Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
12-12-2010 - 14:12:50
avatar
Понеже въпросът Нормално ли е да оферираме за имот по интернет обява без да сме правили оглед нколко пъти беше поставен на дневен ред в една друга тема, предлагам да го обсъдиме тук.

Моето виждане по въпроса е доста сходно с това на Муза, а именно

1. Обявата на която ще реагирам задължително да има снимки които да дават задоволителна представа за имота.
2. Местоположението на имота да е 100% известно.

И така след като горните 2 неща са налице и имам цена-мечта на продавача, вдигам телефона и оферирам моята (първоначална) цена.

Оттук има 2 възможности:

1. Продавачът или брокерът се изсмиват и затварят телефона. (при това положение става ясно, че пазарлъци и оглед е само губене на време и за двете страни)

2. Офертата се приема и следва размяна на контакт и уговорка за оглед.


Защо пиша всичко това? Ами всички хора са индивидуални като характер, оттам и различните похвати или начини на реакции относно обявите (не само за имоти)

Аз лично дори автомобил в БГ си купих само по снимка. (естествено мой приятел го разгледа и одобри)
С имотите процедирам почти аналогично: опитвам да разбера дали има смисъл, след това пращам, някой да погледне на място и ако всичко е ОК пристигам и аз.

===============================================================================

За форумните пльокери:

Да знам. Аз съм безпаричен мияч на чинии, представящ се за баснословно богат, който никога няма да купи нищо.
Затова не си губете времето да реагирате в тази тема.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
12-12-2010 - 14:41:49
Може да се оферира, но е безсмислено. Аз, като евентуален продавач бих направил всичко, за да те докарам на място, и евентуално да те спечеля като клиент, и даже бих се съгласил на всяка оферирана от тебе цена. Но нали разбираш, без предварително подписан договор с изплатено капаро всичко е игра на думи, както от твоя, така и от моя страна, и винаги си запазвам аргумента за току що появилия се купувач предлагащ по висока цена. Странно е такъв като тебе купувал, купувал да задава такива въпроси.....
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
12-12-2010 - 14:46:09
avatar
Quote
PER0
Може да се оферира, но е безсмислено. Аз, като евентуален продавач бих направил всичко, за да те докарам на място, и евентуално да те спечеля като клиент, и даже бих се съгласил на всяка оферирана от тебе цена. Но нали разбираш, без предварително подписан договор с изплатено капаро всичко е игра на думи, както от твоя, така и от моя страна, и винаги си запазвам аргумента за току що появилия се купувач предлагащ по висока цена. Странно е такъв като тебе купувал, купувал да задава такива въпроси.....

Аз въпросите не ги задавам на себе си, защото аз така или иначе процедирам по гореописаният метод предвид разстоянието от БГ, което за мен лично си е фактор. Съгласи се, че няма да ходя на оглед току така само защото купувачът е благоволил да покаже бижуто си.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
12-12-2010 - 14:48:04
Тогава работиш с пълномощник, измислено е
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
12-12-2010 - 15:34:47
Quote
Шльокер и 3/4


Аз лично дори автомобил в БГ си купих само по снимка. (естествено мой приятел го разгледа и одобри)


Г-н Шльокер, имате очевиден проблем с логиката. Покупката "само по снимка" изключва намесата на посредник.
Ще ли можете да осъзнаете това?
Съмнявам се......
Апропо - какво стана с офертите за амстердамски къщи?
Нещо се бавите с тях.....
:]
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
12-12-2010 - 16:50:30
Нормално ли е да оферираме за имот по интернет
-------------------
Не, не е нормално. И интелигентните хора го знаят.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
12-12-2010 - 17:02:02
Престанете да му отговаряте на тоя идиот.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
12-12-2010 - 20:14:50
avatar
Quote
dicho
Нормално ли е да оферираме за имот по интернет
-------------------
Не, не е нормално. И интелигентните хора го знаят.

Не знам дали е нормално. Зависи от човека.
Но със сигурност е адски несериозно.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
12-12-2010 - 23:56:09
Уилъсн,

Несериозни са и част от офертните цени. Иначе, наистина е несериозно, но при нормална обстановка. А, тя в момента не е.

Брокерите сте професионалисти - ок. Аз не съм - ок. Купувачите не са - пак ок. Обаче и продавачите не са - вече не съвсем ок. И , точно защото те не са, се стига до такива анонси по телефон/интернет, без предварителен оглед.

Дори, няма много място за аналогия за стока. Защото стоката се предлага от търговеца, който се предполага, че е професионалист и е наясно каква цена може да оферира. Стоката, не е в лицето Х, лицето Y..., за си творят цени поотделно, както им дойде.Тя е в търговеца. Гледа се и след това, за обем, за "чистене", се правят отстъпки. Може да има предварително договаряне за цена, но стоката, моделът е ясен, няма нужда от предварително гледане.

Такъв въпрос по телефона или по интернет, за предварително офериране означава следното:

Ясно ми е, че тази цена е определена така, че да има накъде да се смъква. Така ли е? Или собственикът си мисли, че това е цената? Ако е последното, няма смисъл да се губи ничие време с огледи.

или

Моят капацитет е Х евро. Продавачът съгласен ли е? Ако не - всичко добро....

smiling smiley*drink1*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-12 23:58 от Muza.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 08:18:30
Моят капацитет е Х евро. Продавачът съгласен ли е? Ако не - всичко добро....


Пробвах един път с това изречение, доста странно ми отговориха и брокера и продавача, но след повторен разговор се съласиха с цената, която бях определил. На снимките не се виждаше обора до въпросния имот. Сделката пропадна.............



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-13 08:19 от briko.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход