Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 19:51:59
Quote
Wilson
Това се случва ... ооооо ДА
случва се често ... АХА ... ама първо гледаш после казваш на Посредника, аз давам X пари и оттам нататък оставяш
работата в негови ръце. Той ще работи на 100% за да ти свали цената, ЩОТО има ли сделка има комисион.

Ще дам един пример, нагледен, да го разберете много добре smiling smiley

Преди няколко месеца продадох един имот, двустаен, от най-оборотните, готови за живеене, на атрактивно място, на 12 месеца след "луксозен" ремонт.

На няколко брокера от форума писах тогава - няколко го видяха, други на картинка, ако искат да потвърждават, че хем съм тъй, хем иначе с имотите.

Пуснах го на малко над средната цена за локация/тип/състояние, в района имаше много подобни и беше лесно да се ориентираш в ОФЕРТНАТА цена.

Почват се огледи, по 1-2-3 на ден, идват, цъкат, заминават. Ни предложение, ни пазарлък - туристи един вид. Мълчат като риби, нищо не питат, нищо не казват - не знаят къде са.

Обаждат ми се от една фирма (няма да казвам коя, да не става реклама) видели имота в сайта им (2-3 калпави снимки, опис отгоре-отгоре) едни клиенти техни - искат го, ама хората дават с бая евро надолу (~13%). Викам няма проблем, да дойдат - да видят, ако не се вземе скоро апартамента ще го намаля, нов е на пазара, добре е да имам оферта за кеш под ръка. Идват хората - гледат го, харесват го. Отново предлагат своята цена. Разбираме се, че цената ще е тяхната, ако до месец не се вземе. Не им тегля майна, не ги гоня и обиждам. В бизнеса няма място за фасони, не става дума за 68.

На другия ден звънят - идвайте в офиса, клиентите ви чакат, искат разговор с вас. Оставили 1 000 евро капаро един вид, на тяхната цена. Отивам - от фирмата има експерт по преговори. Една жена, която върти химикал в ръце и от време на време го гризва. Всеки мълчи. Почвам да им обяснявам - пресен е имота, тази седмица баш за тези пари - не, другия месец - може, за какво ми е на мен една шепа бетон. Мълчат всички. Почвам да им говоря какво е правено по него, какви материали, пълни глупости, на общия фон на цената - лукчета.

Брокерите мълчат, агентката по преговори - и тя. Говоря на клиента да му оставя някои неща от апартамента, да разсрочим част от сумата... Грейва като слънце, особено на безлихвеното разсрочване за 3 месеца и нещата, които мога да му оставя. Цената е която искам, плюс малко отгоре доплащане за част от мебелите, кеш, плюс спомената сума, дето искаха да чупят - след 3 месеца, подписана заповед пред който и както трябва, всичко ток.

Искам още да чупя, да имам за мен кяр - помолих брокера да глътнем въздух. Излизаме да се разходим, връщам се и му казвам - сваляте 1к евро от комисиона (от мен 500 и купувача 500) и влизам да подписвам. Влизам, преди да питам купувача какво е решил и му казвам, че от фирмата са свалили още 500 евро и за тях става по-изгодно, иска ли го - бам, на момента да ходим да разписваме и капаро.

Кеф, ви казвам! И още можеше да изклатя брокера (нали коментирате на коя страна е? тука е на тяхна, не на моя! Уж на тяхна - да защити неговата цена, мълчат! Ама не знаят какво става, едно и също повтарят "трябва да намерим златната среда" ама нищо не правят, мълчат).


Фирмата е една от най-рекламираните и уж оборотни в България, не е някоя в гараж. Ама не могат да се пазарят - могат да запознават хората. Това им е работата - да срещат страните, да разговарят, да се посмеят и да подпишат.

За това става дума - и от другата страна да си - добре е да имаш предложения, дори и несериозно да звучат в началото.

Пък Светльо щом не иска моят кеш - клонинги негови много smiling smiley

БРОКЕРИ, какво щеше да стане и колко % щеше да вземе въпросната фирма, ако бях отрязал купувача от начало, в ролята на кухия ПРОДАВАЧ, получил ОФЕРТА ЗА НИСКА ЦЕНА или ако те (АНИто) не ми бяха предали офертата изобщо?

Интереса е взаимен да има разговори, пазарлъци и всичко друго, което ще доведе до сделка. Ако ще от начало офертата да е по телефон, скайп, бележка под вратата или надпис в тоалетна. Никой не насилва нещата, няма изнудване и рекет - ако искаш си в играта, ако не - семките и пред тв-то в панелката цял живот.

Горното е напълно реален случай. Безплатен урок за БРОКЕРИ по водене на преговори и методи за постигане на сделка на желаната цена без наличие на 100% кеш и банкови кредити плюс компромиси от трите страни.

Очаквам и вие да върнете по един съвет - тоя месец съм в ролята на крив купувач - да знам какво актуално може да се случи smiling smiley До тогава ще продължа да прозвънявам надути оферти с моята, ПАЗАРНА, цена.

Редакция
За да докажа колко съм крив ще цитирам една обява:
ПРОМОЦИЯ!!! МЕГА ОТСТЪПКИ ДО -20% ОТ ЦЕНАТА НА ВСИЧКИ ИМОТИ ВЪВ ВАРНА!
От няколко дни се каня да разбера какво значи това, та взех и им писах:
Имам въпрос относно промоцията на този апартамент - 20% от обявената цена ли може да свалите?
Чакам отговор, ако нямам - утре ще им звънна да ги питам за какво става дума. Те хората още като въвеждат обяви с 20% свалят цената, пък аз да ми е гузно да им звънна с 10тина % да искам... smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-12-13 20:02 от Атанас Янев.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 20:11:50
И бре.. А най-интерестното е, че ти много добре знаеш, че не съм брокер. Нещо пак за сестри си говорим winking smiley

Нали ти писах, че единствено си гоните личните изтереси. Писал си преди 10 месеца, когато си търсел да продадеш, писал и преди две години, когато си търсел да купиш. Пишеш и сега, защото пак търсиш да купиш smiling smiley
Е дали точно такива хора и съответно тяхните писания трябва да приемем насериозно?
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 20:17:59
От къде знам, че не си брокер?

Какво им има на писанията?

По-дяволски неща ли пиша от бокерите с вечния ъп, или от кредитни институции, че няма да има проблем да връщате кредитите и прочее? Не мога да правя разлика между център и циганска махала ли, от лукс и тоалетна? smiling smiley

Един казва че не купувам, друг че не продавам, друг че купувам и продавам - разберете се последно какво правя, как да се натаманя, че да сте доволни всички *drunk*
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 20:34:05
avatar
Quote
Атанас Янев
Quote
Wilson
Това се случва ... ооооо ДА
случва се често ... АХА ... ама първо гледаш после казваш на Посредника, аз давам X пари и оттам нататък оставяш
работата в негови ръце. Той ще работи на 100% за да ти свали цената, ЩОТО има ли сделка има комисион.

Ще дам един пример, нагледен, да го разберете много добре smiling smiley

Преди няколко месеца продадох един имот, двустаен, от най-оборотните, готови за живеене, на атрактивно място, на 12 месеца след "луксозен" ремонт.

На няколко брокера от форума писах тогава - няколко го видяха, други на картинка, ако искат да потвърждават, че хем съм тъй, хем иначе с имотите.

Пуснах го на малко над средната цена за локация/тип/състояние, в района имаше много подобни и беше лесно да се ориентираш в ОФЕРТНАТА цена.

Почват се огледи, по 1-2-3 на ден, идват, цъкат, заминават. Ни предложение, ни пазарлък - туристи един вид. Мълчат като риби, нищо не питат, нищо не казват - не знаят къде са.

Обаждат ми се от една фирма (няма да казвам коя, да не става реклама) видели имота в сайта им (2-3 калпави снимки, опис отгоре-отгоре) едни клиенти техни - искат го, ама хората дават с бая евро надолу (~13%). Викам няма проблем, да дойдат - да видят, ако не се вземе скоро апартамента ще го намаля, нов е на пазара, добре е да имам оферта за кеш под ръка. Идват хората - гледат го, харесват го. Отново предлагат своята цена. Разбираме се, че цената ще е тяхната, ако до месец не се вземе. Не им тегля майна, не ги гоня и обиждам. В бизнеса няма място за фасони, не става дума за 68.

На другия ден звънят - идвайте в офиса, клиентите ви чакат, искат разговор с вас. Оставили 1 000 евро капаро един вид, на тяхната цена. Отивам - от фирмата има експерт по преговори. Една жена, която върти химикал в ръце и от време на време го гризва. Всеки мълчи. Почвам да им обяснявам - пресен е имота, тази седмица баш за тези пари - не, другия месец - може, за какво ми е на мен една шепа бетон. Мълчат всички. Почвам да им говоря какво е правено по него, какви материали, пълни глупости, на общия фон на цената - лукчета.

Брокерите мълчат, агентката по преговори - и тя. Говоря на клиента да му оставя някои неща от апартамента, да разсрочим част от сумата... Грейва като слънце, особено на безлихвеното разсрочване за 3 месеца и нещата, които мога да му оставя. Цената е която искам, плюс малко отгоре доплащане за част от мебелите, кеш, плюс спомената сума, дето искаха да чупят - след 3 месеца, подписана заповед пред който и както трябва, всичко ток.

Искам още да чупя, да имам за мен кяр - помолих брокера да глътнем въздух. Излизаме да се разходим, връщам се и му казвам - сваляте 1к евро от комисиона (от мен 500 и купувача 500) и влизам да подписвам. Влизам, преди да питам купувача какво е решил и му казвам, че от фирмата са свалили още 500 евро и за тях става по-изгодно, иска ли го - бам, на момента да ходим да разписваме и капаро.

Кеф, ви казвам! И още можеше да изклатя брокера (нали коментирате на коя страна е? тука е на тяхна, не на моя! Уж на тяхна - да защити неговата цена, мълчат! Ама не знаят какво става, едно и също повтарят "трябва да намерим златната среда" ама нищо не правят, мълчат).

Дойдохме ли си на думата Наско ...

ДА ДОЙДАТ, ДА ВИДЯТ ... така си им казал и ти, така и аз бих им казал, пък после ше ги 'клатиме' ...
Всичко друго е несериозно ... да оферираш по телефона ... bullshit ... няма ли оглед на място и
среща лице в лице ... алабализми

p.s Що се касае до 'клатенето' ПОЖЕЛАВАМ ТИ това да не ти се превръща в житейски принцип. Или поне
да не го дефинираш така грубо. Кажи, че си договорил отстъпки в твоя и на купувача полза отстъпки, така
е по-интелигентно и по-смилаемо ... иначе слизаш нe едно друго по-ниско ниво.

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 20:58:37
avatar
Quote
Wilson
Quote
камелия

Всички лъжи ги крещиш, ама и някои истини..........че ги и болдваш..........:]
Най- смешното е, че все си търсиш къщи на престижни места, пък се свря в Модерното. Нищо, вместо дюшек ще си подложиш надиплените печалби, че да гледаш в легнало положение през прозореца, дали някоя циганска тумба не иде да те суровака..........:}

:}:}:]

оффф не мога, спри, ше се пръсна вече

от кое ши са пръснеш? - аве много сте елементарни
ти ли ми говориш за бизнес ти? ТИ ? дето чакаш на мама и тати да дадат някой лев - ти ли ми говориш на мен? че ти си некакво ламе
колкото са ти хубави сайтовете толкова ти е и бизнеса и акъла!!!
Направил два сайта с по 3 уникални наден .. и бизнесмен вече smiling smiley аsmiling smiley
Ходи се оплачи на майка си че тук един може да те сдъвче и изплюе за за закуска бре маминото!
Мога с една ръка и на улицата и в нета да те правя на нищо разбираш ли?
Пред мен си шматарок... ама майкати ти повтаря че си и умен и хубав и ти си и повярвал...

п.п. само камито да не се пръсне че ще облажи квартала...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 21:00:28
avatar
И ПАК ДА КАЖА
НАМЕРЕТЕ МИ ОЩЕ ДВА АПАРТАМЕНТЯ В МАДЕРНОТО ПО 320 ЕВРА КВАДРАТЯ
И ЩЕ ГИ ЛАПНА ВЕДНАГА! И КОМИСИОНАТА ЩЕ ПЛАТЯ ! И БОНУСИ ЩЕ ДАМ!


Па вие лапайте мекици и евтин салам...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
14-12-2010 - 08:35:01
Янев, да започнем оттам, че си пуснал оферта, по-висока от реалните цени за момента, с ясното съзнание, че ако искаш сделка, ще трябва да сваляш , след което някой ти предлага цена с 13 % надолу, ами това сигурно е почти реалната цена за имота ти, така ли е ? И ти какво казваш - "няма проблем, да дойдат да видят" , т.е. това, което ние повтаряме вече много страници ! Питам - ако ти бяха предложили цена с 50 % надолу по телефона, какво би отговорил ?
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
14-12-2010 - 13:17:28
Ние сме получавали предложение за 45000Е при оферта от 145000Е. По мейла. Въобще не реагирахме. Нито уведомихме собствениците, нито отговорихме на подателя. Имотът се продаде за 135000Е в рамките на месец след получаването на това предложение.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
14-12-2010 - 13:25:34
avatar
Quote
dragula
Ние сме получавали предложение за 45000Е при оферта от 145000Е. По мейла. Въобще не реагирахме. Нито уведомихме собствениците, нито отговорихме на подателя. Имотът се продаде за 135000Е в рамките на месец след получаването на това предложение.

ми не виждам нищо ненормално в това smiling smiley
и аз да бях и аз нямаше да реагирам... освен да се посмея за сметка на подателяsmiling smiley

но при оферта с 10-15% надолу е напълно нормално да му се отговори с контра предложение примерно smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
14-12-2010 - 13:52:44
Кой някога е говорил за 50% надолу обаче аз не знам, някой май му се причуват разни неща? Хапчета, едно друго? Найс тайм, ?

10-15% става дума, не 50%.

Е двама пича от този форум дойдоха още втория ден да го видят въпросния имотец - да си кажат мнението тука ако иска, публично, цената завишена ли беше или не.

Дичо, ако беше прочел всичко, което съм написал, щеше да разбереш, че съм пуснал изключително читав апартамент на малко над "пазарната" за района цена, защото съм направил подобрения в него, а не защото ламтя. Ако бях алчен за пари още щях да си продавам апартамента, нали? Така стана в съседните блокове - още стоят, на 30-40% от цената тогава - никой не взима, защо ли? Да дам ли адреса на ламтящите, линк към обява, нещо? Ама и вие се сещате за такива, нали?

Не съм качвал цената - взех му баш това, което си заслужава, че малко от горе, заради няколко оставени нещица. Ама те хората са балъци, нали, и настояваха веднага да го купят на НАД пазарната, надута според тебе, цена.


Е на огледа днеска - хубаво, човека склонен да сваля някоя друга пара, ама БРОКЕРА забравил да спомене, че е объркал етажа (оказа се последен, не че нещо, ама високо ми идва, то 3-4 етажа разлика няма, нали...) и случайно пропуснал да спомене, че то повече север, отколкото юг, макар да ми каза "много слънчев апартамент". Ама не исках да го пазаря, да видим дъното, на място за спорта, сина на собственика беше, то нямаше смисъл.

Wilson, никога не съм продавал нещо за такива пари, без да го е видял купувача.
Да им кажа "съгласен, ма недейте идва, направо в нотариуса"? Не върви.
За това казах - "разбран човек съм, елате, вижте, ако искате баничка ще ви нарежа, офертата ви не е отхвърлена". Е това е дето такива като Светльо трябва да казвато, пак се повтарям.

Пък за клатенето - като искат комисион и от мен да направят нещо, да има смисъл, да има сделка.
Аз не съм ги канил, те мен търсеха. Седяха и ядаха химикалката през цялото време. Не искаха да има сделка те, мани. Ако искаха - щяха да измислят нещо да кажат, направят, да ми бутат идеи как да стане. Не да казват едно и също - да имало златна среда, да съм го бил продал на първоначално оферираната от купувача, кво злато, кви вериги.... Как пък, без да беше минал и един цял ден?

Успешен ден на всички *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход