Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

v kakvo e nai razumno da ivestiram ??

Публикувано от moniq 
Re: v kakvo e nai razumno da ivestiram ??
22-02-2006 - 18:09:02
Не се коси. Що убийства станаха по България, пък няма отлив май.
Re: v kakvo e nai razumno da ivestiram ??
22-02-2006 - 18:24:47
Проблем не са поръчковите убийства - проблем е като ти откраднат касетофона на колатаsmiling smiley А това се случва не само в Лозенец и Люлин, а и в чужбинаsmiling smiley
Re: v kakvo e nai razumno da ivestiram ??
22-02-2006 - 18:42:40
Abe i bez kasetofon se jivee, ama s olovo v cherepa...
Re: v kakvo e nai razumno da ivestiram ??
22-02-2006 - 19:11:58
Това, че не живееш в Лозенец не означава, че си застрахован, нито пък обратото - купуваш апартамент в Лозенец и решават да ти видят сметкатаsmiling smiley Това имах предвид.
Re: v kakvo e nai razumno da ivestiram ??
22-02-2006 - 20:02:55
рядко пиша но сега е интересно.
1 обитават много хора. щом е ЕС това си е нормално. дали ще е панел или ново този проблем стои. но в панела по мое виждане са по скромни хора докато в новото са по освободени откъм задръжки.
2 лично мен ме дразнеше похабения вход и за два дена си рециклирах стените на входа до нас. и си задавам въпроса че в панелките или старите кооперации поне материалите са евтини ами в лукс изпълненията кой ще поддържа входа. последния блок където работих са сложили стъклени врати между етажа и стълбището с автомати на dorma, само автомата е над 100 лева. как ще се поддържа това и ако се счупи вратата /стъклена / дали ще я сменят.
3 не смея да говоря
4 това е предимството на новите, инсталацията
5 -
6 е това е най интересно щом има ЕС софийска вода си закача общ водомер и после другите, така че нова, стара кооперация от това не може да се избяга
7 само това е предимството на новото по друг начин е изградена системата, един измерителен уред на апт. но от друга страна такса мощност си остава. а според мен има значение дали тръбите минават през всяка стая или са в щранг. винаги има топлоотдаване
Re: v kakvo e nai razumno da ivestiram ??
22-02-2006 - 20:38:07
S tova sam saglasen. Problema e che dori v skupi kvartali v Bg niama sigurnost i spokoistvie. Pri cena 2-3 pati srednata mesechna zaplata na kv.m. bi slevalo da niama nito organizirana, nito drebna prestapnost naokolo.
na
Re: v kakvo e nai razumno da ivestiram ??
22-02-2006 - 21:00:21
niakoi spomena po-gore ce cenata na apartamenti v stroej e 30% po-evtina ot vece postroenite, e pokajete mi gi koi sa tezi imoti s 30% po-evtini ce da si kupia; az kakvoto sam zabeliazal e ce stroejite koito gi zapocvat v momenta sa ravnostoini ,a niakoi daje po-skapi ot vece gotovite (govoria konkretno za Varna) i ne vijdam absolutno nikakav smisal da riskuvam 100% na zeleno za 5-10% - na srocen vlog ste imam sastata vazvrastaemost bez riska; da ne govoria ce ako go kupia vece gotov i platia v broi sasto moga da se pazaria za 5% otstapka + da go otdam pod naem za perioda na stroeja
Re: v kakvo e nai razumno da ivestiram ??
23-02-2006 - 01:06:28
Ne e chestno, vse stava nai-interesno dokato me niama....
Po vaprosa koi plashta 100% na zeleno i zashto da e po-evtino. Az sam ot onia ludi, deto plashtat na zeleno. Dva apartamenta sam kupila, i dvata gi platih iztsialo oshte na dupka . Vseki si ima svoi si prichini, az sashto si imah lichni, koito ne kasaiat obshtia sluchai, no ! Pri plashtane sledva izpoviadvane i pridobivane na pravo na stroezh s notarialen akt (viarno, sroka mu e 5 godini i t.n. mnogo mozhe da se pishe), no e neshto dosta po-solidno ot dogovor . Stavash sainvestitor. Osven tova v nachaloto stroitelia ima nuzhda ot pari i e sklonen na razni otstapki - ne samo v tsena, no i v promiana na razpredelenie za svoia smetka, v moia sluchai si zapazih garazh bez da go plashtam - platih go chak makraia i t.n.
Re: v kakvo e nai razumno da ivestiram ??
23-02-2006 - 02:36:57
Я кажете да си продавам ли земите в село Емона(нос Емене)или са добра инвестиция за сега
Re: v kakvo e nai razumno da ivestiram ??
23-02-2006 - 02:54:00
Stroitelnite firmi obiknovenno imat plan za tsenite - na razreshenie za stroezh - edi kolko si, na kota 0 +10%, na kota korniz+10%, na kota bilo +5% i t.n. (primerno, ne sporia che e tochno takava skalata). A se poluchava che poniakoga apartamenti s kota bilo sa na tseni na sega zapochvashti proekti kogato skoka v tsenite e po-goliam ili stava vapros za razlichen tip stroitelstvo - ednoto s shpervani vrati i nepretentsiozna fasada a drugoto -arhitekturno chudo s MDF, Fibran, Baumit, Knauf i t.n. "chudesa" prednaznacheni da vpechatliat klienta i da mu vzemat akala (razbirai parite).
A che e kalkuliran risk - sigurno, no e malko. Po-skoro e kalkulirano tova, che investitora shte polzva parite ti, dokato ti niama da polzvash apartamenta, kakto i risk ot tova, che si vidial neshto samo na hartia i kolkoto i da si s vaobrazhenie posledvashtata realnost mozhe da ne e tochna s tvoiata predstava.
Az pak shte posporia s na, che ne e lesno da si namerish gotov ili pred zavarshvane apartament, po-veroiatno e da e oashte v nachalen etap. Kato slozhish kombinatsiata ot lichni tvoi iziskvania za koito govori Joan spriamo predlaganeto i vednaga ostavat 4-5 vazmozhnosti. A i ako popadnesh v nepopuliarna nisha - kakto Ivo s dvustainia v Lozenets ili az s malomeren tristaen v Mladost1-2 (te sa nai-tarseni i nai-barzo svarshvat) i savsem ti se ogranichava izbora.
A i za da e gotov edin apartament i da ne eprodaden vapreki dvugodishnite usilia na investitora si ima prichina. Chestia sluchai e tova da e prodaden oshte na zeleno apartament i predpriemchivia sobstvenik da si pribira pechalbata ot kapitalovlozhenieto - togava tsenata ti e iako natovarena.Drugia variant e da e s kofti izlozhenie i na kofti etazh. Povecheto stroiteli davat razlichni tseni za apartamenti kato po-loshite sa s po-niska tsena, no ima i takiva, koito ne si igraiat da gi otseniavat po otdelno - vsichko na 600EUR da rechem i stava kato s dinite na pazara - koito doshal ranko si vzel hubava, koito zakasnial vzima natartenite i zelenite.
Az sazhaliavam che platih parvia apartament, koito kupih iztsialo, ne zashtoto ne go postroiha, a zashtoto shteshe da e po-dobre da vzema dva na po 50% i kato stane gotov da prodam edinia i da si pribera pechalba ot pone 10K za godina i polovina (tova beshe po vremeto kogato se prodavashe na 350-400 a samo sled godina veche biaha po 600), no .... amatior, tova sam si az. Hem parite mi malko, hem ne mi mnogo stiska da riskuvam :ami:
Ivo izglezhda mnogo pechen i bi mi bilo interesno da chuia negovoto mnenie po vaprosa za kupuvane na zeleno.

Строителните фирми обикновенно имат план за цените - на разрешение за строеж - еди колко си, на кота 0 +10%, на кота корниз+10%, на кота било +5% и т.н. (примерно, не споря че е точно такава скалата). А се получава че понякога апартаменти с кота било са на цени на сега започващи проекти когато скока в цените е по-голям или става въпрос за различен тип строителство - едното с шпервани врати и непретенциозна фасада а другото -архитектурно чудо с МДФ, Фибран, Баумит, Кнауф и т.н. "чудеса" предназначени да впечатлят клиента и да му вземат акала (разбирай парите).
А че е калкулиран риск - сигурно, но е малко. По-скоро е калкулирано това, че инвеститора ще ползва парите ти, докато ти няма да ползваш апартамента, както и риск от това, че си видял нещо само на хартия и колкото и да си с въображение последващата реалност може да не е точна с твоята представа.
Аз пак ще поспоря с на, че не е лесно да си намериш готов или пред завършване апартамент, по-вероятно е да е оаще в начален етап. Като сложиш комбинацията от лични твои изисквания за които говори Йоан спрямо предлагането и веднага остават 4-5 възможности. А и ако попаднеш в непопулярна ниша - както Иво с двустайня в Лозенец или аз с маломерен тристаен в Младост1-2 (те са най-търсени и най-бързо свършват) и съвсем ти се ограничава избора.
А и за да е готов един апартамент и да не епродаден въпреки двугодишните усилия на инвеститора си има причина. Честя случаи е това да е продаден още на зелено апартамент и предприемчивия собственик да си прибира печалбата от капиталовложението - тогава цената ти е яко натоварена.Другия вариант е да е с кофти изложение и на кофти етаж. Повечето строители дават различни цени за апартаменти като по-лошите са с по-ниска цена, но има и такива, които не си играят да ги оценяват по отделно - всичко на 600ЕУР да речем и става като с дините на пазара - които дошъл ранко си взел хубава, които закъснял взима натъртените и зелените.
Аз съжалявам че платих първия апартамент, които купих изцяло, не защото не го построиха, а защото щеше да е по-добре да взема два на по 50% и като стане готов да продам единия и да си прибера печалба от поне 10К за година и половина (това беше по времето когато се продаваше на 350-400 а само след година вече бяха по 600), но .... аматьор, това сам си аз. Хем парите ми малко, хем не ми много стиска да рискувам
Иво изглежда много печен и би ми било интересно да чуя неговото мнение по въпроса за купуване на зелено.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-02-23 08:32 от Тинки Уинки.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход