Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Рекламата продължава

Публикувано от Анонимен потребител 
Анонимен потребител
Рекламата продължава
19-04-2006 - 13:14:16
Panther.
Re: Рекламата продължава
19-04-2006 - 14:15:04
Много е интересно и поучително е, кои точно изречения от оригинала са пропуснати.
Re: Рекламата продължава
19-04-2006 - 14:29:32
Panther.,

Какво искаш да кажеш? На мен цялата статия (и оригиналът, и превода) ми звучи като "масовка".
Panther.
Re: Рекламата продължава
19-04-2006 - 14:40:33
Еми и на мене баш като масовка ми звучи :-)

виж примерно какво са пропуснали в българския превод:

"The government has introduced legislation aimed at protecting the coast from the worst excesses of the Spanish costas."

Извинявай, ама това ако го бяха написали на български всеки човек които е бил последните 2 години някъде по черноморието и през останалото време е живял някъде в България, би избухнал в бурен смях. И би му станало ясно колко достоверна е и останалата част от статията. Ама някой англичанин може и да се върже и да доиде да купува. В краина сметка - няма лошо. Англичаните като купуват - парите им остават тук, така че добре дошли.
Re: Рекламата продължава
19-04-2006 - 16:57:38
Скъпи приятели,моля обяснете ми ,какво лошо виждате в тази статия,дори и с пропуснатите пасажи.Какво лошо,че някой прави PR на страната ни.И нима страната ни е толкова лоша?
Анонимен потребител
Re: Рекламата продължава
19-04-2006 - 17:09:08
Проблема е в продавачите, който си мислят, че след като един е ударил джакпота и е продал на англичанин и тях ще ги огрее. В резултат българските купувачи трябва да чакат на продавачите да им дойде акъла, че продажбата на англичанин е нещо като 6-ца от тотото.

Проблема е в психозата, която се създава. С една такава статийка знаеш ли колко добре се манипулира пазара. Ей сега в Каварна и Балчик като кажат че за тях са писали в Индипендънт гледай какво става



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-04-19 17:11 от Тинки Уинки.
Re: Рекламата продължава
19-04-2006 - 17:21:41
А има и нещо по-лошо - ако не им дойде акъла на англичаните и продължват да купуват.
Re: Рекламата продължава
19-04-2006 - 17:23:16
Моля те,Тинки Уинки,и ние сме ежедневно на пазара и можем що-годе да преценим какво става.Психоза могат да създадат само реално искащи да купят клиенти,а не статии и то в чужди вестници.Спомни си за стотиците статии за панелките-свалиха ли им цената.Май не.Дай боже повече такива статии !
smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Рекламата продължава
19-04-2006 - 17:25:06
И какво му е лошото на това,че англичаните купуват имоти в БГ?
smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Рекламата продължава
19-04-2006 - 17:32:42
Какво е лошото ако отидеш в кварталната кръчма и освен, че едвам си намериш места установиш, че бирата е станала 5лв.,?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход