Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 18:42:59
Quote
камелия
Quote
Muza


И пак да кажа - такова предварително анонсиране просто пести време. Няма смисъл да се нервите. smiling smiley*rose*

Не се нервя, Муза, смея се от сърце!*smiley_ahh*
Такова предварително анонсиране може да пести време, ако срещнеш някого и от дума на дума стане реч, че ти си търсиш имот, пък той има за продан. Тогава може да си кажете- той колко иска, а ти колко имаш.........
Но когато четеш черно на бяло написана оферта с вече определена цена, да се обадиш и да предложиш наполовината, е губене на време и на двете страни, и неуважение от твоя страна към отсрещната.
Може да го разбереш, стига да си представиш, че ти продаваш.........smiling smiley

Ками,
Представям си се на мястото на продавача, представям си се, дори на ваше място.
Ето, Уилсън написа по-горе, освен купувача, продавача също ни е клиент. Правилно, така е. Само че, доскоро собствениците определяха правилата, а купувачите бързаха да не изтърват... Мисля си, че просто не можете да се откъснете някак от това, че собственикът е за уважение, а човекът с кеш не е. Като не е този, друг ще е, мераклии много... Така беше.
Сега е обратното.
Защо да е несериозно, защо да е обидно? На пазара, като купувачи, има търсене на по-ниски нива, от обявените. Това означава, че такъв тип стока (НИ) е вървежен в момента. Щом някой оферира по-ниска цена, веднага го слагате в графата "прошляци" и сте готови директно да го отсвирете. Защо? Не подценявайте хората, дори и да ви дойдат в офиса облечени, все едно от second hand.
Няма място за емоции - как се чувствал продавача, ами как пък се чувствал купувача? То, виж как излиза - жалите продавача, а купувача - не?
Вие, пак сте в добра позиция - щото на вас се обаждат, купувачите при вас идват. Той, както е казал 45хил. (на Дичо случая), така сделката накрая може да бъде на 55хил. Ако не на този имот, друг. Ама като го отсвирите, няма как да стане.

Мислете, като търговци...свърже ли се с вас клиент, не го отрязвайте веднага. Не всички ще се окажат "ялови" (извинявам се за израза). А, и собственикът, може да е на друго мнение вече.

smiling smiley*rose**drink1*
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 18:50:51
avatar
Quote
Wilson
Видно е, че е абсурдно. Не, пардон ... не е видно ... ОЧЕВаДНО Е
Но защо има толкова слепци и тук там по някой едноок winking smiley

Аз друго се питам. След стотици страници с какви ли не обидни квалификации за брокерите, които въобще не се интересували от клиентите, а гонели само комисиона, се оказа обратното. Брокерите искат купувачите да огледат имотите, да пипнат, да помислят и тогава да оферират..........
А купувачите не щат. Те искат да си губят времето с пазарлъци "на тъмно" и караници " на светло"- след огледа.smiling smiley
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 18:58:19
Quote
камелия
Quote
Muza

След като има поръчка, има договор, има обем (количество) срок за изпълнение (доставка), има и договорена цена и условия, срок на плащане...

Разбира се, може и предварително производство, доставка, без предварително договаряне. Т.е. стоката е в склада и заповядай да я видиш или я виж в сайта. Това, не е единствения начин: стока в наличност - разговор за цена.

Може би, нещо не съм разбрала...?

Муза, всеки имот е единствен и уникален. Всеки комшия на имота- също. Местоположението и то..........
Изгледът от прозореца, течащ или не, покрив............
Десетки неща, които трябва предварително да видиш, за да започнеш разговор за купуване и цена.
Много различно е от продажбата на една дузина яйца или каквото друго производство се сетиш.

Ками,
Това беше за стоки, не за НИ, беше към Наско... smiling smiley

Надявам се, че моите писания, не ги приемате лично... smiling smiley*rose**drink1*
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 19:02:04
avatar
Quote
камелия
Що така крещиш? Нещо си се поизнервил, та ти убягва смисъла на това, което пишеш и четеш.
Лоша работа, я си почини малко, че в Модерното трябва да си винаги нащрек..........:]

ТОЛКОВА СИ ЗАТЛЪСТЯЛА, ЧЕ ЧАК МОЗЪКА ТИ Е ЛОЯСАЛ?
кажи ми какъв чеп да търся в мародерното аз? а? ти не разбрали мила дебела лелко... къде живея?
и не не съм изнервен... НО МРАЗЯ ДЕБЕЛИ ХОРА... НЕЗНАМ ЗАЩО smiling smiley инстинкт страх ме е да не ме изядат сигурно...
престани да плюскаш и да не мислиш моля ти сЪ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 19:04:11
avatar
Quote
Muza

Ками,
Това беше за стоки, не за НИ, беше към Наско... smiling smiley

Надявам се, че моите писания, не ги приемате лично... smiling smiley*rose**drink1*

Не приемам нищо лично, пък и ти не ме обиждаш.smiling smiley
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 19:05:04
avatar
Quote
Muza
Quote
камелия
Quote
Muza


И пак да кажа - такова предварително анонсиране просто пести време. Няма смисъл да се нервите. smiling smiley*rose*

Не се нервя, Муза, смея се от сърце!*smiley_ahh*
Такова предварително анонсиране може да пести време, ако срещнеш някого и от дума на дума стане реч, че ти си търсиш имот, пък той има за продан. Тогава може да си кажете- той колко иска, а ти колко имаш.........
Но когато четеш черно на бяло написана оферта с вече определена цена, да се обадиш и да предложиш наполовината, е губене на време и на двете страни, и неуважение от твоя страна към отсрещната.
Може да го разбереш, стига да си представиш, че ти продаваш.........smiling smiley

Ками,
Представям си се на мястото на продавача, представям си се, дори на ваше място.
Ето, Уилсън написа по-горе, освен купувача, продавача също ни е клиент. Правилно, така е. Само че, доскоро собствениците определяха правилата, а купувачите бързаха да не изтърват... Мисля си, че просто не можете да се откъснете някак от това, че собственикът е за уважение, а човекът с кеш не е. Като не е този, друг ще е, мераклии много... Така беше.
Сега е обратното.
Защо да е несериозно, защо да е обидно? На пазара, като купувачи, има търсене на по-ниски нива, от обявените. Това означава, че такъв тип стока (НИ) е вървежен в момента. Щом някой оферира по-ниска цена, веднага го слагате в графата "прошляци" и сте готови директно да го отсвирете. Защо? Не подценявайте хората, дори и да ви дойдат в офиса облечени, все едно от second hand.
Няма място за емоции - как се чувствал продавача, ами как пък се чувствал купувача? То, виж как излиза - жалите продавача, а купувача - не?
Вие, пак сте в добра позиция - щото на вас се обаждат, купувачите при вас идват. Той, както е казал 45хил. (на Дичо случая), така сделката накрая може да бъде на 55хил. Ако не на този имот, друг. Ама като го отсвирите, няма как да стане.

Мислете, като търговци...свърже ли се с вас клиент, не го отрязвайте веднага. Не всички ще се окажат "ялови" (извинявам се за израза). А, и собственикът, може да е на друго мнение вече. smiling smiley*rose**drink1*

бЕ мУзе,

бе пиле шарено,

абе кой казва да не се коментират цените и да не се свалят по 10 хилки поне от тях. Това се случва ... ооооо ДА
случва се често ... АХА ... ама първо гледаш после казваш на Посредника, аз давам X пари и оттам нататък оставяш
работата в негови ръце. Той ще работи на 100% за да ти свали цената, ЩОТО има ли сделка има комисион.

НО ПЪРВО ГЛЕДАШ ПОСЛЕ ОФЕРИРАШ!

ОФФФ не мога повече

smiling smiley

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-13 19:09 от Wilson.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 19:07:02
avatar
Quote
камелия

Не приемам нищо лично, пък и ти не ме обиждаш.smiling smiley

Надявам се да приемеш лично това което аз ти пиша и да вземеш мерки!
Намали мекиците и спазвай някаква диета...
па аз ши ходя в модерното дето ми е мястото ... ?
деал ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 19:07:09
avatar
Quote
камелия
Quote
ASSETION

ПРОДАВАЧА ЛЕЛКЕ НЯМА ДА ИСКА ДА ИЗПУСНЕ КЛИЕНТ!!! АКО Е УМЕН! И ДА Е НАЙ-ПРОСТИЯ ТЪПАНАР СРЕЩУ НЕГО ЩЕ МУ СЕ УСМИХВА И ЩЕ ГО УВЕЩАВА ДА ДОЙДЕ НА МЯСТО!!!
ТИ ОСТАВИ МИСЛЕНЕТО НА ХОРА КАТО МЕН - НА НАС НИ СЕ ОТДАВА!
А ТИ ПОМИСЛИ ДА СПРЕШ МАЛКО ДА НАБИВАШ МЕКИЦИ С ТЕЧЕН ШОКОЛАД

Много ми е неприятно като ми пишат с мазни пръсти...

Аре не с енапъвай да измислиш нещо умно щото не ти се отдава... ебати тъпата реплика вкара да ти кажа... ако спреш за малко да си люшкаш целулита и си прочетеш поста... ще го изтриеш и ще си срежеш кабела за интернета!

Що така крещиш? Нещо си се поизнервил, та ти убягва смисъла на това, което пишеш и четеш.
Лоша работа, я си почини малко, че в Модерното трябва да си винаги нащрек..........:][/[/size]
quote]

:}:}:]

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 19:10:26
avatar
Quote
ASSETION

ТОЛКОВА СИ ЗАТЛЪСТЯЛА, ЧЕ ЧАК МОЗЪКА ТИ Е ЛОЯСАЛ?
кажи ми какъв чеп да търся в мародерното аз? а? ти не разбрали мила дебела лелко... къде живея?
и не не съм изнервен... НО МРАЗЯ ДЕБЕЛИ ХОРА... НЕЗНАМ ЗАЩО smiling smiley инстинкт страх ме е да не ме изядат сигурно...
престани да плюскаш и да не мислиш моля ти сЪ

Лоша работа, Простако, не само крещиш като истерична стара мома, ами и разни страхове от детството те гонят.
Къде дяна хвалебствения надпис за покупката на века в Модерното?
Що мислиш, че някой ще ти хване вяра, че живееш на друго място? Та ти с такъв възторг описваше придобивката си- сигурно си се нанесъл без да смениш книжните тапетчета дори.
Ама, няма лошо- като посъбереш парички, ще си направиш ремонтчето..........:]
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 19:22:45
avatar
Quote
камелия

Лоша работа, Простако, не само крещиш като истерична стара мома, ами и разни страхове от детството те гонят.
Къде дяна хвалебствения надпис за покупката на века в Модерното?
Що мислиш, че някой ще ти хване вяра, че живееш на друго място? Та ти с такъв възторг описваше придобивката си- сигурно си се нанесъл без да смениш книжните тапетчета дори.
Ама, няма лошо- като посъбереш парички, ще си направиш ремонтчето..........:]

злоба яко а? и завист?
яд ли те е че един простак има пари а?
колко е несправедлив света а?
ти си Възрастна, грозновата и бедна а си толкова добра и ще отидеш в рая?
Гаден и несправедлив свят... един такъв простак да живее толкова по-добре от теб?
Аз щом съм имал парички да купя все някой лев ще ми е останал и заремонтче нали...
па ако закъсам ще помоля на уилсъна майка му да осигури някой кредит...
или ши питам имотко де да ходя да паднат едни пари!
Уважаема лелке с наднормено тегло.. аз печеля на месец повече отколкото ти за година smiling smiley така че не ме мисли мен
ЗНАЕШ ЛИ КОЕ Е НАЙ-ГАДНОТО smiling smiley
ЧЕ НЕ МОГА ДА СМОГНА ДА ГИ ХАРЧА СЪС СКОРОСТА С КОЯТО ГИ ПЕЧЕЛЯ.. И 80% ТАКА СИ И ОСТАВАТ НЕПОХАРЧЕНИ...

та си търся пак някои имотец! - предпочитам къща на морето ?

А надписа го махнах че нещо не ви издържат нервите да го четете всеки ден...

АМА АЗ СЪМ ТЪПАНАР И НЕПРОФЕСИОНАЛИСТ И ОФЕРТИРАМ ПО ТЕЛЕФОНА... КЪДЕ ДА СЕ МЕРЯ С ВАС smiling smiley

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-13 19:33 от ASSETION.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход