в писмена форма и се вписват по разпореждане на съдията по вписванията по местонахождението на имота. Нотариална форма не е необходима. Интересни неща пише и по отношение придобиването на право на собственост върху недвижим имот при непрекъснато добросъвестно владение в продължение на 5 години.
Благодаря ти за желанието да помогнеш! Винаги ценя всички съвети, но обичам да не се предоверявам на тях. Сега ме мързи да търся други вратички в закона, но както казват неверници като мен, не може да няма начин да няма начин да изпързаляме нотариуса.
Re: Молба за съвет
21-02-2011 - 20:07:35
Незнам кой е този закон, но покупка, продажба, дарение, замени и други подобни имотни взаимоотношения между хората се узаконяват с нотариус. Виж другите между теб и нотариуса, които те рекетират, можеш да ги прескочиш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход