Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дешифриране на имотни обяви от началото на 90-те години до наши дни. Какво всъщност означава това “за ч.л.” в обявите на агенциите?

Публикувано от tbm2.net 
kris66 , нещо не разбрах, вероятно защото съм прост брокер, обясни къде ме пращаш и защо.
Не ме разбирай погрешно, не знам дали си брокер, камо ли пък да те квалифицирам. Сори.

Примерно продавам и се обаждам на агенция или на брокер за който имам инфо на ушенце. Идва, говорим и определя комисион до 3 % в зависимост от възможностите му. Съгласявам се и подписвам. Той обявявя и рекламира имота. Аз плащам единствено и само на него, но не и на брокера на купувача и обратното, ако аз купувам.

А тук обявявам имот без посредник и агенциите го обявяват без дори да са го видели и без да сме договорили нещо с 6 до 12% отгоре. Ето това не приемам. За Варна мога да кажа че има само 3 -4 истински брокера.

Ало .... аз съм еди кой си.... видяхме обавата ви...ние можем да ви предложим съдействие.... работим с такава комисионна платима едиси кога....имате ли нещо против да дойдем да огледаме и да поговорим.....
Е ами само за този начин на общуване и получава оферта с 500Е надолу.

Така работят в белите страни
kris66, нещата са простички, плащаш си на този, с когото си се разбрал за това, а дали е първия брокер, или някой от тези , с които си говорил впоследствие, няма никакво значение.
Благодарности на авторът за темата!
Сега вече знам, какво изобщо да не отварям от обявите.
Ще наблегнем малко повече на търговете - там поне подобни простотии няма winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Е, най-после и ти разбра нещо, няма да отваряш обявите. Само не мога да разбера от чие име се изказваш пак - "Ще наблегнем", кои сте вие , бедни ми валси ?
Ние "купувачите" мили ми Дичо.
Ужас ви чака, щом точно до нас опряхте, нали?
Лесен бе пазара, когато парите се сипеха от лесните кредити, а сега, когато секнаха ... май ще трябва и да поработите за тях - какъв кошмар,а ?!

Дичо, аз си благодаря на автора на темата, защото си има основание за това, човека най-добронамерено си постави за цел да изясни една неяснота, която всички професионалисти като теб си премълчаваха до сега. Как мислиш, спечелихте ли нещо от една подобна некоректност, а? И ще имате ли клиенти изобщо за в бъдеще, с едно подобно презрително отношение към тях??!

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Интересен материал от вестник "Капитал"
Quote
tbm2.net
Интересен материал от вестник "Капитал"

Човече, тази статия е от преди година и половина. Ако искаш да си правиш реклама на сайта просто си го сложи в подписа, както правят не малко форумци.
човека най-добронамерено си постави за цел да изясни една неяснота,
-----------
Неяснота е за тебе валси, защото никога не си правил сделка с имот, защото нямаш абсолютно никаква представа от тази работа, която включва начини за рекламиране и ако бе мъничко поне по-интелигентен, щеше да знаеш, че кой как рекламира си е негова работа и никой нито може да му се меси, нито да го съди за това, важен е крайният резултат - ако има уменията, ще успява , ако ги няма - ще гладува. Простичко е. Но не е за прости хора.
Quote
dicho
която включва начини за рекламиране и ако бе мъничко поне по-интелигентен, щеше да знаеш, че кой как рекламира си е негова работа и никой нито може да му се меси.

аз може да не разбирам много от имоти, но от реклама и търговия разбирам 100 пъти повече от вас...
единственото което ме спира е вроденият ми нечовешки мързел smiling smiley

вие сте посредствени в тази област и сте почти гола вода
следвате някакви отъпкани пътеки който така ви възпират че сами не се усещате как се задъхвате по тях а резултата е слаб.
Ако се занимавах с недвижими имоти щях да имам поне пет пъти повече клиенти от вас...
Изпреварвал съм фирми които са в даден бизнес и са водещи повече от десет години!
ПРОСТО ЗАЩОТО ЗНАМ КАК ДА РЕКЛАМИРАМ !
вашето са глупости...
пускате няколко обяви и мислите че сте се насрали от работа и това е всичко което може да се направи...
а ако пуснете и един смс за вип или си купите пакет вече мислите че сте богоизбрани...
колко от вас са платили хиляди левове за скапаните си лъскави сайтчета и чакат вече си мислят че като имат сайт и клиентите ще им наскачат както ви скачат голи негри в мокрите сънища а? ГОЛА ВОДА СТЕ В РЕКЛАМАТА.... затова сте и ще останете слаба фирма... квартална умираща бакалийка smiling smiley и да мине кризата и по 2 000 евро да стане квадрата пак ще сте квартални бакали smiling smiley

по колко часа работите на месец?
е аз работя 10 пъти по малко от вас и изкарвам поне 10 пъти повече...
и това е защото знам как да рекламирам наистина а не като вас САМО ДА СИ МИСЛЯ ЧЕ ЗНАМ...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход