Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Рекламата продължава

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: Рекламата продължава
02-05-2006 - 17:03:48
НЕ мога да понасям нособръкащи, ако ще и за без заплата да работятsmiling smiley
Ето каква е логиката - има дадена работа, за която се плаща 5000лв. Какво искам аз - да организирам двама кадърни да я свършат за месец, да им дам по 2000лв и всички да сме доволни и щастливи.
какво се получава - поради липсата на достатъчно кадърни работат се върши от 1 кадърен и 12 ноособъркащи. Пак я свършваме криво ляво като кадърния взима 1000лв., нособъркащите по 300.
При вариант едно - някой от нособъркащите решават, че ако престанат да си бъркат в носовете ще могат да си намерят работа и да живеят прилично. При вариант две и кадърния и нособъркащите мрънкат, че заплатите са малки, а пък аз мрънкам, че печалбата ми е по-малка. Отиват да гласуват за идиота , който обещае , че ще се увеличат заплатите най-много.
Какво се получава като се наложи да увеличим заплатите, защото в друг бранш на нособъркащите им плащат по 500лв? Оферираме вместо за 5000, за 8000лв. същата работа следващия месец. ДА ама се оказва, че няма кой да ги плати и затваряме кепенци.
А при вариант едно не увеличаваме офертата, просто кадърните следващия път вместо за 1 месец свършват работа за три седмици, защото с част от печалбата съм купил някой джаджа да им помага, а пък кадърните са отстранили грешките, които са ги забавили предишния път.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход