Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Граници/Кадастър/Регистри

Публикувано от naceff 
R. Velchev
Re: Граници/Кадастър/Регистри
04-04-2006 - 17:27:22
Е, и аз така в Бистрица намерих от едни кореняци един хубав парцел, след като ходих за един друг дето един дядка на 70г уж щеще да го продава, пък май пробваше максимална цена (а даже беше прекалено висока за Бистрица, но парцела си го биваше). Ама тъкмо го харесах другия и се промениха нещата (финансово). След това взехме в Симеоново в югоизточната висока част един на добра цена и не съжалявам сега, въпреки трудностите с достъпа и лошата инфраструктура. Впоследствие се оказа че по същото време се е продавал и съседния, който е по-хубав и по-голям, ама кой да ми каже. Но катеричките и боровете, а и сойките нямат цена. Само да ги нямаше кучетата по улиците, но от това май няма спасение в София.
Re: Граници/Кадастър/Регистри
04-04-2006 - 17:36:39
Проверете за парцели в Лозен.!!!!
преди 3 години обиколих всички възможни квартали и се спрях в Долни лозен.
Купих 1425кв.м УПИ с ток в парцела /вода, канал, кабелна и телефон на улицата, която е асвалтирана.Парцела е м/у къщи с лека денивелация и е ограден....просто мечта. Пожелавам на всеки които е решил да живее в къща да намери такъв.

Разходете се до Лозен и преценете сами.

-Комуникация ...перфектна на 12-15 мин до Орлов Мост(само един светофар на Горубляне) и караш по Царския път.
-Градски транспорт и маршрутки.
-3км от Цариградско
-Не си в сянката на Витоша (северен склон ) Лозенската планина е перфектна.
-Газифицират.... скоро.
-Въздуха е чист, заради течението от Панчарево , което задържа смога в скъпите квартали .
-Цените за сега са приемливи , но бързо растът!

Живот и зраве тази година почвам строежа.

Мисля че до моя парцел се продаваше един около 1200кв.м делим на две улици??
Проверете в обявите?
Re: Граници/Кадастър/Регистри
05-04-2006 - 05:13:48
Много благодаря на всички!
Явно търсенето на парцел е много трудно и сложно, защото е и лимитирана стока на всичкото отгоре.
Панчарево и Кокаляне и на мен много ми харесват, Княжево също - малко е усойно, но има и много хубави местенца.Ако за харесване си говорим Беловодски път ми е най на сърце, но там цените не са по възможностите ми а и има къщи с двуметрови дувари и вишки на кьошето - не ми трябват такива съседи!
Наскоро ми подхвърлиха идея, която не ми се вижда лоша - Големо Бучино. Все някога магистрала Люлин ще се построи и достъпа до София ще стане лесен. Само снимки сам виждала, но изглежда китно селце в Люлин планина. Цените са ниски и говорим за дворове с ток и вода на асфалтови улици, а не измъчени истории във вилни зони с много рискове. Нямам представа сега има ли някакъв транспорт от там до София (предполагам че има). Какво е вашето мнение?
Ложен също е хубаво, но наистина трудно се намира нещо хубаво, чиято цена да не е огромна.Нали и за къща нещо трябва да остане...
:ami:
Re: Граници/Кадастър/Регистри
05-04-2006 - 05:35:17
Благородна завист ме изпълва като чета постингите ви! Всички с такава любов, надежда и мерак говорите за къщите си - готови или бъдещи! Е кой каквото ще да казва, но къщата си е друго нещо!
clap:
R. Velchev
Re: Граници/Кадастър/Регистри
05-04-2006 - 09:26:20
Ще ти кажа защо се отказах от Кокаляне: Оказа се, че там няма приет цялостен регулационен план и масово се работи с частични изменения, освен това има големи разминавания на границите на имотите и пътищата с кадастралния план, където някъде стигали до 3 метра (това ми го показаха от Геокад). Една от причините била и свлачищния район в тази част на Витоша. Този проблем го има и в Бистрица в района на Марина поляна.
Re: Граници/Кадастър/Регистри
05-04-2006 - 09:56:12
Внимавай с Голямо и Мало Бучино - много студено става там през зимата, някакъв локален феномен е. Предполагам, че се получава нещо като температурна инверсия в малка котловина. Не разчитай на Люлинската магистрала, няма да има отбивки от нея за тези села доколкото знам.
Re: Граници/Кадастър/Регистри
13-06-2006 - 18:04:15
Търся 25-30 дка земеделска (или друга) земя в близост до София, но на нормални цени. Някой може ли да ме упъти?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход