Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 12:44:07
avatar
Quote
Wilson

Ти мойта мама остави я ... тя работи в банка ... е сега ми урежда да тегля кредит за един апартамент
90 м2 с общи части в Полигона --- нова тухла --- пуск 06.2011 г. Само че имам още малко да погася
предишния, но nevermind ще го купя. Цената е 690 Е/м2. А сега кога намериш ново строителство
на тая цена в Полигона-Мусагеница ми се обади.

Ама така е батка едни имат връзки и теглят кредити други цакат кеш пара. Аз съм от първите.
Пък ти цакаш, ама не на правилното място smiling smiley

AAAAAAAХАХАХАХАХАХАХ

Аз какво ви обяснявам бре - гледай какви хора ми говорят за бизнес и за пазарна икоомика ахахахахаххахах
изобщо няма те отбелязвам вече и за чеп ....
ахахахаххахаха
единия чакал да му паднат едни пари отнякъде... другия му падат коли и топли мекици от мама smiling smiley
ужас... ебати цирка сте...
ахаххахахахахаха какво ти сготви днес мама освен кредитче? супичка? горката ти жена... дано да е и тя като теб... че да не страдаsmiling smiley

едни имат връзки и теглят кредити други цакат кеш пара -
АХАХАХАХАХХАХАХАХАХХАХАХАХ ШИ МА УМОРИШ СУТРЕШНО!
един вид тарикатите плащат на лизинг а шматките имат кеш...
изумявате ме всеки ден.. затова и още наминавам... да гледам сеирsmiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 12:47:36
avatar
Quote
Атанас Янев
Ха, две минути след като пуснах горното ми се обадиха БРОКЕРИТЕ "... ами да, продавача е готов да свали с исканата от вас сума, готов е и на още дрън дрън...".

Ако някой не вярва да заповяда утре, пускам на ЛС място и час на срещата smiling smiley

18 000 лева по телефона не е зле, остава само апартамента да е такъв, какъвто са описали БРОКЕРИТЕ.

ВИЖ КО ТИ НЕ СИ ПРОФЕСИОНАЛИСТ! - НЕ Е ПРОФЕСИОНАЛНО ДА ОБСЪЖДАШ ЦЕНАТА ПО ТЕЛЕФОНА! :]
АЙДЕ ДА НЕ ОБЯСНЯВАШ НА ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ ДАЛИ Е РЕДНО ИЛИ НЕ ДА СЕ КОМЕНТИРА ЦЕНА ПО ТЕЛЕФОНА!
ЩОТО ТИ СИ БАЛЪК И КОМПЛЕКСАР И ИМАШ ПАРИ!
и не си достатъчно интелигентен да купуваш имоти!
Не се пазари - дай им 20% над исканата цена и задължително изтегли и кредит за да нахраниш и някоя банка!
моля те не им разваляй кефа!!! :}:}:}:}:}:}

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 13:19:02
avatar
Аз лично бих оферирал по телефон или мейл цената, която съм склонен да платя.
ако не е съгласен на среща, значи няма смисъл да ходя.

Добър подход за остяване на плявата в офетите - а тя е МнОООго.

Ако каже няма да я дам на таз цена но нека да се видим, тогава си струва да загубиш половин ден.

само да не кажете цена и да се набутате сами smiling smiley
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 13:50:44
Ами преди 5 години, понеже други разбирачи го считаха за несериозно, аз се намърдах и посрединичих по една сделка за 300 000 евро. Човека си договори цената, прати капаро по western union,след което долетя в БГ, убеди се, че имота е това което му е представено и си подписа договор.

Сериозно и несериозно са субективни възприятия. За мен е сериозно едно, за друг друго.

Но това може да се прилага само когато е добре известно и познато местоположението и разпределението на имота.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 13:58:06
Ясно е колко опит имат някои тук.. Чели-недочели smiling smiley
Няма как да се случи някой да ми смъкне цена по телефона. Как така! Да дойде - да види - да каже кое и как не му харесва - да поясни аджеба защо е скъпо и защо струва/дава едиколко си и така... Да ми изреже по тел-а "брато давам толкова" и най-сигурният начин да бъде отсвирен с 200
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 14:07:31
Quote
Wilson
Quote
ASSETION
Quote
Wilson
(без заяждане)

като капацитетът ти е да речем 60 К евро, щом чиниш да гледаш имоти на цена 80 К евро.
Няма кой да ти ги смъкне на твойте желани например 60 К евро. Гледаш ама до 65!

Принципът е имаш пари гледаш, договаряш, нямаш пари не губиш времето на брокери
и продавачи. Щото ти като нямаш, някой друг има и именно тоя някой е реалния купувач,
а не ти!

Тръгнали секви прошляци да оферират, те немат 5 лева джобни, ама оферират
даваме вика 45 К евро, за апартамент в Яворов струващ 75 К евро ... wtf?!?


p.s Плюс това не е задължително собственика да си е предвидил специално за теб
х К лева над цената 'за да има да смъква'. Стига с тези ориенталски нрави.
'Яз требе да се пазарим на сека цена оти така се праи у наше село'.
Ми като трябва пазари се, ама няма
гаранция, че някой ще ти свали цената, нали? *smiley_ahh*winking smiley


"без заяждане"... ама си голямо диване бре?
ти освен че си купил с парите на мама апартамент преди 10 години друго направил ли си ?
какво работиш ти че НЕ СИ ПРОШЛЯК?


ти като ходиш за кола не гледаш ли цени над 3 000 лева нищо че и за 3 000 ще си я купиш с кредит половината и помощи от мама другата половина?

Понякога такива глупости говорите и не се усещате просто...
ИМАМ ЧУВСТВОТО ЧЕ СИ ВЯРВАТЕ?
ти на аванс и на заплата викаш - ДА ГО ДУХАТ БЕДНИТЕ А?

Знаеш ли на колко оферти са сваляли от 55 на 45... от 200 на 170 от 60 на 50
САМО ПО ТЕЛЕФОНА?
Изобщо вие сте големи главанаци ей... говорите си някакви ваши врели некипели и се чувствате герои...

Надявам се повече хора да ви четат глупостите и да ви се смеят...
На вас мястото ви е при Камелия в горещо ли ко беше новата лична драма там...
Ще си спретне поне 5 предавания с вас...

Асетион,
(без заяждане)
мойта кола е 2010 г. януари месец, не е лизинг, по-скоро далавера - един беше закъсал, колата беше на
4.500 км, знаеш как е ...
А теб като те влече гледай боклуци за по 3000 лева на Горубляне и купувай кимизарници в Модерното.

Само че помни ми думата ако наистина имаш пари много скоро ще обърнеш поглед на югоизток.
И ще си кажеш абе мен да не ме е**л лудия та купувам панеляк в Мизерно проклятие smiling smiley

Ти мойта мама остави я ... тя работи в банка ... е сега ми урежда да тегля кредит за един апартамент
90 м2 с общи части в Полигона --- нова тухла --- пуск 06.2011 г. Само че имам още малко да погася
предишния, но nevermind ще го купя. Цената е 690 Е/м2. А сега кога намериш ново строителство
на тая цена в Полигона-Мусагеница ми се обади.

Ама така е батка едни имат връзки и теглят кредити други цакат кеш пара. Аз съм от първите.
Пък ти цакаш, ама не на правилното място smiling smiley

Гледай новия апартамент в Полигона да не е от комплекс "Ф...".
Анонимен потребител
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 14:32:13
Quote
Svetlio
да каже кое и как не му харесва - да поясни аджеба защо е скъпо и защо струва/дава едиколко си и така...

Ей това не го разбирам - защо трябва на купувача нещо да не му харесва за да предложи по-ниска цена, защо трябва да обяснява защо е скъпо?

Ти питаш ли го продавача защо иска парите, които си е наумил за имота си?

За мен нормалното е човек да отиде да види за какво иде реч и да предложи цена. Ако отсрещната страна е съгласна - ОК, ако не е - разделят се по живо по здраво.
Защо трябва да се надлъгваме, че плочките били испански, ама били захабени, пък кухнята била по поръчка, ама цялата била опушена и т.н.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 14:54:41
Говорим за едно и също нещо smiling smiley
Ключовата дума е "отива и вижда" winking smiley

А не по телефона "давам толкова", защото това е и най-големият признак за несериозност. Практиката показва, че който е смъкнал цена по телефона, после на място (след оглед) никога не е удържал на офертата си. Винаги е: "ааа ама то по-зле от колкото си мислех, давам едиколко си", "мии дават ми по-хубав за едиколко си" и тн постановки.
За мен който е смъкнал цена по тел/емайл/ и др е пълен глупак smiling smiley
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 15:09:40
Quote
Svetlio
Говорим за едно и също нещо smiling smiley
Ключовата дума е "отива и вижда" winking smiley

А не по телефона "давам толкова", защото това е и най-големият признак за несериозност. Практиката показва, че който е смъкнал цена по телефона, после на място (след оглед) никога не е удържал на офертата си. Винаги е: "ааа ама то по-зле от колкото си мислех, давам едиколко си", "мии дават ми по-хубав за едиколко си" и тн постановки.
За мен който е смъкнал цена по тел/емайл/ и др е пълен глупак smiling smiley


Много " кардинално" мнение ! На мен ми смъкнаха от цената( 30%) по телефона и нямаше да се пазаря повече, само не уточниха, че има обор на калкан до имота. Как да стане, трябва да го купя, че да не съм глупак, така ли?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-13 15:10 от briko.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 15:12:23
Quote
ASSETION
АЙДЕ ДА НЕ ОБЯСНЯВАШ НА ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ ДАЛИ Е РЕДНО ИЛИ НЕ ДА СЕ КОМЕНТИРА ЦЕНА ПО ТЕЛЕФОНА!
ЩОТО ТИ СИ БАЛЪК И КОМПЛЕКСАР И ИМАШ ПАРИ!
и не си достатъчно интелигентен да купуваш имоти!

Абсолютно, малко гузно ми стана, че си позволих да им говоря така :cry:

Не съм интелигентен, едно висше не можах да завърша... ужас, а съм тръгнал да говоря с негово величество - БРОКЕРА!

Късметлия съм, не говорих по телефона със Светльо, трябва да си призная! smiling smiley

Може би щеше да ме отсвири с 200 (ракия ли, уиски ли winking smiley ) да ходя на село.
И след малко щеше да се обади, че и баничката е нарязана, да мина, да видя, да поговорим *beer*

Един дядо преди няколко дни вика "дограмата ми нова, 5 000 съм дал, за това искам 10 000 отгоре на апартамента". Апартамента е на шумно място, без паркинг, и да го подаряват - мерси.

Идваше ми да му кажа "дядо, 20 отгоре ти давам, давай ми го! След 5 дни са при тебе, капаро, от банката да ги изтегля". И да ги пресметне добре парите човека, да ги намести, така, хубаво, и за внуците да задели. След което да му кажа, че съм се объркал нещо и за в лева сме говорили, не евро. Така и така се отплеснах - същият обясни нагледно защо апартамента му е много изгоден. Повече от другия, в съседния вход, както се казва.

На етажа имало мазичка, половин стая. ПОНЕ 10 лева на месец можело да се вади от нея наем, да сме се разбрали с комшията по апартамент, да делим парите. Та това били по 60 лева на година, кой ти ги давал, половин пенсия отгоре! Атрактивно! Апартамента 200 000 бона, в BGN валута, той за 60 кинта на година доход говори... И си вярва.

Мисълта ми е, че всяко нещо може да се договори, дори и по телефона, и без да съм го виждал, поне в началото. Пари без да видя не давам. И бетон съм виждал, и тухли, и дограма, и мухъл.

Докато агенциите не почнат да обявяват коректно ЛОКАЦИЯТА и РЕАЛНИТЕ ПОМЕЩЕНИЯ ще се пазарим като цигани, по телефона още. Да не им пускам после фактура, след всеки оглед. На един брокер му бях предложил това - на загубен оглед, извън критериите, които съм казал, да плаща - не се обади, дявола.

ASSETION, до колкото чета - имаш особен интерес при наемите, да те свържа с дядото, да наемеш прекрасната инвестиция, да се откаже да продава апартамента си, нали си има страничен доход от него вече... Време е да разшириш бизнеса към Варна :ami:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход