Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Граници/Кадастър/Регистри

Публикувано от naceff 
Re: Граници/Кадастър/Регистри
03-04-2006 - 12:35:25
Виж сега, за мен цялата работа е проста - има голямо търсене на УПИ, малко предлагане - значи дефицит. В условията на дефицит знаем какво се случва, това поне сме го отигравали многократно smiling smiley Та твоите призиви малко ми звучат и те "за бога, братя, не купувайте". Няма да купуваме, споко, ама ще си седим без крайградски къщчики тогава :} :} :}

За тръмп идеята беше друга- той мошеник ли е, или преуспял бизнесмен, ако продава с 200 % печалба :} :} :} Има ли ралзика между двете понятия, според теб? smiling smiley
Re: Граници/Кадастър/Регистри
03-04-2006 - 12:37:37
Сторителите показват среден пръст на собствениците, казват на брокерите да не им губят времето с подобни оферти втори път и след дълго търсене намират някой парцел, собствениците на който са решили, че по-добре да хванеш питомнотоsmiling smiley
Re: Граници/Кадастър/Регистри
03-04-2006 - 12:43:54
Разликата е, че те лъжат в очите като ти казват, че можеш да строиш , а се оказва, че не можеш. Ето там е разликата.
Re: Граници/Кадастър/Регистри
03-04-2006 - 12:46:24
Начев, правилно си ми разбрал тезата.
Re: Граници/Кадастър/Регистри
03-04-2006 - 12:47:09
Е, дали лъжат в очите или зад гърба, дали мислиш, че има разлика за излъгания:} :} :}

Мислех, че обсъждаме не покупка от строители (или обезщетение), а покупка от частни лица.
Re: Граници/Кадастър/Регистри
03-04-2006 - 12:56:12
Начев,

Разбрах му я тезата на човек - и твоята също.

Въпросът, според мен, пак си е простичък - има ли дефицит (по-голямо търсене, отколкото предлагане) - на УПИ ? Ако да - значи, на какво се чудим и дивим тука? Никаква методика няма да убеди собственика да продава по-евтно. Покрай него - и собственика на ПИ - ако има кой да му дава тия пари, ами значи, това е положението. Масово хората купуват ПИ с надеждата, че "скоро" ще влязат в регулация.

Е, поне, ако влизат в този сайт, ще видят методиката на човек и ще си вземат бележка smiling smiley
Re: Граници/Кадастър/Регистри
03-04-2006 - 12:57:16
Е строителите държавни лица ли саsmiling smiley
Re: Граници/Кадастър/Регистри
03-04-2006 - 13:03:03
Ти ако искаш купувай ливади - аз лично не съм навит да деля ЕВЕНТУАЛНАТА печалба с никогоsmiling smiley Евентуалната печалба си се полага единствено и само на купувача. Той рискува - значи той трябва да спечели.
naceff
Re: Граници/Кадастър/Регистри
03-04-2006 - 13:29:49
Някога четох една книжка на чичко Тръмп (в която се самовъзвеличаваше до небесата) и като взимам под внимание, на какви хора е продавал имоти, трябва да приемем, че е по-скоро преуспял бизнесмен, а не мошеник!

Но, нали знаеш, че обичам тази думичка !

Как да сравним уникален имот в Манхатън с нашите елитни имоти ! Пък и тук се правеха 200 %, че и повече - в далечната 2004 г. После се усетиха и нещата загрубяха извънредно.

После, всичко случващо се е играло многакратно в разни вариации на различни места по света и големите финансови акули (с банки и у нас) подклаждат процеса с една финно нюансирана реклама, в която са се преплели заплаха и надежда.

После, "мошеник" една квалификация, която по-скоро има отношение към морално-етичните норми. Пазарът има един свой "морал", който не винаги, дори в повечето случай е доста различен от традиционния, независимо - дали е базиран на християнски ценности. Ние не знаем, на каква цена са продавали изгонените от Храма търговци. Ами, ако някой от тях е бил притеснен и е продавал на загуба, това прави ли Исус злодей ?!
Re: Граници/Кадастър/Регистри
03-04-2006 - 14:33:24
Ей, да му се невиди - на "ФИЗИЧЕСКИ ЛИЦА", ама без ЕТ smiling smiley Да си строят малки спретнати къщурки за себе си и поколенията smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход