Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 16:28:55
avatar
Quote
Svetlio
Говорим за едно и също нещо smiling smiley
Ключовата дума е "отива и вижда" winking smiley

А не по телефона "давам толкова", защото това е и най-големият признак за несериозност. Практиката показва, че който е смъкнал цена по телефона, после на място (след оглед) никога не е удържал на офертата си. Винаги е: "ааа ама то по-зле от колкото си мислех, давам едиколко си", "мии дават ми по-хубав за едиколко си" и тн постановки.
За мен който е смъкнал цена по тел/емайл/ и др е пълен глупак smiling smiley

Подписвам се под това мнение*ok**ok*
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 16:29:05
Quote
ASSETION
...обсъждаме цента за контейнер стока от Китай по скайпа даже... малко почва да ме е срам чи съм толкуз просТ *tired*

Как може да си такъв ама, какво дразниш човека smiling smiley

А Китайците как не обичат да се пазарят, мани, мани... smiling smiley

Една китайска джаджа, дето внасяме напоследък, я пазарихме с точно 2 клика и стана с 50% надолу.
И още можеше, но спряхме, да има за после, и те са хора. Не че някой продава на минус.

Май само на Българина не му се прави компромис в цената, да не се мине. Ама още повече се минава така, доказано през годините smiling smiley
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 16:39:13
avatar
Quote
Атанас Янев
Quote
Svetlio
Естествено, че има голяма разлика за търговски продукти и за имоти.

Може ли да обясниш, като за необразован човек, какво имаш предвид?

Къде е разликата точно, особено за НС, където сметките на инвеститора са още топли, топли (себестойности и разни такива).

Вече пазаря всичко, което и където мога - защо да не го правя? По-напред писах за едни първоначални 18 000 по телефона още, стана. Новата кола на жената е готова. Виртуално, ама на моята жена, не неговата *ok*

Пазаря и виртуални стоки - занимавам се с консултации и уеб сайтове - все нематериални стоки.
Как е като дойде някой дивак и каже "брато, искам сайт, дето си оферирал за 4 бона, ама давам 2"? smiling smiley

Ако не пазариш - глад и после аут от бизнеса.

Ако БРОКЕРИТЕ бяха прочели по една книжка за елементарни принципи на пазаренето - щеше да е много по-добре за тях.

Вижте - за тях, не за мен. Мен да не мислят, но те се хранят от %, след сделка. Масово не знаят как да пазарят, направо се плашат от идеята за това. Нека малко ги научим, макар и по телефона smiling smiley Няма невъзможни неща.

Абе братле МОЛЯ ТЕ НЕ МЕ КАРАЙ ДА СЕ СМЕЯ ... или да плача и аз не знам ....

Как ще пазариш цена на имот без да си го видял на място. То не само, че е несериозно ами просто си

е подигравка. Как ще се пазариш с мен без да те видя face 2 face и без ТИ да видиш какво

предлагам. Ми аз може си снимам оная работа и да я кача в Интернет .... тц, тц, тц ... са се ядосах smiling smiley

Бе не ме карай да се смея бе ... и кво общо имат брокерите тук, то и продавач

да е 1-во ще те покани най-учтиво да го видиш, а ако продължаваш да нахалстваш, ще

прекъсне разговора или ще ти тегли една. *yes*
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 16:42:25
Нещо не можеме да се разбереме явно smiling smiley

Асейшън, говорим за вече съществуващи бизнес контакти.. тоест хора които се познават - много ясно, че се пазарят контейнерите по телефона, няма я на място да ходиш smiling smiley Пазари се и самото производство по телефона, знаем как е: "махни това, махни и това и го догоди до едиколко си" Това е съвсем друго.

Брико, за сарказъмът на Насо говорех

Атанасе, след като не ти е ясно да опитам да разгранича нещата.
Генералното ти заблуждение е, че брокерите смъкват цената. Те нямат нищо общо нито с цената, нито със смъкването й.
Действително имаш шанс за смъкване на цена по телефона, както и може да се счете за нормално и самото офериране, когато наистина правиш това директно на брокер. Но както казах самият продавач не е брокера, освен в случаите когато е изрично упълномощен да продава. Тоест за самият продавач ти си несериозен - просто поредният далажераджия седнал на телефона, смъквайки всякакви цени, без значение на какво - просто за далаверата.
Реално в очите на продавача няма как да си сериозен след като не си отишъл и огледал имота му. Самият ти се постави на негово място - някой ти звъни и казва "давам толкова". Ама чакай малко за какво даваш толкова, това да не ти е раховец или връзка магданоз. Ела виж реално каво предлагам и тогава си дай офертата.
Защо намесваш нематериалните неща с напълно противиположните - истински материалните.. изобщо не говорим и за лична стойност и др калабалъци като състояние, обзавеждане, съседи и прочие, прочие. Точно напълно нормално е някой да ти каже "давам едиколко си за изработка на сайт", защото тази изработка е супер, супер субективна и намаляването, например от 4 на 2 е толкова лесноо - сам знаеш, готов темп, некой готов скрипт, снимка от гугле и айде.. що да не са 2 все пак smiling smiley Нали (ако има изобщо) балона на НИ е като малко мехурче пред огромната и набъбнала сфера на интернет-балона, особено този на уеб-девелопа.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 16:43:34
avatar
Quote
ASSETION
Quote
Svetlio
Или директно на едро - звъниш на производителя и му казваш "Брато следващата партида да ми е на едиколко си" и так дале...

Мчи колкото и несериозно да се вижда...
обсъждаме цента за контейнер стока от Китай по скайпа даже... малко почва да ме е срам чи съм толкуз просТ *tired*

Бе не знам дали си проЗт ама със сигурност не си умен.

Между контейнер стока, 100 кила жито и ИМОТ разлика в договаряне на цена е от земята до небето.

Ама как да ти го обясня?!?!?!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-13 16:46 от Wilson.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 16:46:54
Ама аз защо повтарям че тук е пълно с хора, които никога не са купували или продавали имот ? Как е възможно да сравняваш другите стоки с имотите ? Само по снимка и като си прочел параметрите на телевизор "Самсунг" например можеш да си го поръчаш по телефона, ама апартамент ? Та нали два идентични апартамента с еднакво разпределение могат да бъдат толкова различни ! Абсурдно е и не мога да схвана как хора с претенции за интелигентност могат да пишат небивалици.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-13 17:07 от dicho.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 16:54:18
avatar
Quote
dicho
Ама аз защо повтарям че тук е пълно с хора, които никога не са купували или продавали имот ? Как е възможно да сравняваш другите стоки с имотите ? Само по снимка и като си прочел параметрите на телевизор "Самсунг" например можеш да си го поръчаш по телефона, ама апартамент ? Та нали два идентични апартамента с еднакво разпределение могат да бъдат толкова различни ! Абсурдно е и не мога да схвана как хора с претенции за интелигентност могат да биша небивалици.

Гледай го пък тоз - имоти по интернет ще продава. Това беше типично по време на балона.
Сега разменяте цени - оферта и купува - и ако страните преценят се срещат за договорка, иначе по-добре да не си губят времето и без това няма как да стане.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 16:56:33
avatar
За това говорим. То защо са огледите тогава?
Ще си купуваме апартаментите по интернет.
Гледаме снимки и КАПАРИРАМЕ онлайн.

Само че един апартамент не се изчерпва с 20 снимки.
Има поне 100 съпътсващи фактора, определящи
покупката на апартамент, не дай си боже къща,
ама как да го обясниш на купувачите
на панелни коптори от Мизерното и на контейнери
от Китай.
Как?!?!
PMP
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 17:03:46
Quote
Wilson
Quote
ASSETION
Quote
Svetlio
Или директно на едро - звъниш на производителя и му казваш "Брато следващата партида да ми е на едиколко си" и так дале...

Мчи колкото и несериозно да се вижда...
обсъждаме цента за контейнер стока от Китай по скайпа даже... малко почва да ме е срам чи съм толкуз просТ *tired*

Бе не знам дали си проЗт ама със сигурност не си умен.

Между контейнер стока, 100 кила жито и ИМОТ разлика в договаряне на цена е от земята до небето.

Ама как да ти го обясня?!?!?!

А ти колко контейнера стока и кила жито си договорил през живота си мусю?
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 17:12:21
Quote
dicho
Ама аз защо повтарям че тук е пълно с хора, които никога не са купували или продавали имот ?
Анатема! *angel*

Слагай едно голямо синьо в торбата и идвай до офиса, да ти вадим договорите с дати и цени *drunk*

В IT-то такъв балон имаше, че няма и на къде, гръмна и измряха. Аз не бачкам обаче в тези ниши, дето бачкаха те, и познай - все ми е тая smiling smiley

Светльо, последно писане към теб - прочети какво написах по-рано днес. БРОКЕРА отказа да предаде цената към продавача с довода, че клиента вече бил смъкнал много. Все пак го е направил (предал на продавача), той се е съгласил и хоп - утре в 10 имаме оглед. Ако сте от Варна - на лично давам инфо smoking smiley Утре ще напиша какво е станало, до къде съм свалил и на живо, за спорта, дори да не ми хареса имота.

Wilson, ще капарирам по нета, ако преди това имаме подписано пред нотариус, че апартамента е едно към едно с описания. Ще водим записи на всеки разговор, който проведем и ще ми се плаща по 200 кинта на всеки оглед, ако апартамента е извън критериите ми. И обратното - аз на вас. А не както сега става - едни от Варна обявяват апартамент в Чайка, викам си брей какви квадрати, какви пари - пък той бил в Левски. Вярно, вижда се Чайка от терасата на въпросния, ама баш пък да е Чайка - нищо общо. След ТРИ разговора с БРОКЕРА и заклеванка от негова страна, че същия е в Чайка да не ти разправям какво стана...

Сериозно, ако си мислите, че цена не се договаря и са такива, каквито са - от такива като вас се храним smoking smiley

Wilson, Светльо, брокери ли сте? Питането ми е съвсем сериозно smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход