Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 15:14:39
Quote
briko

Много " кардинално" мнение ! На мен ми смъкнаха от цената( 30%) по телефона и нямаше да се пазаря повече, само не уточниха, че има обор на калкан до имота. Как да стане, трябва да го купя, че да не съм глупак, така ли?

Говорех за самият продавач в случая
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 15:18:00
Не мога да разбера брокерите, защо смятат за несериозен клиент този, който коментира цената по телефона. Аз работя в търг. фирма и продажбите са в хиляди и договарянето става първо чрез каталог и телефонно обаждане, оферти по ел. поща и накрая мостри, а при вас е обратното ? За това бях доста учуден, като не ме взеха на сериозно, като оферирах моята цена само по снимки.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 15:27:54
Quote
briko
...Аз работя в търг. фирма и продажбите са в хиляди и договарянето става първо чрез каталог и телефонно обаждане, оферти по ел. поща и накрая мостри, а при вас е обратното? За това бях доста учуден, като не ме взеха на сериозно, като оферирах моята цена само по снимки.

Защото си расъл в нереални бизнес условия, това при Вас, във Вашата фирма, не е бизнес! *book*

Никога не е било реален бизнес, разбираш ли? Не се прави така - първо трябва да изготвите стоката за цялата поръчка, след това да е доставите във Ваш склад, едва след това да почнете приказките по продажната и цена... Това е нормалният бизнес цикъл, вникваш ли в това? *write*

Разбираш ли къде грешиш? Просто при Вас нищо не е било реално никога, всичко е на база кредити и балон.

Навсякъде е така - само в имотите не е, за това и ти, и аз, се чудим защо така ни говорят, защо не се пазари, както е прието, защо ни губят времето с малоумни огледи и прочее. Ама според нас де, дето какви сме ние, какво перо сме от икономиката, какво БВП правим. Друго си е агенция за НИ. Особено сравнено с някой брокер, дето личният му успех е покупката на "метален" стикер за Голфа, дето е подарък от баща му.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 15:37:54
Quote
Атанас Янев
Quote
briko
...Аз работя в търг. фирма и продажбите са в хиляди и договарянето става първо чрез каталог и телефонно обаждане, оферти по ел. поща и накрая мостри, а при вас е обратното? За това бях доста учуден, като не ме взеха на сериозно, като оферирах моята цена само по снимки.

Защото си расъл в нереални бизнес условия, това при Вас, във Вашата фирма, не е бизнес! *book*

Никога не е било реален бизнес, разбираш ли? Не се прави така - първо трябва да изготвите стоката за цялата поръчка, след това да е доставите във Ваш склад, едва след това да почнете приказките по продажната и цена... Това е нормалният бизнес цикъл, вникваш ли в това? *write*

Разбираш ли къде грешиш? Просто при Вас нищо не е било реално никога, всичко е на база кредити и балон.

Навсякъде е така - само в имотите не е, за това и ти, и аз, се чудим защо така ни говорят, защо не се пазари, както е прието, защо ни губят времето с малоумни огледи и прочее. Ама според нас де, дето какви сме ние, какво перо сме от икономиката, какво БВП правим. Друго си е агенция за НИ. Особено сравнено с някой брокер, дето личният му успех е покупката на "метален" стикер за Голфа, дето е подарък от баща му.


*ok* Колко оферти и конкурси съм подготвял и не е имало резултат, обаче не се сърдя и обиждам на тъй наречените " несериозни клиенти". Просто това ми е работата, да продавам............
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 15:45:00
Сарказъмът не е подходящ в случая. Естествено, че има голяма разлика за търговски продукти и за имоти. Но след като си хванал търговията да видим... Приемаш за нормално смъкване на цена по телефона преди самият продавач да се е убедил, че си сериозен? Или звъниш в техномаркет и казваш "давам за тая плазма едиколко си" Или се обаждаш на Гичка в мазазинчето под тебе и "Гичке довечера ще мина да взема лебо на едиколко си" Или директно на едро - звъниш на производителя и му казваш "Брато следващата партида да ми е на едиколко си" и так дале...
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 16:04:58
Quote
Svetlio
Естествено, че има голяма разлика за търговски продукти и за имоти.

Може ли да обясниш, като за необразован човек, какво имаш предвид?

Къде е разликата точно, особено за НС, където сметките на инвеститора са още топли, топли (себестойности и разни такива).

Вече пазаря всичко, което и където мога - защо да не го правя? По-напред писах за едни първоначални 18 000 по телефона още, стана. Новата кола на жената е готова. Виртуално, ама на моята жена, не неговата *ok*

Пазаря и виртуални стоки - занимавам се с консултации и уеб сайтове - все нематериални стоки.
Как е като дойде някой дивак и каже "брато, искам сайт, дето си оферирал за 4 бона, ама давам 2"? smiling smiley

Ако не пазариш - глад и после аут от бизнеса.

Ако БРОКЕРИТЕ бяха прочели по една книжка за елементарни принципи на пазаренето - щеше да е много по-добре за тях.

Вижте - за тях, не за мен. Мен да не мислят, но те се хранят от %, след сделка. Масово не знаят как да пазарят, направо се плашат от идеята за това. Нека малко ги научим, макар и по телефона smiling smiley Няма невъзможни неща.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 16:11:35
В моите мнения, не съм вложил сарказъм или ако има такъв не е нарочно. Вашата дейност е пак търговия, само че с/у твърдо определена печалба. Да при мен е подобно на това, което казваш клиента се обажда( или изпраща писмено запитване по ел. поща) и ми обеснява какво точно търси, на какви норми и стандарти да отговаря, на какви компромиси може да се съгласи за да се отрази в/у цената и т.н. естествено и как се казва и за коя фирма работи. Какво повече да искам, за да отговоря с оферта и цена? Само като пример, една конкурсна документация може да стигне и над 200 страници и ако не купят от мен, повече няма да им обръщам внимание, така ли? Звучи странно.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 16:17:55
avatar
Quote
Svetlio
Или директно на едро - звъниш на производителя и му казваш "Брато следващата партида да ми е на едиколко си" и так дале...

Мчи колкото и несериозно да се вижда...
обсъждаме цента за контейнер стока от Китай по скайпа даже... малко почва да ме е срам чи съм толкуз просТ *tired*

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 16:25:27
avatar
Quote
Imotko



Гледай новия апартамент в Полигона да не е от комплекс "Ф...".

Имотко,

сега сериозно ... има ли някакъв проблем с Ф и ако има ... моля информирай ме.
Просто цял ден с това се занимавам --- проучвам ги, ама нищо не мога да намеря за тях.

А иначе колебая се между К>К и Ф. К,к е име, а за Ф нищо не знам*huh*
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 16:25:35
Quote
Атанас Янев
[

Защото си расъл в нереални бизнес условия, това при Вас, във Вашата фирма, не е бизнес! *book*

Никога не е било реален бизнес, разбираш ли? Не се прави така - първо трябва да изготвите стоката за цялата поръчка, след това да е доставите във Ваш склад, едва след това да почнете приказките по продажната и цена... Това е нормалният бизнес цикъл, вникваш ли в това? *write*

Разбираш ли къде грешиш? Просто при Вас нищо не е било реално никога, всичко е на база кредити и балон.

Навсякъде е така - само в имотите не е, за това и ти, и аз, се чудим защо така ни говорят, защо не се пазари, както е прието, защо ни губят времето с малоумни огледи и прочее. Ама според нас де, дето какви сме ние, какво перо сме от икономиката, какво БВП правим. Друго си е агенция за НИ. Особено сравнено с някой брокер, дето личният му успех е покупката на "метален" стикер за Голфа, дето е подарък от баща му.

Мислех, да не пиша повече.

След като има поръчка, има договор, има обем (количество) срок за изпълнение (доставка), има и договорена цена и условия, срок на плащане...

Разбира се, може и предварително производство, доставка, без предварително договаряне. Т.е. стоката е в склада и заповядай да я видиш или я виж в сайта. Това, не е единствения начин: стока в наличност - разговор за цена.

Може би, нещо не съм разбрала...?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход