Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?

Публикувано от dicho 
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
31-10-2008 - 18:05:38
avatar
kikito83 Написал:

> Камелия ама ти и на юрист се правиш,за съжаление
> доста неуспешно,твърде си некомпетентна и в тази
> материя.
> Първо решението влиза в законна сила в момента в
> ,който стане необжалваемо,т.е или изтече срока а
> той е двуседмичен за обжалване на решениета на
> първа инстанция
> ето образовай се
> Срок за въззивно обжалване

Не ми пествай страници от закона.
Говоря ти за съдебно решение, по повод иск с правно основание чл.19, ал. III от ЗЗД
Където съдът е постановил едноседмичен срок за обжалване.
Или ще кажеш, че и съдът е нарушил закона?
Всъщност, това- дали е едноседмичен или двуседмичен срока, е без всякакво значение.

Важното е, че че решението влиза в сила чак когато този срок изтече!
Писна ми от глупостите ти.
Не се правя на юрист- просто знам това, което ми е нужно за професията ми.
А ти, с кои очи твърдиш, че си юрист?


> Вземи се образовай малко и не говори тъпотии.какъв
> е този 7 дневен срок.откъде го изрови?хайде
> прочети си ГПК и пак ще говорим.Ставаш за смях на
> кокошките.

Няма защо да си чета ГПК. Да ти е минало през кокошия мозък, че нотариалният акт, който визирам, може да е издаден преди последната/ите промяна/ промени в ГПК?
Що ли задавам риторични въпроси- в глава със само една гънка за равновесие, такова чудо не може да се случи!

Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
31-10-2008 - 18:14:53
avatar
kikito83 Написал:
-------------------------------------------------------

> Аз отговорих преди и след цитирането има
> разяснение,ето защо хората не искат да работят с
> брокери ,защото не вникват както трябва в това
> ,което им се обяснява.Само едно си знаят
> "комисиона",а в замяна нищо работа.Нека разкараме
> тъпите отрепки от пазара на имотитеи да се свържем
> директно с продавачите,а продавачите да не желаят
> да ги представлява брокер. За какво ви е брокера
> не ви трябва,я ги вижте какъв изказ имат и колко
> са некомпетентни, не им се доверявайте само могат
> да ВИ вкарат в каша и с парите си да страдате.Нека
> действаме сами.

Николасе в пола,
Пестването на закони, след като съм ти казала за какво нямаш понятие, не е обяснение. Няма да го разбереш, сложно е за теб.
А на клиентите бих казала- по- добре купувайте- продавайте сами, ако ви се струва скъпа услугата ни, но от адвокати- недоразумения като Кикито, бягайте далеч.
Колко наглост трябва да има абсолютен неграмотник като теб, че да търси кусури на другите? smoking smiley


Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
01-11-2008 - 09:24:31
>
> Не ми пествай страници от закона.
> Говоря ти за съдебно решение, по повод иск с
> правно основание чл.19, ал. III от ЗЗД
> Където съдът е постановил едноседмичен срок за
> обжалване.
> Или ще кажеш, че и съдът е нарушил закона?
> Всъщност, това- дали е едноседмичен или
> двуседмичен срока, е без всякакво значение.
> Важното е, че че решението влиза в сила чак когато
> този срок изтече!
> Писна ми от глупостите ти.
> Не се правя на юрист- просто знам това, което ми е
> нужно за професията ми.
> А ти, с кои очи твърдиш, че си юрист?
>
> > Вземи се образовай малко и не говори
> тъпотии.какъв
> > е този 7 дневен срок.откъде го изрови?хайде
> > прочети си ГПК и пак ще говорим.Ставаш за
> смях на
> > кокошките.
>
> Няма защо да си чета ГПК. Да ти е минало през
> кокошия мозък, че нотариалният акт, който визирам,
> може да е издаден преди последната/ите промяна/
> промени в ГПК?
> Що ли задавам риторични въпроси- в глава със само
> една гънка за равновесие, такова чудо не може да
> се случи!
>
>

Дори да е издаден нотариаленият акт преди последните промени на ГПК-сроковете в старото ГПК са абсолютно същите.Няма седемдневен срок и никога не е имало такъв за съдебни решения на ,която и да е инстанция.
Ето чети!
пояснявам за обжалване на решенията на районен и окръжен-първа инстанция(виж сроковете за обжалване по долу)
чл.197. (Изм. - Изв., бр. 90 от 1961 г., изм. - ДВ, бр. 124 от 1997 г., в сила от 01.04.1998 г., изм. - ДВ, бр. 64 от 1999 г.) Жалбата се подава чрез съда, който е постановил решението, в 14-дневен срок от деня на заседанието, в което е обявено решението с мотивите за страната, която е присъствувала. За страната, която не е присъствувала в заседанието, както и в случаите на чл. 190, срокът за обжалване тече от датата на съобщението, че решението с мотивите е изготвено.
решенията на въззивната инстанция ( апелативен или окръжен съд) подлежат на обжалване (виж по долу)
Чл. 218в. (1) (Изм. - ДВ, бр. 64 от 1999 г.) Жалбата се подава чрез съда, който е постановил решението в 30-дневен срок, при условията на чл. 197.


Камелия нещо си в грешка виж какво пишеш Не ми пествай страници от закона.
> Говоря ти за съдебно решение, по повод иск с
> правно основание чл.19, ал. III от ЗЗД
> Където съдът е постановил едноседмичен срок за
> обжалване.

Съдията е допуснал техническа грешка в случая и ти си го приела за чиста монета.
Аз също имах такъв случай ,гражданско дело на Районен съд Пловдив и бяха допуснали техническа грешка,защото деловодителките ,набират текста върху стари файлове и много често остават думи ,цифри ,че даже и имена от стария текст и в бързината не се доглеждат.В случая в решението беше останал по погрешка 7 дневен срок,тъй като 7 дневния срок е за обжалване на определения
виж.
Частните жалби се подават в седемдневен срок от съобщаване на определението. Но ако се обжалва определение, постановено в съдебно заседание, за страната, която е присъствувала, този срок тече от деня на заседанието.

В случая аз си направих съответните постъпки,уведомих съдията с писмена молба и беше коригирана техническата грешка.
В твоето решение което цитираш е станало точно същото.
Просто ще ти препоръчам да не приемаш всичко като чиста монета,а да се замисляш повече преди да приемеш нещата буквално.




Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-11-01 09:37 от kikito83.
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
01-11-2008 - 10:15:06
Кики, според теб нужни ли сме ние, посредниците, или вие юристите бихте вършили по - добре нашата работа ?
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
01-11-2008 - 10:31:49
Хайде да си кажа и аз моето мнение: посредници са нужни, но схемата на заплащане е абсолютно погрешна.

Ако аз купувам един имат примерно за 50000 искам да знам дали мога да го купя за 45000. Какви аргументи трябва да приведа ? Ако посредника познава добре пазара, той трябва да ми помогне в посока НАДОЛУ, а не да получава % от крайната цена. Или да получи % от това което смъкне.

Примерно, ако средната цена е 800Е/м2, той на получи 10 или 15% от това което смъкне под тази цена + примерно някаква фиксирана сума за работата.

Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
01-11-2008 - 10:37:50
Peter_K, ако аз съм ти посредникът, разбира се, че ще направя всичко, за да сваля цената, така щото за теб да бъде добра. Ако сваля от цената примерно 5000 е, това ще ми намали заплащането със 125 е, а това в никакъв случай не е нещо, заради което не бих направил сделката и нямам нужда от допълнителен стимул, за да направя всичко възможно в тази посока. Процент от продажната цена - това е традиционното заплащане у нас и аз го намирам за добро и справедливо.
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
01-11-2008 - 10:39:12
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Кики, според теб нужни ли сме ние, посредниците,
> или вие юристите бихте вършили по - добре нашата
> работа ?


Дичо не става въпрос,че ние трябва да вършим Вашата работа,или Вие нашата,напротив всеки трябва да си върши работата и когато не разбира нещо да се допитва до други специалисти.Далеч съм от идеята да върша Вашата работа или който и да е мой колега.
Но не може един човек да бъде специалист по всичко "пенкилер"
Според мен трябва на пазара на недвижимите имоти да останат само брокери,които си вършат перфектно работата и които работят в екип със нужните специалисти ,геодезисти,архитекти,юристи и т.н.
"Ти много добре знаеш,че повечето от колегите ти се правят на всезнайковци и много често забъркват каши,защото не се консултират с други хора,а вършат всичко сами.Аз не казвам,че за всяка сделка трябва да бягаш при геодезиста,архитекта,юриста или друг специалист, но има и по заплетени случаи, в които специалистите не бива да бъдат пренебрегвани.
Също повечето от колегите ти са невъзпитани,нетактични,притискат хората да купуват на всяка цена, втълпяват им "Купувай защото след 1 месец цената ще е двойна ",Трябва на това поприще да останат само хора,които имат необходимито ниво, за да работят тази работа.
Знаеш ,че много от брокерите си крадат оферти и си правят номера. Има и т.н "креватни" брокери, а има и таквива с офиси ,които са на нивото на "креватните "брокери.Вие самите имате интерес да останат само читави хора,защото в момента имиджа на агенциите не добър.
Никога не съм искала да се заяждам с никого от форума,обаче има участници като Камелия,която ако си забелязал се заяжда с всеки и с поведението си предизвиква хората,все тя знае ,все може,това е присъщо за хората без задръжки и възпитание, на всичкото отгоре езика на изказ и е груб и заядлив е как може такова "човече" да се нарече брокер.Същата госпожа никога не вниква в това,което се пише.Тя си е застанала на една позиция като "магаре на лед" и не мърда,може да не е права и пак държи на нейното.Какво лошо има да изслушаш мнението на другите та дори и да поспориш,но интелигентно! Нали в спора се ражда истината!
Според мен брокера трябва да е на ниво ,да не говори глупости,да изглежда приветливо, да говори спокойно и казаните от него думи да са на място,трябва така да се държи с клиента уважително,така че на клиента да му приятно да общува с него,за да може да му се довери. Не може да говориш на клиента с думите"душко","пиле","мило",не става просташко е.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-11-01 10:41 от kikito83.
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
01-11-2008 - 10:48:44
Според мен брокера трябва да е на ниво ,да не говори глупости,да изглежда приветливо, да говори спокойно и казаните от него думи да са на място,трябва така да се държи с клиента ,така че на клиента да му приятно да общува с него,за да може да му се довери. Не може да говориш на клиента с думите"душко","пиле","мило",не става просташко е.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Кики, а как ТРЯБВА да изглежда и да говори негово величество клиента ? Нима нашите клиенти не са на същото ниво ? Много отдавна го написах, ще се повторя - каквито ни клиентите, такива и посредниците, такова ни е обществото, ние сме като всички останали - между нас има можещи и неможещи, възпитани и арогантни, интелигентни и неинтелигентни, кой какъв е личи по крайният резултат. Да кажа ли колко юристи, които нямат понятие от имоти, ама са семейни приятели и се набутват в сделките само за да изклинчат някой лев съм срещал ? И да знаеш , видял съм в пъти повече юристи, които нищо не разбират от това, отколкото брокери със същите показатели. Разбирам настървеността , с която нападаш Камелия, но не разбирам що за човек трябва да си, за да цитираш николасчо, би ли ми обяснила ?
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
01-11-2008 - 10:56:04
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Според мен брокера трябва да е на ниво ,да не
> говори глупости,да изглежда приветливо, да говори
> спокойно и казаните от него думи да са на
> място,трябва така да се държи с клиента ,така че
> на клиента да му приятно да общува с него,за да
> може да му се довери. Не може да говориш на
> клиента с думите"душко","пиле","мило",не става
> просташко е.
>
>
> --------------------------------------------------
> --------------------------------------------------
> --------------------------------------------------
> --------------------------------------------------
> --------------------------
> Кики, а как ТРЯБВА да изглежда и да говори негово
> величество клиента ? Нима нашите клиенти не са на
> същото ниво ? Много отдавна го написах, ще се
> повторя - каквито ни клиентите, такива и
> посредниците, такова ни е обществото, ние сме като
> всички останали - между нас има можещи и неможещи,
> възпитани и арогантни, интелигентни и
> неинтелигентни, кой какъв е личи по крайният
> резултат. Да кажа ли колко юристи, които нямат
> понятие от имоти, ама са семейни приятели и се
> набутват в сделките само за да изклинчат някой лев
> съм срещал ? И да знаеш , видял съм в пъти повече
> юристи, които нищо не разбират от това, отколкото
> брокери със същите показатели. Разбирам
> настървеността , с която нападаш Камелия, но не
> разбирам що за човек трябва да си, за да цитираш
> николасчо, би ли ми обяснила ?


Ето ти пак се заяждаш,мислих че си на различно ниво от Камелия .Колкото до некадърни юристи ,да има ги ,има и такива съдии,има и лекари и пр.,обаче като цяло процента на некадърните е по-малък отколкото този на брокерите.Та твои колеги наемат хора ,за брокери,които никога не са работили такова нещо и така се излагат и такива каши забъркват.Счимам ,че ако желаеш това да е уважавана професия трябва да си "за"прочистването и от некадърниците.Хората не са толкова тъпи Дичо,затова имат такова негативно мнение,защото са се опарили от некадърни брокери.
Колкото до клиента,клиента винаги е цар,дори и да не е на необходимото ниво,трябва да се държим с него с уважение и с разбиране,той плаща той поръчва "музиката".Сестра ми работи в банка и са ги инструктирали да се държат вежливо със всеки няма значение,циганин ли е върл селянин ли е ,лекар ли е отношението е еднакво.Етикета казва да няма различие в поведението с различните клиенти,дори напротив с по-ниско интелигентните трябва да си по-подробен и по-обяснителен,така ще им спечелиш доверието по-лесно!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-11-01 11:02 от kikito83.
Re: Защо е нужен посредник при закупуването или продажбата на имот ?
01-11-2008 - 11:08:34
Peter_K Написал:
-------------------------------------------------------
> Хайде да си кажа и аз моето мнение: посредници са
> нужни, но схемата на заплащане е абсолютно
> погрешна.
>
> Ако аз купувам един имат примерно за 50000 искам
> да знам дали мога да го купя за 45000. Какви
> аргументи трябва да приведа ? Ако посредника
> познава добре пазара, той трябва да ми помогне в
> посока НАДОЛУ, а не да получава % от крайната
> цена. Или да получи % от това което смъкне.
>
> Примерно, ако средната цена е 800Е/м2, той на
> получи 10 или 15% от това което смъкне под тази
> цена + примерно някаква фиксирана сума за
> работата.
>
>


smiling smiley Добре дошъл в маймунарника драги!Веднага ти казвам ,че схемата за плащане няма да ти сработи!При продажна цена от 800 стремежа на брокера е да усуче между 60 и 80 на м/2 и няма как да ти смъкне с 600 ,та да ги вземе тия пари.Даже си мисля ,че старчетата-палавници брокери въобще няма да ти отговорят на поста!Поздрави!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход