Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Градоустройствения план на София

Публикувано от Данаил 
Градоустройствения план на София
10-01-2006 - 16:45:47
Здравейте,

Интересува ме следният въпрос: от свои роднини чух, че се очаква този месец в Народното събрание да се гласува проектозакон за влизане в сила на нов Градоустройствен план на София.

Първо, знае ли някой дали това е вярно, и къде (ако изобщо има такава възможност), бих могъл да проверя според този план статута който се отрежда за интересуващите ме имоти.

Притежаваме част от парцел (съсобственост с роднини), който по настоящем е земеделски имот, с лице на околовръстния път - между Герман и Лозен, южната страна.
Дали с влизането на такъв градоустройствен план в сила, имотът ни ще влезе автоматично в регулация, или това не променя статута на отделните парцели.
Като цяло, според твърденията на роднините ми и агенции, районът на имота ни е отреден за промишлени нужди. Къде обаче може да се провери това нещо и как е възможно да се знае със сигурност, щом няма все още влязъл в сила план?

Има ли смисъл един имот да се вкарва в регулация, ако няма купувач за него, и не се знае какво този евентуален купувач би желал да построи - при искането за вкарване в регулация не трябва ли да се заяви и какво ще се строи в имота, да се приложи конкретен план?

Благодария предварително на изпратилите разяснение по въпросите за градоустройствения план и регулацията на имотите!
Re: Градоустройствения план на София
20-01-2006 - 02:08:09
Проекта стоя много време във фоайето на централна баня, по принцип това, което е било там е проект и може да търпи корекции и промени. Ако се гласува, следва обнародване в държавен вестник, значимо и дългоочаквано събитие е, така че със сигурност и медиите ще го отразят. Добре е да сте го попълнили и нанесли в кадастъра, за да имате кадастрална скица, а не само от поземлена комисия. Така, както сте писали къде е, ако е наложително някъде да посочите за какво - пишете за смесено административно , промишлено и КОО обслужване. Поне, като брокер мисля, че това ще е подходящо за местото Ви. Ако отидете в приемно време в ДАГ на ул.Сердика 5 можете да проверите в каква зона попада имота Ви - за озеленяване, за промишлени цели, за смесено застрояване, ще се отнема ли нещо от имота Ви, ако се предвижда разширение на уличната мрежа, има ли минаващ подземен кадастър. Мисля че беше на трети или четвърти етаж в дъното вратата до аварийното стълбище - пише си на вратата, че е за земеделски земи. На петия етаж е мисля пък за попълване на кадастрална основа. Долу можете да пуснете молба за да Ви издадат удостоверени със или без право на застрояване е имота Ви по сега действащия план. Тъй като докато влезе в сила и мине обявавяне ще мине време, зависи какви са намеренията Ви. Успех!
Re: Градоустройствения план на София
27-01-2007 - 20:00:16
Здравейте,

Някои може ли да ми каже от каде мога да видия новия градоустройствен план на София?

Благодария предварително.
Re: Градоустройствения план на София
29-01-2007 - 16:07:36
Справки за статута на имоти се правят в стая 308 на УАГ в приемното време понеделник и четвъртък. Ако искате черно на бяло - всеки работен ден деловодството е отворено - молба в свободен текст на 4-то гише с копие на документ за собственост. Казаха ми, че удостоверението ще бъде издадено до 2 седмици.
Re: Градоустройствения план на София
29-01-2007 - 16:08:39
А преди да пускате тази тема можеше да погледнете само няколко реда по-надолу:
[forum.imoti.net]
Re: Градоустройствения план на София
06-02-2007 - 11:22:14
[stroitelstvo.info]

Пращам го и тука сайта кудето може да си проверите парцела.А конкретно по темата -пич от тука ще видиш точно къде ти попада парцела,а ако не успееш да се ориентираш по мащаб и т.н. върви в ДАК в приемно време(вторник и четвъртак от 14 до 17 и там без проблеми ще го видиш-зоната в която попада,какво се дава за тази зона и т.н.
А ти притежаваш ПИ(поземлен имот),с ОГП той не става УПИ(уреголиран поземлен имот).За да стане УПИ се плаща около 3 Е /м2 и в срок от 6 мес ПИ става УПИ.Дано не те излъжа,аз съм стройтел но до колкото съм запознат така стят нещата!!Само за таксата не съм сигорен!
А щом е с лице на околовръсното по новия ОГП е важно да разбереш да не би да ти го вземат(целия или някаква част от него)за бъдещето разширение.Не съм запознат в твоя район колко платна е околовръсното и дали ще се разширява-ако само 2(по едно за всяка посока-лошо).Макар че то се разширява не точно по осовта му линия и може цялото да минава от другата страна а не от странта на твоя имот.
Re: Градоустройствения план на София
23-06-2008 - 12:01:33
iskam da znam za6o mesta do botani4eskata gradina ne sa v regolatsia ,ot ednata strana sa za ozeleniavane vsi4ki okolo na6to mesto sa zastroili po ne6o.a pak ni e za ozeleniavane .kade moga da poglrdna gradoustoistvenia plan na dragalevtsi i dali 6e vliza v regolatsia imail tania_85_di@abv.bg pi6etemi blagodaria clap:
Re: Градоустройствения план на София
23-06-2008 - 12:06:50
avatar
i.ivanova Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
>
> Някои може ли да ми каже от каде мога да видия
> новия градоустройствен план на София?
>
> Благодария предварително.


Има го окачен във фоайето на ДАГ.
Re: Градоустройствения план на София
23-06-2008 - 12:09:44
Първо - пиши на кирилица
Второ - пише се регУлация, с "У"
Трето - устройствена зона и регулация са две различни неща - може имотът ти да попада в някаква си зона и пак да не е урегулиран
Четвърто - преди приемането на новия ОГП който правил правил, след това вече са го определили за озеленяване;ако е имал издадено разрешение за строеж преди тази дата, мачът е свирен

лек ден!

Love is all around
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход