Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дешифриране на имотни обяви от началото на 90-те години до наши дни. Какво всъщност означава това “за ч.л.” в обявите на агенциите?

Публикувано от tbm2.net 
Quote
Dimitar.
А как всъщност да разпознаем добрият брокер?

Започвам списъка, ще се радвам да се допълни.

1. Да има сайт.
2. Поне 90% от обявите му да са със снимка и добро описание.
3. От кога е на пазара.
4. Приличен офис
5. Препоръки от познати.


Пета точка е на първо място.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Благодаря ти русокоске фло, няма да ме забравиш , току ме споменеш с добро ! Във връзка с темата ще поздравя колегата за всичко истинско, което е написал и ще добавя още нещо - причините за пускането на обяви с Ч.Л. отпред вече почти са изброени , добавям още :
- има имоти до които не допускам колеги, напр. ново строителство, защото се е случвало безброй пъти да ги заведа на оглед и след това да видя имотите в тяхната реклама, или започват да си водят клиентите направо на обекта, а там не е трудно да се разберат със строителя
- има имоти до които не допускам колеги, защото там живеят наематели или собствениците, а често колегите са се връщали след огледа да си общуват с тях
С две думи - имам обяви, започващи с ЗА Ч.Л. не от лакомия, а заради нечия некоректност. Познавам агенция, на която всички обяви са за ч.л. и обяснението им е простичко - не работим с колеги. Всеки избира как да работи, омръзнало ми е да чета как се чудят защо в рекламите пишело това или онова, ами простичко е - защото това е реклама, а кой може да работи това се вижда по крайния резултат любима ми фло.
Quote
dicho
Благодаря ти русокоске фло, няма да ме забравиш , току ме споменеш с добро ! Във връзка с темата ще поздравя колегата за всичко истинско, което е написал и ще добавя още нещо - причините за пускането на обяви с Ч.Л. отпред вече почти са изброени , добавям още :
- има имоти до които не допускам колеги, напр. ново строителство, защото се е случвало безброй пъти да ги заведа на оглед и след това да видя имотите в тяхната реклама, или започват да си водят клиентите направо на обекта, а там не е трудно да се разберат със строителя
- има имоти до които не допускам колеги, защото там живеят наематели или собствениците, а често колегите са се връщали след огледа да си общуват с тях
С две думи - имам обяви, започващи с ЗА Ч.Л. не от лакомия, а заради нечия некоректност. Познавам агенция, на която всички обяви са за ч.л. и обяснението им е простичко - не работим с колеги. Всеки избира как да работи, омръзнало ми е да чета как се чудят защо в рекламите пишело това или онова, ами простичко е - защото това е реклама, а кой може да работи това се вижда по крайния резултат любима ми фло.

Дичо ще се включа,
ако не допускаш някой до обявен имот поради посочените причини, значи имаш принципен проблем.
В същото време ограничавайки потенциални клиенти да стигнат до имот обявен за продажба определено не работиш в полза на собственика - така наречения клиент smiling smiley.
Чрез рекламата обичайно се отправя послание към пазара, последващ отказ от вече направено публично предложение с целенасочено премълчана съществена неразделна и съществена част от самото предложение е според моите критерии за правилно/неправилно: некоректно, непрофесионално и доста посредствено явление, което се надявам искренно кризата да изрине чрез булдозера наречен КЛИЕНТ започнал вече да осъзнава съществената си роля в пазарните отношения.

За резултата си 100% прав /според мен/ има ли го всичко е Ок.
jores, не съм съвсем съгласен за принципния проблем и сега ще се мотивирам. Потенциалните клиенти имат достъп до информацията, само печатните издания в които рекламирам са 14, тези, на които отказвам достъп не са клиенти, а колеги, по гореизброените причини.
При наеми от порядъка на 150-300лв допускам и аз за нормално да не се работи с колеги, но дори и при толкова нисък наем ако има предложение от колеги ние ще направим сделка. Но така работим ние. Искам да кажа че е съвсем норамално някой колега да ми откаже оглед за наем с такава цена и няма да му се разсърдя, но за продажби не ми се вижда много сериозно. Особено ако му гарантирам за клиентите и му подпиша протокол ако е необходимо...
Отново ще кажа колега, че всеки избира как и с кого да работи. На видно място в офиса стоят телефони на агенции, които никой няма право да допуска на нито една наша оферта и това не се коментира, просто се изпълнява.
[quoteд=dicho]
добавям още :
- има имоти до които не допускам колеги, напр. ново строителство, защото се е случвало безброй пъти да ги заведа на оглед и след това да видя имотите в тяхната реклама, или започват да си водят клиентите направо на обекта, а там не е трудно да се разберат със строителя
- има имоти до които не допускам колеги, защото там живеят наематели или собствениците, а често колегите са се връщали след огледа да си общуват с тях
С две думи - имам обяви, започващи с ЗА Ч.Л. не от лакомия, а заради нечия некоректност. .[/quote]
:]Че ти си бил направо боец от тихия фронт бе! Толкова секретно продаваш,че никой твой колега или клиент не знае къде ,какво има и не може да намери новото строителство или имотите ,дето живеят наематели или собственици:}запазваш територията с ч.л.! Рекламирал бил,ама тайно,че никой да не разберял...смеееех,смееех,голям смех:}Ей заради такива излагации хората бягат от посредниците!
фло, отдавна знам, че няма никакъв смисъл на теб да се обяснява каквото и да било, защото не четеш, а като прочетеш нищо не разбираш, затова няма да ти светвам отново. Подчертах, че клиентите имат достъп , ама ти си плещиш глупостите - "или клиент не знае къде ,какво има ". Освен това за пореден път се изказваш от нечие чуждо име - "заради такива излагации хората бягат от посредниците!", кои са "хората" русокоске , ти, или тези с които ежечасно работим ? Що не си гледаш в твоето канче поплювко ?
Dicho,
Ако някой клиент ти възложи да му търсиш имот и идеалния имот за него се продава от друг колега, който водейки се от твоите съображения го е пуснал само за частни лица, как ще постъпиш?

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Когато става дума за пари никога темата няма да бъде изчерпана. Особенно ако става въпрос за много пари!

Уеб Дизайн, Интернет Маркетинг,
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход