Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Рекламата продължава

Публикувано от Анонимен потребител 
Re: Рекламата продължава
23-04-2006 - 04:52:59
Joan,

moia komentar za tochkata na nasishtane beshe po-filosofski. Tia nikoga ne mozhe da bade dostignata. Kolko e "dostatachno"? Za beduina ako niama kamila - da ima, ako ima - da stanat dve. Za novodoshlia v golemia grad - da ima niakakva kvartira. Posle ako mozhe da e po-goliama i na po-dobro miasto, posle neshto sobstvenko, posle taia panelna garsonierka da beshe niakoi tuhlen tristaen...a detsata? a neshto za starini? a niakoia vilichka za weekendite losho li e? Spomniam si kato molih bashta mi da mi kupi kola i mu kazvah che poveche nishto niama da iskam - padna da se smeee choveka. Sega i az mu se smeia na moito kato kazhe - samo toia mech be mamo, nishtichko poveche! Takava si e choveshkata priroda - niama nasishtane! A reklamata e "chesaloto" za taia "krasta".
Re: Рекламата продължава
25-04-2006 - 09:53:22
Вдигането на заплатите понижава производителността на труда.
Първо трябва да помислиш как да повишиш производителостта , тогава да вдигаш заплатите. Иначе се получава това дето го описа Velchev в една друга тема - алкохолици получават по 700-800лв. на месец за да работят 3-4 часа на обекта и клиентът да е недоволен. Смело твърдя, че алкохолиците излизат по-скъпо отколкот работник в Германия.
Не знам защо твърдите, че заплатите в БЪлгария са ниски. В България е евтин само най-висококвалифицирания труд, съчетан с опит. А това е много малка част от работната ръка. Да, няма проблем на специалист с 10г. опит да се вдигне заплатата, ама има проблем да се вдигне на туко що завършилия. АМа това вдигане на заплатат на специалиста е оправдано с това, че освен да работи, той организира и обучава по-неопитните и реално и дори и тройно увеличение на заплатата е реално и обосновано.
Re: Рекламата продължава
25-04-2006 - 10:23:24
аз пaк не виждам смисъла на дискусията - кой какво се опитва да докаже.

Но понеже видях неуточнени понятия -

1) инфлация - "Инфлацията е показател за изменението на равнището на цените. За официален измерител на инфлацията в България е възприето да се използва изменението на потребителските цени. Инфлацията е равна на индекса на потребителските цени минус сто. Когато получената разлика е отрицателна се говори за дефлация. Освен на база индекс на потребителските цени за измерване на инфлацията като макроикономически феномен се използват и индексът на цени на производител и дефлаторът на брутния вътрешен продукт."


И още smiling smiley "под инфлация се разбира постоянно и цялостно покачване на паричните цени, което означава постоянен спад в покупателната способност на парите. "

Мери се чрез измерване промяната на цените от т.нар. "потребителска кошница"

2) Колко стува 1 лев? - измерва се с паритет на покупателна способност на валутната единица (PPP) - по същество представлява оценка на съотношение между две валути в зависимост от това колко от дадени стоки можеш да купиш с тях в съответните страни. За целта се взема "кошница" - както и пир инфлацията. И разбира се, има трикове в зависимост от "consumption pattern" - т.е., стила.начина на потреблние в дадена държава. Също отчитането на качеството на стоките е триково.

"purchasing power parity (PPP) is an estimate of the exchange rate required to equalise the purchasing power of different currencies, given the prices of goods and services in the countries concerned. "
Re: Рекламата продължава
25-04-2006 - 10:42:25
Смисълът на дискусията е такъв - "полоително или отрицателно влияние има повишаването на заплатите без да има повишаване производителностт ан труда".
Ние с Тинки смятаме, че заплатите трябва да се увеличават при увеличаване производителността на труда. Други смятат, че няма проблем да се увеличат заплатите и без да има повишаване на производителността на труда.
Re: Рекламата продължава
25-04-2006 - 10:43:02
Kote,

Ами аз все пак си мисля, че си има "насищане" smiling smiley Рекламата не може да бъде "чесало", според мен, защото тя само стимулира стремежа към потребление, а не го задоволява. Точно обратното, според мен рекламата е "ускорител"/катализатор на тази "краста" - т.е. тя е предназначена да я увеличава. Съгласна съм, че стремежът към "имане"/консумация си е заложен в човека, но темповете и количествата на съвременното производство многократно вече го надвишават. И забележи, че говоря САМО за развития свят, където хората са преситени от всичко (не говоря за НИ, обаче). А не говоря за бедуина или за африканеца - има милиони хора, които гладуват и не си дояждат, докато в развитите страни се изхърля тонове храна на болкука. Но това е друга тема.

И пак ще кажа - НИ са си особен вид стока, не бива да се бъркат с телевизора и пералнята.
Re: Рекламата продължава
25-04-2006 - 10:43:57
Ако трудът е бил подценен, може би има резон да се увеличават заплатите и без повишаване на производителността, мисля.
Re: Рекламата продължава
25-04-2006 - 10:51:19
Ами аз вече си го казах тогава - увеличаване на парите в обръщение без насрещно увеличване на производството на стоки и услуги води до инфлация - и дадох определение на инфлация smiling smiley

Мисля, че с Тинки сте прави. Поне така твърдят "монетаристите" smiling smiley Макар че се шири мнението, че "малко" инфлация е полезна за ик. развитие (до 4-5 % год.)
Re: Рекламата продължава
25-04-2006 - 11:07:56
Да ама аз мисля, че предимно е надценен.
Re: Рекламата продължава
01-05-2006 - 12:51:21
Това, че надъханите английски крайни клиенти са тук не е лошо. По-интересно за мен обаче е, че тук има едни пичове които правят опити да вкарат по-големи институционални инвеститори. Чудя се, възможно ли е, като ни знам дереджето на строителството? clap:
;-)
Re: Рекламата продължава
02-05-2006 - 15:11:08
Тинки, конкретно ти колко по-малко производителен си от немския, френския, американския си колега на същата позиция?
Ако някой взима 200лв да си бърка в носа по цял ден, ясно че няма от нищото да му стане 1000лв заплатата ;-)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход