Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Prehoden hol - zashto ne?

Публикувано от kote 
Анонимен потребител
Re: Prehoden hol - zashto ne?
07-03-2006 - 12:00:04
Дано опита е успешен че и други да се сетят че има хляб в тази работа
Re: Prehoden hol - zashto ne?
07-03-2006 - 12:08:15
Освен ако не реша да правя боксониери, че са идеални за рентиерстванеsmiling smiley
Иначе е така - боксовете са тъмни поради това, че не може да им се направят прозорци, а не защото прозорците са скъпиsmiling smiley
Re: Prehoden hol - zashto ne?
07-03-2006 - 12:09:52
Тинки, ние и комшии ще излезем с тебе :} Аз съм живяла в 7-ми блок, но асансьор не съм ползвала - точно поради спомената от теб причина. Не ти трябва фитнес - всеки ден по няколко пъти до 10-ти етаж пеша......в тъмницата..... И ако случайно налетиш на някой негър в тъмното, даже и няма да разбереш, че срещу теб идва човек. От което те с удоволствие се възползваха.....

Един колега разправяше като свой кошмар - "вървя си аз (пийнал) по стълбите в тъмното, а срещу мене върви... бяла ти-шъртка! Абе толкова да съм пиян?!"

Всъщност аз даже помня легенди за блок някъде из Надежда (май!) без стълбища изобщо! Само с асансьори! Аз като говоря за спестяване от общи части, не е съвсем без да е проверено на практика :}
Re: Prehoden hol - zashto ne?
07-03-2006 - 12:10:25
Аз не съм голяма фирма, която може да си позволи да не спазва стандартите. Тъмни стълбища (на сгради с над 5 нива) могат да правят реномираните фирми - на мен не ми одобряват проектите с тъмни стълбищаsmiling smiley
Re: Prehoden hol - zashto ne?
07-03-2006 - 12:19:09
4ovek, това не е извинение! Като клиентите искат преходни дневни и тъмни стълбища, ще ги правиш! :} И на ония в общината ли, в строит. надзор ли, ще им намериш цаката.....

Аз ти предлагам да правиш само с асансьори, без стълбища въобще - така ще има много малко идеални части и повече апартаменти за продаване. Така ами, за какво да се хабят излишни квадрати в общи части, които за нищо, освен за минаване през тях, не стават. Крайно време е някой и тази "добра практика" да я разпространи у нас, както тъмните стълбища.
Re: Prehoden hol - zashto ne?
07-03-2006 - 12:30:00
ДА ти кажа честно стълбището ако ми разрешат ще го направя и 60см(. широко и без прозорци, защото 99% от клиентите ги интересува това, което само негово. Няма такъв, който да се натиска д аплаща за общи частиsmiling smiley
Дори и ти буйстваш, че ти се вкарват общите части в цената - ами кой да ги плаща, държавата лиsmiling smiley
Търсят се жилища с минимум общи части и затова се предлагат такива. Ако може и без асансьор а само с шахта с пилон за слизане и въжена стълба за качване - такива ще правяsmiling smiley
Re: Prehoden hol - zashto ne?
07-03-2006 - 12:32:25
Може с виртуални стълбища winking smiley
Re: Prehoden hol - zashto ne?
07-03-2006 - 12:40:36
Ей, най-сетне се разбрахме с тебе! А за идеята за без стълбища какво ще кажеш, а? Не претендирам да е нова, ама ти ще си първият, направил го в името на клиентите, а не от разсеяност :} За оня блок в Надежда легендата беше, че проектантът просто го забравил стълбището smiling smiley

А аз не буийствам против това да има общи части и да си ги платя аз. А против начина на вкарването им в цената - мисля, че е по-редно да ми направиш по-висока цена на цялото жилище и да ми обявиш неговата квадратура само. Всъщност, ако се замислиш и загледаш в нот. актове от "соц.време", там има обща цена, има и квадратура на жилището, има и % идеални части. Цена на кв.м. няма. Какво пречи да се следва същата схема, питам аз?

А ако другите (болшинството) предприемачи обявяват по друг начин, съгласна съм, че нямаш особен избор.
Re: Prehoden hol - zashto ne?
07-03-2006 - 12:42:20
А в кой нотариален акт от днешно време има цена на кв. м., с извинение?
Re: Prehoden hol - zashto ne?
07-03-2006 - 12:45:27
Kiko,

И този път закъсня с предложението си smiling smiley Ако си ми чел дългия пост до Kote , аз предложих като вариант точно "виртуални стълбища" - вместо стълбища на тези квадрати да има апартаменти, да се продават (може и по-евтино smiling smiley като жилища и там да живеят хора. И ще имаме 2 в едно - хем жилище, хем стълбище :}

Пък останалите обитатели да преминават през тези жилища - то колко ли пъти ще се наложи - 2-3 пъти на ден, пък и нали сме разкрепостени, тъкмо може и връзки да се завържат, любов да разцъфне така... :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход