Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дешифриране на имотни обяви от началото на 90-те години до наши дни. Какво всъщност означава това “за ч.л.” в обявите на агенциите?

Публикувано от tbm2.net 
Е как така подминаваш???

Тебе клиента ти за какво ти плаща - да му намериш най-доброто на пазара, а ти подминаваш?

Ей заради такива неща доста купувачи си задават въпроса - има ли изобщо смисъл да възлагам търсене на брокер след като той има достъп до ограничен брой оферти и няма да ми предложи всичко което е на пазара?
Какво значи препоръка от познат.
Този познат с колко брокера е работил - 1, 10, 100?
Ако е работил със 100 може да каже - ето този е най-добрия.
Ама ако е работил с 1?????

Там общо взето "препоръката" не е - "този е добър", а "този не е измамник".
Не може практиките в определена дейност да се диктуват от конюнктурата на пазара.

Не може по времето на бума да се коткат продавачите, да им се работи без пари само и само да се трупат оферти, а като настане спад да се пускат обяви - без комисиона за купувача.

Когато някой възложи някаква дейност да бъде извършена трябва да си плати за нея, независимо дали цените падат или се вдигат.

Всички пари излизат от купувача, въпросът е по какъв начин ще бъдат "обяснени".
Не ви ли се е случвало да видите ниски цени на определени стоки и като идете да ги купите, да ви кажат, че са без ДДС? Е какво правите - теглите една и ги купувате от съседния магазин пък било то и по-скъпо отколкото от предния с ДДС-то балабар.

Вземете един имот, за който продавачът иска както беше примера 40000 евро.
Ако му кажете на един купувач - този имот струва 41200 (40000 + 3%), той си казва - ами ще живея в този имот 20-30 години какво са 1200 евро повече като ги давам за имот, който ми харесва.
Айде сега му кажете 40000 + 3% за мене. Логиката веднага се обръща - как ще му дам аз на този 1200 евро. Аз колко време работя за тях и колко време ще ги връщам на банката, пък той тука я е работил ден-два я не и ми ги иска.

Та както виждате и в двата случая купувачът трябва да плати една и съща цена - 41200, но в първия случай е доволен, че е купил имота на живота си, а във втория псува брокера.

Та какъв е извода - не е проблем купувачът да плати колкото му поискат, въпросът е, за какво той си мисли, че ги плаща.
Quote
monitor
Добре, колеги, но как да се справиш със собственик, който си е дал обявата в интернет уж за да стане достояние на евентуалните клиенти - и естествено брокер я вижда и иска да я предложи на свои клиенти. На въпроса на брокера към собственика за комисион при свършена работа - онзи отсича - ааа, аз не давам комисион - или - ама вие нали ще си вземете от клиента. Сякаш не му вършиш и на него услуга, намирайки му клиент ! Наглост някаква.
Това е честа практика при наемите особено.
Лошото е, че доста колеги се съгласяват да НЕ взимат комисион от собственика в този случай, само и само да стане сделката с клиента.
Призовавам да не отстъпваме на собствениците и да настояваме и той да си заплати комисиона ! Научиха се много лошо покрай тази криза.

Я по-добре постелете едно вестниче на тротоара,сложете му отгоре една купичка с надпис БРОКЕР, и който мине да пуска по някой лев вътре,все пак му вършите услуга да мине покрай Вас без да се спъне,нали такъв е целия смисъл на това изказване? Ми много лошо се научиха покрай тази криза бе,нищо не дават!
Тинки, пак ли се правиш на неразбрал ? Подминавам, защото хората ясно са написали "за ч.л." , а аз не съм нито ч.,нито л., сега разбра ли ?

"Ей заради такива неща доста купувачи си задават въпроса " - откога и ти се изказваш от името на "доста купувачи" ?
"Там общо взето "препоръката" не е - "този е добър", а "този не е измамник"" - поплювко, за колко брокери-измамници си прочел досега ?
Напоследък се учудвам все повече на неистовото ти желание да плюеш по нас, да ни разказваш колко лошо работим, да ни казваш как точно да работим, кое как се случва на пазара, започваш да прекаляваш, не смяташ ли ? Няма как да си толкова запознат с пазара повече от който и да било брокер, та ако ще и най-тъпия да е, що се взимаш толкова насериозно ?
Много добре знаете, че пускайки си имота в нета - то не е само, за да се обаждат директни клиенти - и е редно да се напише БЕЗ АГЕНЦИИ в такъв случай.

Фло, защо сте толкова агресивна и злобна, това се чудя.
Quote
monitor
Много добре знаете, че пускайки си имота в нета - то не е само, за да се обаждат директни клиенти - и е редно да се напише БЕЗ АГЕНЦИИ в такъв случай.

Фло, защо сте толкова агресивна и злобна, това се чудя.

Баба Ви е агресивна и злобна! Аз не съм! Къде видяхте агресивност или злоба? Моля посочете?
Научете нещо:за нас продавачите,като ни се обади някой и проявява интерес към имота,независимо ,че е от името на някой си,той за нас е клиент!Съвсем друго е, ако ние продавачите търсим посредник и приемем някой да ни посредничи в продажбата! Толкова е просто,че изпитвам голямо неудобство това положение да го обяснявам!
Аз си продавам имота. Мен не ме интересува дали ще дойде частно лице, АНИ или дядо Господ да го купува. Ако плати парите - взема го.
Защо трябва да пиша в обявата - БЕЗ АГЕНЦИИ?
Ами да заповядат агенциите - ако извадят парите за апартамента - получават го, нали така?

Пак стигаме до разграничението стока и услуга.
Продавачyt като пуска обява в нета си предлага "стоката", защо трябва да пише, че не иска услуга?
И защо някой смята, че трябва да върши услуги на продавача без последния да го е искал?

Quote

ЗАКОН ЗА ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТE

Чл. 62. (1) Доставката на стоки или предоставянето на услуги на потребителя срещу заплащане без изрично и предварително искане от негова страна е забранено.

(2) Когато потребителят получи стока или услуга, за които не е отправил изрично и предварително искане, той не е длъжен да възстанови стоката и не дължи заплащане на стоката или услугата на този, който я е изпратил или предоставил.

(3) Липсата на отговор от страна на потребителя не означава съгласие от негова страна.
Защото Тинки нормалните хора у нас и навсякъде по света като имат имот за продажба, го продават чрез агенция, купувачите пък си имат брокери, които да им търсят имот и когато някъде в реклама съответния брокер намери подходящ имот за клиента си, се обажда на този, който е пуснал обявата, независимо дали е ч.л., или брокер, ако е ч.л. може да се договори с него да му плати за това, че ще му доведе купувач, защо не ? Безброй сделки в практиката си имам, немалка част от тях са направени точно по този начин, в крайна сметка всички са доволни, ти що се пениш ? Ако си ч.л. и аз ти доведа купувач, днес, при този стагниран пазар и не стане сделка, защото ти не искаш да ми платиш, ще си ти стои имотеца дълго в реклама, през това време ще намеря на клиента си друг имот, от човек, който е по- прагматичен.

"И защо някой смята, че трябва да върши услуги на продавача без последния да го е искал?"
Грешиш, аз ще опитам да те срещна с потенциален купувач при определени условия, като не щеш - довиждане, никой нищо не налага никому.
Ами в белите страни стани брокер на клиент, пък като му намериш имот от агенция или от ч.л. си пойскай и от тях 3%.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход