Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?

Публикувано от Шльокер и 3/4 
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 10:59:15
avatar
Quote
Muza
Уилъсн,

Несериозни са и част от офертните цени. Иначе, наистина е несериозно, но при нормална обстановка. А, тя в момента не е.

Брокерите сте професионалисти - ок. Аз не съм - ок. Купувачите не са - пак ок. Обаче и продавачите не са - вече не съвсем ок. И , точно защото те не са, се стига до такива анонси по телефон/интернет, без предварителен оглед.

Дори, няма много място за аналогия за стока. Защото стоката се предлага от търговеца, който се предполага, че е професионалист и е наясно каква цена може да оферира. Стоката, не е в лицето Х, лицето Y..., за си творят цени поотделно, както им дойде.Тя е в търговеца. Гледа се и след това, за обем, за "чистене", се правят отстъпки. Може да има предварително договаряне за цена, но стоката, моделът е ясен, няма нужда от предварително гледане.

Такъв въпрос по телефона или по интернет, за предварително офериране означава следното:

Ясно ми е, че тази цена е определена така, че да има накъде да се смъква. Така ли е? Или собственикът си мисли, че това е цената? Ако е последното, няма смисъл да се губи ничие време с огледи.

или

Моят капацитет е Х евро. Продавачът съгласен ли е? Ако не - всичко добро....

smiling smiley*drink1*

Muza,
(без заяждане)

като капацитетът ти е да речем 60 К евро, щом чиниш да гледаш имоти на цена 80 К евро.
Няма кой да ти ги смъкне на твойте желани например 60 К евро. Гледаш ама до 65!
Принципът е имаш пари гледаш, договаряш, нямаш пари не губиш времето на брокери
и продавачи. Щото ти като нямаш, някой друг има и именно тоя някой е реалния купувач,
а не ти!

Тръгнали секви прошляци да оферират, те немат 5 лева джобни, ама оферират
даваме вика 45 К евро, за апартамент в Яворов струващ 75 К евро ... wtf?!?

p.s Плюс това не е задължително собственика да си е предвидил специално за теб
х К лева над цената 'за да има да смъква'. Стига с тези ориенталски нрави.
'Яз требе да се пазарим на сека цена оти така се праи у наше село'.
Ми като трябва пазари се, ама няма
гаранция, че някой ще ти свали цената, нали? *smiley_ahh*winking smiley
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 11:26:53
avatar
Quote
Muza


Такъв въпрос по телефона или по интернет, за предварително офериране означава следното:

Ясно ми е, че тази цена е определена така, че да има накъде да се смъква. Така ли е? Или собственикът си мисли, че това е цената? Ако е последното, няма смисъл да се губи ничие време с огледи.

или

Моят капацитет е Х евро. Продавачът съгласен ли е? Ако не - всичко добро....

smiling smiley*drink1*

Да, това означава, но дали е нещо сериозно, или само развлечение?
Аз твърдя второто. Какво ще стане, ако продавачът каже "добре, свалям цената колкото искаш"?
Ще му прати ли купувачът капарото по пощата?
Разбираш ли, става така, че всеки може да се обади на продавача и да го кандардисва да сваля/ че дори и наполовина /, което е крайно несериозно.
Ако капацитетът ми е наполовина на обявеното в офертата, просто не бих се обадила.
В края на краищата, има разлика между Капалъ чарши и оферта за НИ, публикувана в сериозно издание.smiling smiley
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 11:31:52
avatar
Quote
Wilson
(без заяждане)

като капацитетът ти е да речем 60 К евро, щом чиниш да гледаш имоти на цена 80 К евро.
Няма кой да ти ги смъкне на твойте желани например 60 К евро. Гледаш ама до 65!

Принципът е имаш пари гледаш, договаряш, нямаш пари не губиш времето на брокери
и продавачи. Щото ти като нямаш, някой друг има и именно тоя някой е реалния купувач,
а не ти!

Тръгнали секви прошляци да оферират, те немат 5 лева джобни, ама оферират
даваме вика 45 К евро, за апартамент в Яворов струващ 75 К евро ... wtf?!?


p.s Плюс това не е задължително собственика да си е предвидил специално за теб
х К лева над цената 'за да има да смъква'. Стига с тези ориенталски нрави.
'Яз требе да се пазарим на сека цена оти така се праи у наше село'.
Ми като трябва пазари се, ама няма
гаранция, че някой ще ти свали цената, нали? *smiley_ahh*winking smiley


"без заяждане"... ама си голямо диване бре?
ти освен че си купил с парите на мама апартамент преди 10 години друго направил ли си ?
какво работиш ти че НЕ СИ ПРОШЛЯК?


ти като ходиш за кола не гледаш ли цени над 3 000 лева нищо че и за 3 000 ще си я купиш с кредит половината и помощи от мама другата половина?

Понякога такива глупости говорите и не се усещате просто...
ИМАМ ЧУВСТВОТО ЧЕ СИ ВЯРВАТЕ?
ти на аванс и на заплата викаш - ДА ГО ДУХАТ БЕДНИТЕ А?

Знаеш ли на колко оферти са сваляли от 55 на 45... от 200 на 170 от 60 на 50
САМО ПО ТЕЛЕФОНА?
Изобщо вие сте големи главанаци ей... говорите си някакви ваши врели некипели и се чувствате герои...

Надявам се повече хора да ви четат глупостите и да ви се смеят...
На вас мястото ви е при Камелия в горещо ли ко беше новата лична драма там...
Ще си спретне поне 5 предавания с вас...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 11:35:07
avatar
Quote
камелия

Да, това означава, но дали е нещо сериозно, или само развлечение?
Аз твърдя второто. Какво ще стане, ако продавачът каже "добре, свалям цената колкото искаш"?
Ще му прати ли купувачът капарото по пощата?

Говорех за друга камелия... доста по привлекателна от теб... но така и така си тук, що да не ти метна една реплика... че и ти си от отбора на успокоителни...

ПРОДАВАЧА АКО Е ТАРИКАТ ЩЕ КАЖЕ:
- ЗАПОВЯДАЙТЕ НА МЯСТО ДА ОГЛЕДАТЕ И ЩЕ СЕ РАЗБЕРЕМ!
Нито отказва нито приема договаряне!

Но понеже вие сте големи професионалисти... трябва такива като мен да ви учат как се работи ли?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 11:44:38
Уилсън,

И аз без заяждане. smiling smiley

Точно такова офериране, пести време. Освен, един разговор или един мейл и това е всичко. По-добре, от колкото - оглед, и после анонс за цена, например 45 при обявена 60.

Ще го онагледя с пример. Комшии, изнесли са се на село и жилището им стои празно. Обявили са го още някъде от 2007, на такава цена, че почти е нямало и огледи. Преди няколко месеца, среща ме и ми казва - ако някой търси да купи... Питам я - защо не се обърнеш към АНИ - това им е работата. Не вършели работа, а аз съм имала много познати... и т.н. Съгласих се, колкото да не и откажа. Определиха цената, така че, да имало да се сваля. Всъщност, над старата цена. Разбираемо, за пазарлък, но чак толкова... На мен, ми беше неудобно да питам до къде приемат да се сваля - едва ли не, любопитствам...

И не щеш ли - наистина се виждам с мои познати, работили навън и търсят да купят. Звъня веднага на комшийката, с намерението, да си говорят те и да се разбират вече по-нататък. Тя, обаче ми казва - ааа, супер, ама цената вече е с 10К+ ???? eye popping smiley Щото всичко ми е тухла...

Разбираш ли? Не е намерила купувач 2007/8, вдигна я за пазарлък, има хора, при това с кеш, но ...

Не виждам защо трябва да се ядосвате, да се нервите от едни такива предварителни запитвания. Дори и да ви се струват абсурдни. Съвсем не означава, че това са прошляци.

smiling smiley*drink1*
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 11:54:22
Quote
камелия
Quote
Muza


Такъв въпрос по телефона или по интернет, за предварително офериране означава следното:

Ясно ми е, че тази цена е определена така, че да има накъде да се смъква. Така ли е? Или собственикът си мисли, че това е цената? Ако е последното, няма смисъл да се губи ничие време с огледи.

или

Моят капацитет е Х евро. Продавачът съгласен ли е? Ако не - всичко добро....

smiling smiley*drink1*

Да, това означава, но дали е нещо сериозно, или само развлечение?
Аз твърдя второто. Какво ще стане, ако продавачът каже "добре, свалям цената колкото искаш"?
Ще му прати ли купувачът капарото по пощата?
Разбираш ли, става така, че всеки може да се обади на продавача и да го кандардисва да сваля/ че дори и наполовина /, което е крайно несериозно.
Ако капацитетът ми е наполовина на обявеното в офертата, просто не бих се обадила.
В края на краищата, има разлика между Капалъ чарши и оферта за НИ, публикувана в сериозно издание.smiling smiley

Няма как да се знае, нито да се твърди на 100% , че е за развлечение.

Не случайно има в сайтовете "предложи цена". Това, дори е идеален начин да се завърже разговор с потенциален клиент.

И пак да кажа - такова предварително анонсиране просто пести време. Няма смисъл да се нервите. smiling smiley*rose*
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 12:04:32
avatar
Quote
ASSETION
Quote
Wilson
(без заяждане)

като капацитетът ти е да речем 60 К евро, щом чиниш да гледаш имоти на цена 80 К евро.
Няма кой да ти ги смъкне на твойте желани например 60 К евро. Гледаш ама до 65!

Принципът е имаш пари гледаш, договаряш, нямаш пари не губиш времето на брокери
и продавачи. Щото ти като нямаш, някой друг има и именно тоя някой е реалния купувач,
а не ти!

Тръгнали секви прошляци да оферират, те немат 5 лева джобни, ама оферират
даваме вика 45 К евро, за апартамент в Яворов струващ 75 К евро ... wtf?!?


p.s Плюс това не е задължително собственика да си е предвидил специално за теб
х К лева над цената 'за да има да смъква'. Стига с тези ориенталски нрави.
'Яз требе да се пазарим на сека цена оти така се праи у наше село'.
Ми като трябва пазари се, ама няма
гаранция, че някой ще ти свали цената, нали? *smiley_ahh*winking smiley


"без заяждане"... ама си голямо диване бре?
ти освен че си купил с парите на мама апартамент преди 10 години друго направил ли си ?
какво работиш ти че НЕ СИ ПРОШЛЯК?


ти като ходиш за кола не гледаш ли цени над 3 000 лева нищо че и за 3 000 ще си я купиш с кредит половината и помощи от мама другата половина?

Понякога такива глупости говорите и не се усещате просто...
ИМАМ ЧУВСТВОТО ЧЕ СИ ВЯРВАТЕ?
ти на аванс и на заплата викаш - ДА ГО ДУХАТ БЕДНИТЕ А?

Знаеш ли на колко оферти са сваляли от 55 на 45... от 200 на 170 от 60 на 50
САМО ПО ТЕЛЕФОНА?
Изобщо вие сте големи главанаци ей... говорите си някакви ваши врели некипели и се чувствате герои...

Надявам се повече хора да ви четат глупостите и да ви се смеят...
На вас мястото ви е при Камелия в горещо ли ко беше новата лична драма там...
Ще си спретне поне 5 предавания с вас...

Асетион,
(без заяждане)
мойта кола е 2010 г. януари месец, не е лизинг, по-скоро далавера - един беше закъсал, колата беше на
4.500 км, знаеш как е ...
А теб като те влече гледай боклуци за по 3000 лева на Горубляне и купувай кимизарници в Модерното.

Само че помни ми думата ако наистина имаш пари много скоро ще обърнеш поглед на югоизток.
И ще си кажеш абе мен да не ме е**л лудия та купувам панеляк в Мизерно проклятие smiling smiley

Ти мойта мама остави я ... тя работи в банка ... е сега ми урежда да тегля кредит за един апартамент
90 м2 с общи части в Полигона --- нова тухла --- пуск 06.2011 г. Само че имам още малко да погася
предишния, но nevermind ще го купя. Цената е 690 Е/м2. А сега кога намериш ново строителство
на тая цена в Полигона-Мусагеница ми се обади.

Ама така е батка едни имат връзки и теглят кредити други цакат кеш пара. Аз съм от първите.
Пък ти цакаш, ама не на правилното място smiling smiley
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 12:07:02
Аз пък не разбирам защо не помолиш някой твой приятел, даже двама, в Бг да го разгледа вместо теб . Аз така бих направил.
Иначе само по снимки и точно местоположение -абсурд, ами ти дори не може да прецениш какво те заобикаля наоколо.
Несериозно си е отвсякъде.
Как ще оферираш нещо по 5 снимки бе човек , хората за една кола 5-6 к. лева карат някой приятел да и хвърли едно око , ти за нещо доста по-скъпо ей така -давам толко.
Виж , ти можеш да кажеш че лимитът ти за цената е еди-колко си максимум и евентуално ако са готови да смъкнат до толкова тогава има смисъл да идваш на оглед , обаче пак е несериозно.
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 12:12:08
Quote
dicho
Не, не е нормално. И интелигентните хора го знаят.

Стига бе smiling smiley

За интелигентен се имам, преди малко се обадих на една обява.

89 000 евро в Чайка (става дума за Варна), тристаен за тотален ремонт, и то на локация средно качество, апартамента виси от 2 години по офертите. Звъннах да питам брокерите дали продавача сваля 9 преди оглед. Вече били паднали от незнамсиколкохилядимилиона евра. Живи и здрави да са БРОКЕРИТЕ, дето ми казаха, че било абсурдно smiling smiley

Нещо ми подсказва, че ще изтърват комисиона *angel*

Съвсем нормално е да питаш за цена, при положение, че няколко пъти ме разхождаха за апартамент брокери в МЕГА ТОП ЦЕНТЪР, а то било на Кракра, ама в другия край... Да съм бил видел първо супер ценният им имот, преди някой да го е купил ли, какво, и то на цена на апартамент в Морската...
Re: Нормално ли е да оферираме за имот по интернет?
13-12-2010 - 12:19:30
Ха, две минути след като пуснах горното ми се обадиха БРОКЕРИТЕ "... ами да, продавача е готов да свали с исканата от вас сума, готов е и на още дрън дрън...".

Ако някой не вярва да заповяда утре, пускам на ЛС място и час на срещата smiling smiley

18 000 лева по телефона не е зле, остава само апартамента да е такъв, какъвто са описали БРОКЕРИТЕ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход