Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Prehoden hol - zashto ne?

Публикувано от kote 
Re: Prehoden hol - zashto ne?
07-03-2006 - 11:40:05
4ovek,

Мерси за пояснението - аз дадох този пример само като некадърно преустройство от самозвани "знаещи" клиенти smiling smiley За мен, нищо че не съм строителен инженер, това е глупост, но хората са си купили жилище само с една вертикала, а пък им се иска да си имат баня до спалнята (също като на тебе smiling smiley. Та са решили, че това е начинът.

Колкто до броя на вертикалите, масовият случай на двиустайните и "маломерните" тристайни жилища (дето им викам аз "тип Моника"winking smiley е само с една вертикала, около която са разположени банята и бокса.
Re: Prehoden hol - zashto ne?
07-03-2006 - 11:42:56
Ами при 17кв. хол , 8кв.м кухничка - 3-5кв.м. Щото в другия случай холът е към 23-25кв.м.
Т.е. ако петното позволява - няма проблем и бих го направил. Ама като в момента се застроява на калкана просто не може да се избегнат тъмните части. Я си представи правоъгълник 12/16м. (а той по-скоро ще е четириъгълник 11,80/12,3/16/16), като 16 м. ти е калкан , стълбището трябва да има прозорци на всяко ниво и виж каква квадратура ти остава тъмна - и какво до ги правиш - бани по 15 кв.м. ли?
Re: Prehoden hol - zashto ne?
07-03-2006 - 11:46:44
4ovek,

Много смесваш нещата ти.....

Вариант едно е, ако масовият клиент знае, че преходът е компромис, по-лошо нещо от не-прехода, но не може да си позволи друго (т.е. иска да плати, ама не може).

Вариант две е, ако масовият клиент НЕ ЗНАЕ, че преходът е компромис, да не говорим, че от досегашните обсъждания излезе, че масовият клиент ХАРЕСВА преходната дневна повече от непреходната като "разкрепостена", "отворена", "просторна" и т.н.

Какво всъщност е твоето мнение ? Кое най-често си срещал в практиката си на строител/предприемач - Вариант 1 или Вариант 2?
Анонимен потребител
Re: Prehoden hol - zashto ne?
07-03-2006 - 11:49:24
това точно исках да изясниме.
Ти искаш да строиш хубави жилища с отделни кухни, но парцелите са "криви" и не позволяват такъв вид жилища с отделни кухни ако трябва да се използва на 100% парцела с цел да са по-евтини жилищата, че хората да си ги купуват с парите които имат.

Ама ако трябва да строиш на полето предполагам ще си правиш отделни кухни.
Re: Prehoden hol - zashto ne?
07-03-2006 - 11:50:47
4ovek,

Я стига с тия стълбища! Чиста загуба на квадрати - пък и да били осветени естествено на всяко ниво, брей! Ще ги направиш тъмни и толкова, пък светлите квадрати ще ги вкараш в мечтаната кухня на Тинки :} А после за РП ти си знаеш...., има си начини.....
Re: Prehoden hol - zashto ne?
07-03-2006 - 11:53:37
Тинки,

Въсщност "строежите на полето" без ограниченията на околното застрояване обясняват любимите отделни кухни на панелните апартменти. И липсата на преходи при тях като цяло.
Анонимен потребител
Re: Prehoden hol - zashto ne?
07-03-2006 - 11:53:51
ти живяла ли си в блок с тъмни стълбища?
Аз живях една година в 8-ми блок на Студентски град (Персийския залив и ивицата Газа май ги водеха). Той е с тъмни стълбища, че и без осветление. Тръгваш да влизаш в асансиора - то пълно с негри, тръгваш по стълбите - блъскаш се в хората smiling smiley)))
Re: Prehoden hol - zashto ne?
07-03-2006 - 11:54:33
Интересното е че наистина на някои места стълбищата нямат естествено осветление. Моя кум в Торонто живееше преди в един 10-на етажен блок там, отдаван под наем. Стълбището беше точно такова и той разправяше как когато спря тока в не знам си колко щата за едно денонощие разбрал какво значи абсолютна тъмнина. :}
Анонимен потребител
Re: Prehoden hol - zashto ne?
07-03-2006 - 11:54:59
и какво пречи добрия почин да се продължи
Re: Prehoden hol - zashto ne?
07-03-2006 - 11:57:09
Мисля че вече го обсъждахме - пречи модата. Модерно е да се купуват жилища в южните райони и туйто. Коплекса "Цариградски" е първия по-сериозен опит да се потърси друго решение.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход