Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 18:08:40
avatar
Quote
PMP
Мале малееее аз ако съм ви шеф и имам 50 брокерчета и трябва в момента да кътна 10тина от тях познайте....като ви пусна един хидън клиент и Светльо е 1вият. Това се отнася за всеки бизнес, не само за вашия/то па един бизенс.../! Клилента е цар. ТОЧКА

Светьло - сигурен съм, че годишният ти доход е макс 30 000лв, а на бас? Найш кога ще си купиш къщичка за птиченца с тоя доход, а?

Клиентът е ЦАР, спор НЯМА.
Само че къде ти убягна факта, че клиент на един Посредник (независимо какъв) е не само
КУПУВАЧЪТ, но и ПРОДАВАЧЪТ, а?

А брокерът гледа да лефне комисиона и едва ли ще се занимава с несериозни оферти на

лаладжии по телефона. Принципът е проЗт като за проЗти ора като Ацетона: ОТИВАШ-ГЛЕДАШ-ХАРЕСВАШ-ОФЕРИРАШ-ПРИЕМАШ ИЛИ КОНТРАОФЕРИРАШ-КУПУВАШ.

Повтарям прост е и работи ... другото е 'ама аз давам 10К по-малко' ... ок давай ги нИ Йе грехота, ама ги давай като
видиш, а не докато си чешаш мъдурите и гледаш БиТиВи-тоsmiling smiley
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 18:08:51
Quote
PMP
Мале малееее аз ако съм ви шеф и имам 50 брокерчета и трябва в момента да кътна 10тина от тях познайте....като ви пусна един хидън клиент и Светльо е 1вият. Това се отнася за всеки бизнес, не само за вашия/то па един бизенс.../! Клилента е цар. ТОЧКА

Светьло - сигурен съм, че годишният ти доход е макс 30 000лв, а на бас? Найш кога ще си купиш къщичка за птиченца с тоя доход, а?

Нещо се оплитаме в собствените си интриги а smiling smiley С това горе искаш да кажеш, че имотите няма как да паднат до такива нива, така ли? Защо съм разбрал, че ти до скоро твърдеше за спад много под 30К ъ?!

И вземи се разбери най-накрая със самият себе си, кой в крайна сметка е клиент при една НИ сделка :]
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 18:10:25
avatar
Quote
камелия
Quote
ASSETION

ПРОДАВАЧА АКО Е ТАРИКАТ ЩЕ КАЖЕ:
- ЗАПОВЯДАЙТЕ НА МЯСТО ДА ОГЛЕДАТЕ И ЩЕ СЕ РАЗБЕРЕМ!
Нито отказва нито приема договаряне!
Но понеже вие сте големи професионалисти... трябва такива като мен да ви учат как се работи ли?

Защо не се опиташ мъъъъъничко да мислиш, пък после да пишеш? Ще ти е от полза.
ПродавачЪТ и без да е тарикат, ще попита как така се пазариш за цена, без да си видял имота. И би се учудил, че толкова елементарно нещо, като необходимостта от оглед, на теб ти се изплъзва. :]

ПРОДАВАЧА ЛЕЛКЕ НЯМА ДА ИСКА ДА ИЗПУСНЕ КЛИЕНТ!!! АКО Е УМЕН! И ДА Е НАЙ-ПРОСТИЯ ТЪПАНАР СРЕЩУ НЕГО ЩЕ МУ СЕ УСМИХВА И ЩЕ ГО УВЕЩАВА ДА ДОЙДЕ НА МЯСТО!!!
ТИ ОСТАВИ МИСЛЕНЕТО НА ХОРА КАТО МЕН - НА НАС НИ СЕ ОТДАВА!
А ТИ ПОМИСЛИ ДА СПРЕШ МАЛКО ДА НАБИВАШ МЕКИЦИ С ТЕЧЕН ШОКОЛАД

Много ми е неприятно като ми пишат с мазни пръсти...

Аре не с енапъвай да измислиш нещо умно щото не ти се отдава... ебати тъпата реплика вкара да ти кажа... ако спреш за малко да си люшкаш целулита и си прочетеш поста... ще го изтриеш и ще си срежеш кабела за интернета!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 18:11:33
avatar
Quote
Muza


И пак да кажа - такова предварително анонсиране просто пести време. Няма смисъл да се нервите. smiling smiley*rose*

Не се нервя, Муза, смея се от сърце!*smiley_ahh*
Такова предварително анонсиране може да пести време, ако срещнеш някого и от дума на дума стане реч, че ти си търсиш имот, пък той има за продан. Тогава може да си кажете- той колко иска, а ти колко имаш.........
Но когато четеш черно на бяло написана оферта с вече определена цена, да се обадиш и да предложиш наполовината, е губене на време и на двете страни, и неуважение от твоя страна към отсрещната.
Може да го разбереш, стига да си представиш, че ти продаваш.........smiling smiley
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 18:16:57
avatar
Още ми е кеф като гледам една ОФЕРТА! кака стои вече година
преди 4 месеца им предложих 100 000 лева в брой ония ми отказаха не се намаляло от цената!
беше 62 000 евра някъде...
сега е на 54 000 ама чепец няма кой да им се обади... Понеже те са тарикати ! затова и виси вече 6 месеца вип оферта...

ЗА ДА СИ ПОЗВОЛИШ ДА СЕ ПРАВИШ НА ТАРИКАТ - ЗНАЧИ ПАРИ НЕ ТИ ТРЯБВАТ! щом ти трябват пари ще се усмихваш на простаци като мен иначе... глад! Ходи се прави на тарикат в LIDL пред пенсионерите!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 18:28:40
avatar
Quote
Muza

След като има поръчка, има договор, има обем (количество) срок за изпълнение (доставка), има и договорена цена и условия, срок на плащане...

Разбира се, може и предварително производство, доставка, без предварително договаряне. Т.е. стоката е в склада и заповядай да я видиш или я виж в сайта. Това, не е единствения начин: стока в наличност - разговор за цена.

Може би, нещо не съм разбрала...?

Муза, всеки имот е единствен и уникален. Всеки комшия на имота- също. Местоположението и то..........
Изгледът от прозореца, течащ или не, покрив............
Десетки неща, които трябва предварително да видиш, за да започнеш разговор за купуване и цена.
Много различно е от продажбата на една дузина яйца или каквото друго производство се сетиш.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 18:31:31
Quote
Wilson
Quote
briko
"Ако аз бях на мястото на варненския брокер немаше ти се обадя никогиш! "

Ето за това иде реч.Аз тези думи не мога да ги кажа на клиент или човек, който се прави на клиент. Това е разликата м/у търговец и брокер на НИ. Сега вече разбрах, че не трябва да се пазаря по телефона. " Може да съм зле, ама важното е на Вуте да му е гадно"

Не си много зле ... не се подценявай ... важно е да имаш малко интелект и ще разбереш за какво иде реч ...

Цитирах изречението, защото е в пълен разрез с професионализма, който изтъквате !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-13 18:38 от briko.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 18:37:53
Ама нали като се обадиш на брокера по определена оферта и без да си видял имота му предлагаш цена, която е почти наполовина на офертната,трябва да си наясно, че той има вече установени отношения с продавача, познава имота, знае докъде би коментирал цената собственика, в договора му с продавача пише, че трябва да му договори възможно най - добрата за него цена ?! Ако ще още хиляда страници да изпишете по този тъп въпрос, зададен от изключително тъп човек /познавам го/, няма как да убедите някого , че да предложиш цена за имот, без да си го видял, е нормално. Повече от абсурдно е.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 18:41:07
avatar
Видно е, че е абсурдно. Не, пардон ... не е видно ... ОЧЕВаДНО Е
Но защо има толкова слепци и тук там по някой едноок winking smiley

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 18:42:34
avatar
Quote
ASSETION

ПРОДАВАЧА ЛЕЛКЕ НЯМА ДА ИСКА ДА ИЗПУСНЕ КЛИЕНТ!!! АКО Е УМЕН! И ДА Е НАЙ-ПРОСТИЯ ТЪПАНАР СРЕЩУ НЕГО ЩЕ МУ СЕ УСМИХВА И ЩЕ ГО УВЕЩАВА ДА ДОЙДЕ НА МЯСТО!!!
ТИ ОСТАВИ МИСЛЕНЕТО НА ХОРА КАТО МЕН - НА НАС НИ СЕ ОТДАВА!
А ТИ ПОМИСЛИ ДА СПРЕШ МАЛКО ДА НАБИВАШ МЕКИЦИ С ТЕЧЕН ШОКОЛАД

Много ми е неприятно като ми пишат с мазни пръсти...

Аре не с енапъвай да измислиш нещо умно щото не ти се отдава... ебати тъпата реплика вкара да ти кажа... ако спреш за малко да си люшкаш целулита и си прочетеш поста... ще го изтриеш и ще си срежеш кабела за интернета!

Що така крещиш? Нещо си се поизнервил, та ти убягва смисъла на това, което пишеш и четеш.
Лоша работа, я си почини малко, че в Модерното трябва да си винаги нащрек..........:]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход