Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Молба за съвет

Публикувано от Dancho M 
Re: Молба за съвет
20-02-2011 - 14:24:43
Правилно сте решили, поизчакайте и поспестете още пари. През това време може да се пробва на квартира в харесания от вас район, да разберете дали ще ви допадне да живеете в центъра на София, все пак много народ, синя зона и трудно паркиране, далеко са големи търговски вериги, но след няколко месеца ще знаете дали си заслужава и устройва живота там. Най важното ще сте спестили и допълнителни пари, за който няма да се дължи лихва. Все пак въпреки мнението на доста хора от форума за лавинообразно движение на цените на имотите на горе, в момента няма никакви предпоставки за това, дори с обедняване на населението и намаляване на търсенето се очаква намаляване на цените (дори и да е минимално).
Re: Молба за съвет
20-02-2011 - 15:47:53
Quote
Dancho M
Quote
Geto
Абе Данчо, защо се впрегаш да спориш? Направи каквото е решила жената и си гледай хаира.
Някой по-преди те запита за повече деца. Това е опит за дълбоко проникване в лични неща. Но аз бих искал да кажа, че богатството, имането на пари не значи автоматично желание за отглеждане и на много деца. Практиката сочи, че бедните имат повече деца, докато богатия е малко егоист, защо са му.

Хайде със здраве и след като си толкоз убедителен с жена си вземи че я склони да и направиш още 1-2 дечица, но моля те не им казвай "Чавета", имай уважение освен ако не си от "онзи" етносwinking smiley
Повечето важни решения в семейството ни ги взимаме с консенсус. Жена ми първоначално искаше да купуваме апартамент, но разбра предимството да сме временно под наем. Планираме и второ дете. Първото расте здраво и щастливо, заобиколено с обич от нас.

Данчо звучи добре, но жената дип не разбира от демокрация и ако прекалено олабиш юздата бързо ще те вземе за мекушав и работата ти е спукана. Истинските жени обичат здрава ръка, е разбира се и още нещоwinking smiley
Прави деца човече, прави много деца. Там е истинската радост и щастие. Какво са парите и кариерата, нищо- илюзия и суета.
Моят съвет е да си вземеш едно по-голямо жилище под наем и понеже виждам че сте трудолюбиви и разумни хора скоро ще спестите за нещо по-хубвао и което да отговаря на нарастващите ви нужди*angel*. Ако вие имате такъв доход и си сигурен в стабилноста на онова което ги носи знай че сега е добър момент да се копува, че и на кредит даже. Ето, мой близък купи готова къща в Бистрица с 1,5 дка., басейн, облагороден двор, 350 м.кв. жилищна площ за 170 хил. Евро. Женати в тази боксионера няма да тръгне да мисли за още деца.
Хайде със здраве и не търси акъл за такива неща по форумите.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Молба за съвет
20-02-2011 - 16:33:46
Quote
Geto
Данчо звучи добре, но жената дип не разбира от демокрация и ако прекалено олабиш юздата бързо ще те вземе за мекушав и работата ти е спукана. Истинските жени обичат здрава ръка, е разбира се и още нещоwinking smiley
Прави деца човече, прави много деца. Там е истинската радост и щастие. Какво са парите и кариерата, нищо- илюзия и суета.
Моят съвет е да си вземеш едно по-голямо жилище под наем и понеже виждам че сте трудолюбиви и разумни хора скоро ще спестите за нещо по-хубвао и което да отговаря на нарастващите ви нужди*angel*. Ако вие имате такъв доход и си сигурен в стабилноста на онова което ги носи знай че сега е добър момент да се копува, че и на кредит даже. Ето, мой близък купи готова къща в Бистрица с 1,5 дка., басейн, облагороден двор, 350 м.кв. жилищна площ за 170 хил. Евро. Женати в тази боксионера няма да тръгне да мисли за още деца.
Хайде със здраве и не търси акъл за такива неща по форумите.
С булката живеем заедно 11 години и всяка от тях е изживяна с любов, хармония и разбирателство и са изпращани без да се е налагало да прилагам правомощията на един истински глава на семейството, т.е. на демократичен диктатор. Мисля си, че съм късметлия. Защо да не търся акъл по форумите?! Я виж какви ценни съвети получавам от теб за втори път. От другите мнения в темата може и да има някои провокативни и недобронамерени, но има и доста от стойностни хора. Акъл не отказвам и не подбирам източниците. Нали не ми ограничават правото аз да взимам решенията.
Последно, какъв е съветът ти. "Да си вземеш едно по-голямо жилище под наем" или "Сега е добър момент да се копува, че и на кредит даже"? Решението е взето.
Re: Молба за съвет
20-02-2011 - 17:24:46
Quote
Dancho M
На месец разходите ни за гориво са около 150 лв. Колата ни, Мицубиши Каризма, 1996 г., 1.6, е газифицирана.

Хммммммммм, това може да е вярно само ако колата е на метан.....
Re: Молба за съвет
20-02-2011 - 17:40:01
Quote
ivorad
Quote
Dancho M
На месец разходите ни за гориво са около 150 лв. Колата ни, Мицубиши Каризма, 1996 г., 1.6, е газифицирана.

Хммммммммм, това може да е вярно само ако колата е на метан.....
На пропан-бутан е. Сметката ми е: 22 дни х 60 км. х 9 л./100 км. х 1.30 лв. Понякога работният месец е по-кратък, а лятото цената на газта е по-ниска.
Re: Молба за съвет
20-02-2011 - 17:57:20
Че едно мнение е провокативно и недорбонамерено, не значи, че не е от стойностен човек. Малко се обидих, да ме слагаш под братята от Канада.
Re: Молба за съвет
20-02-2011 - 19:32:06
Quote
Imotko
Че едно мнение е провокативно и недорбонамерено, не значи, че не е от стойностен човек. Малко се обидих, да ме слагаш под братята от Канада.
Не съм визирал никой. Благодарен съм ти за изказаните предположения, че очакваш жилищата да поевтиняват, кредитите на банките са скъпи към момента и да не избързвам с прибързани решения. Оценил съм съветите ти и може би в някаква степен са повлияли на решението ни. В този форум още не мога да се ориентирам кой кой е. Кои са тези братя от Канада?
Поздрави!
Re: Молба за съвет
20-02-2011 - 20:53:24
Гето например. Стойностен човек. Ама емигрант, това малко им изкривява мирогледа и като се изказват за България, прекаляват с черната боя.
Re: Молба за съвет
20-02-2011 - 21:04:17
avatar
Quote
Imotko
Гето например. Стойностен човек. Ама емигрант, това малко им изкривява мирогледа и като се изказват за България, прекаляват с черната боя.

Тук малко бъркаш. Гето не е емигрант, а гурбетчия. Пък и черната боя за България, не му е присъща.
По- скоро, недолюбва тия, дето облъчено хвалят всичко чуждо..........smiling smiley
Re: Молба за съвет
20-02-2011 - 21:14:41
Quote
Imotko
Гето например. Стойностен човек. Ама емигрант, това малко им изкривява мирогледа и като се изказват за България, прекаляват с черната боя.
Гето ми се струва, от малкото прочетени негови постове, за почтен родолюбец и начетен човек. Не мога да си кривя душата. Струва ми се, че "черната боя" е някакъв прикрит носталгичен фалш. Гето, може и да бъркам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход