Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Граници/Кадастър/Регистри

Публикувано от naceff 
naceff
Re: Граници/Кадастър/Регистри
30-03-2006 - 14:15:02
4ovek,

Благодаря, че ме снабдяваш със съображения от живия живот !

Няма да те посрамя :-))) Винаги съм готов да отстъпя пред нормални хора и в дреболии не искам да се заглеждам !
naceff
Re: Граници/Кадастър/Регистри
30-03-2006 - 14:19:52
Радо, благодаря за приноса,

Едно от нещата, за които питах, е точно това :

"дойдоха да го трасират за карнета по дигиталната карта на София, "

Явно някъде съм срещал, че процесът се обслужва от една специфична терминология, но конкретните следи (думи) бяха заметени от съзнанието ми :-((((
R. Velchev
Re: Граници/Кадастър/Регистри
30-03-2006 - 14:38:05
Точния документ се казва дворищно-трасировъчен карнет. Необходим е за да се иска разрешение за строеж на ограда. Правят го лицензирани фирми, цената е от 150 до 250 лв при различните фирми. Геокад са най-големите в София, защото собственика е ръководил този отдел в УАГ и има кадастъра в цифров вид. Може да го направи и техническата служба от общината, но знам че се чака при тях повече. Въпроса със съседите е многостранен и много по-сложен. И в цената се включва карнета на хартия и в цифров формат, обикновено dwg файл, който проектанта после ползва като подложка.
elin
Re: Граници/Кадастър/Регистри
31-03-2006 - 13:44:52
Re: Граници/Кадастър/Регистри
31-03-2006 - 16:38:23
Teмата ми е много интересна, защото както някои може да са чели от по-ранни мои въпроси, скоро ще продаваме един парцел, чиито граници не са много ясни. Една дори въобще не е прокарана, защото е резултат от делба, след която не е предприето нищо - т.е. ограда няма.
Другите граници на имота са от огради тип жив плет, които с годините, не без помощта на комшиите, са се преместили, расли са в една посока, а от другата са орязвани и т.н.
До днес не знаех как точно ще се установи къде минават границите на имота и научих много от тази тема, за което искрено ви благодаря!
Re: Граници/Кадастър/Регистри
01-04-2006 - 05:07:07
Зачудих се дали да не дам нова тема "как да изберем парцел", но се отказах. Предполагам много е дискутирано.
Интересува ме дали някои от препатилите може да хвърли малко светлина как човек да се предпази от бъдещи проблеми или поне да е с отворени за тях очи и да си ги смъкне от цената, ако не друго.Ако се слушат брокерите то няма парцел на които да не може да се строи, но уви не е така (и за щастие не е така).
Да конкретизирам въпроса си - нерегулиран парцел в строителни граници (как да се проверят къде точно са "строителните" граници?) на около 200 м и от двете страни има къщи, но непосредствено до него няма.Доколко е възможно да се направи водопровод и ток до парцела (в смисъл колко пари и усилия би коствало) и може ли да се строи без промяна на статут и вкарване в регулация? Убеждават ме че може, ако се изготви план на застрояване или нещо подобно.Някои сблъсквал ли се е с подобна задача или не напразно регулираните имоти са два пъти по-скъпи, сиреч струва ли си да се купува евтин нерегулиран и да се прави на УПИ или риска е голям и сигурното си е сигурно (то колко ли е сигурно, ама...)
Re: Граници/Кадастър/Регистри
01-04-2006 - 11:16:42
За хора, които не се занимават професионално с имоти препоръчвам УПИ. Другия начин е да се опраиш десетина пъти и се научавашsmiling smiley
Re: Граници/Кадастър/Регистри
01-04-2006 - 12:23:43
E nali zatova pitam parilite se...
Re: Граници/Кадастър/Регистри
01-04-2006 - 13:30:22
Това, което праив имотът скъп е , че на него може ад се строи. А за да може да се строи трябва инфраструктура, разрешение. И за всеки един имот, който ги няма се сваля от среданата цена на подобенкато прогнозните инвестиции се умножават по две. След това 20% от цената се намалява за едногодишното забавяне и се получава крайната цена. Ако собственикът държи да го продаде по-скъпо да бъде така добър да си оправи документацията и инфраструктурата.
НАдявам се да свърши идиотията аматьори да дават луди пари за ливади, последа продавата на други аматьори и т.н.
Пример - имотите с всичко необходимо в района струват 100К евро, ако трябва да се прави водпровод за 5К, електро за 15К, канал за 10К, проектиране , процедури за 2К - 32К общо умножено по 2 - 64К. Получава се 36К евро - 20% и отиваме на 30000 евро за такова ПИ. Другото е безумие, което не може да продължава вечнои мисля, че ако вече не е спряло, то ще спре в най-скоро време.
naceff
Re: Граници/Кадастър/Регистри
01-04-2006 - 15:41:29
4ovek,
Oste predi mnogo vreme i az zapochnah da davam opredelenija i ozenki na pazara ni, ama toi hich ne ste da slusha :-))) i si pravi kakvoto si znae. :-(((

Oste ne sam vidjal otzivite, no snosti mernah edin post ot kolega kiki v Obstija razdel, sravnjava Bg i Dominika. Njamam ednoznachna reakzija, no mai ste se naloji da komentirame.

Mnogo smislena i zastitima metodika si dal za opredeljane na zena. Ti osven arhitektura da ne si uchil i ikonomika :-))))
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход