Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

доходност от имоти

Публикувано от na 
Re: доходност от имоти
02-10-2006 - 10:49:39
na,

Имах предвид, че е относителна спрямо другите алтернативи възвръщаемостта. Т.е., може да е 4 %, ако на другите възможни алтернатвиви е по-ниска, тогава пак е "прилична".

А по повод възвръщаемостта в САЩ или в Европа (защото ти си споменал и Европа в първия си пост) сме дискутирали и преди и аз нямам впечатление там да е 8-10 %. Виждаш тези, които живеят там (Петер123 в Германия и Наблюдател в САЩ) какво казват. Имаше едно време същата тема от Строител (такъв му беше ника), където беше разказвал за някакъв американец, инвестиращ в Сиаркуза (САЩ) - нещо подобно на схемата, дето Peter_K и Наблюдател ти обясняват. Та там имаше обява за къща в това градче Сиракуза за 20 000 долара и пак имаше вопли "ама как така така там, а у нас иначе". Тогава един колега (Hristo) се беше обадил в САЩ на обявата и се беше оказало, че къщата е била години наред свърталище на скитници, а даже и я подпалили. Та на практика трябва да се строи отново. А на снимката нищо не личеше от тези неща.

В поста на StefanB той ти е посочил изводите на Индъстръ Уоч "последното изследване на "Индъстри уач" именно начият пазар е сотклонение от нормалното - стои в печелившата крайност и затова е интересен", откъдето се предполага, че и авторите са на мнение, че възръщаемостта в САЩ и Западна Европа е по-ниска от тази в БГ.

Но пък ако ти си убеден, че там е по-висока от тук - ами ок - инвестирай там тогава.
Re: доходност от имоти
02-10-2006 - 12:18:59
Присъединявам се към думите на Наблюдател.И ще си позволя да добавя -освен данък имот има и данък върху дохода.А ако говотиш с агент по недвижими имоти ще те попита същото ,което те попита наблюдател - имаш ли опит да си намираш наематели?Пък и се явяват разходи като ремонти ,които са за сметка на собственика.Така че към сметките добави още две пера на разходи.Колкото за цените - да има и такива от по 100 000 и по-малко.Обикновено са свързани с много голямо първоначално инвестиране в здрав ремонт ,за да стане жилището обитаемо - има служби,които ти дишат във врата по тези въпроси.
Ако се занимаваш само с това и искаш да работиш само за себе си и имаш първоначален капитал - познавам човек които изкара чисти 50 000 за 6 месеца.Но това беше четвъртата му къща.Ако мислиш само да купиш,някой друг да управлява - послушай Наблюдател и прочети бавно какво е написал.
na
Re: доходност от имоти
02-10-2006 - 16:55:42
Значи ще трябва да пиша на редакторите на СиЕнБиСи (уважаван бизнес канал), които излъчиха публично,(бяха поканили професионален инвеститор), че $200хил инвестирани(в конкретен град ...) носят $24000 годишно или $19000 мисля, че беше след данъци и такси. Мисля да им обясня, че Миси и Наблюдател смятат, че е Абсолютно невъзможно да се изкарат повече от 4% в САЩ, нали все пак живеят там :}
Re: доходност от имоти
02-10-2006 - 18:34:55


na,
започна от това да се споделят знания и мнения,премина през това какви оферти имаш и най - накрая говориш за бизнес предаване по ... канал?Лично мнение - ако имаше 200 000 да ги вложиш ,щеше да знаеш какво и как.Защото аз НИКОГА не съм казал/а " че е Абсолютно невъзможно да се изкарат повече от 4% в САЩ, "Но браво на знаещите и можещите като теб - влагай по телевизионни предавания и успех.
na
Re: доходност от имоти
02-10-2006 - 20:18:25
kanala e CNBC ( явно не си го чувала, щом се заяждаш така) най- уважавания бизнес канал с Блумберг; Просто хората подкрепиха моята теза с реален пример, че е възможно да се изкара добър доход; Имам оферти от няколко различни града; Не се притеснявай за моите 200К, мисля, че знам какво да правя с тях. Аз не съм кон с капаци и се опитвам да следя къде какво става по света. Не мисля, че Бг е the one and only. Не си мисля, че знам всичко и слушам съвети на умни хора.
Просто се опитах да отворя тема, която да е полезна и интересна на потенциални инвеститори и купувачи на имоти в Бг и по света
Re: доходност от имоти
02-10-2006 - 21:52:17
Zdravejte ,bih zhelal da me izvinite za latinitzata - pisha vi ot moyat cellphone(mobilphone).Ne sam kompetenten v temata ,komentirana ot vas,no ponezhe ot 81/2 mesetza sam otdal ediniya ot apartamentite mi pod naem tuk v city of Des Plaines ,Illinois (www.desplaines.org),mozhe bi shte bade interesno za vas ,ako vi priveda konkretni fakti ,savsem nakratko:One bedroom condo apt./location-main township/660 sq feet/2005 valuation(appraisal) $131000/condo-assessment $196 per month/property taxes for year 2004 -$1863(2 semi-annual payments).Otdaden pod naem ot sredata na Jan. 2006 za $680 per month,kato v naema e vklyucheno vsichko (bez electricity bill).The appartment is located 5-7 minutes walking distance from Metra commuter RR station&busses(5),city library,City Hall,e.t.c. Tova sa samo fakti.Blagodarya za vnimanieto. Priyaten den/Priyatna vecher.
Re: РґРѕС…РѕРґРЅРѕСЃС‚ РѕС‚ РёРС?оти
02-10-2006 - 22:37:24
Zdravejte ,bih zhelal da me izvinite za latinitzata - pisha vi ot moyat cellphone(mobilphone).Ne sam kompetenten v temata ,komentirana ot vas,no ponezhe ot 81/2 mesetza sam otdal ediniya ot apartamentite mi pod naem tuk v city of Des Plaines ,Illinois (www.desplaines.org),mozhe bi shte bade interesno za vas ,ako vi priveda konkretni fakti ,savsem nakratko:One bedroom condo apt./location-main township/660 sq feet/2005 valuation(appraisal) $131000/condo-assessment $196 per month/property taxes for year 2004 -$1863(2 semi-annual payments).Otdaden pod naem ot sredata na Jan. 2006 za $680 per month,kato v naema e vklyucheno vsichko (bez electricity bill).The appartment is located 5-7 minutes walking distance from Metra commuter RR station&busses(5),city library,City Hall,e.t.c. Tova sa samo fakti.Blagodarya za vnimanieto. Priyaten den/Priyatna vecher.
Don
Re: доходност от имоти
02-10-2006 - 22:48:44
Ще се включа в подкрепа на твърдението на na с конкретен пример:


Германия, Райнланд-Пфалц, партерен апартамент в шестфамилна сграда

Цена на 1 m2 - 682 Euro
Чист наем (след приспадане на данъци и поддръжка) - 6 Euro/m2

Нетна възвръщаемост: 6x12x100 / 682 = 10,5%


А замислял ли се е някой от вас защо в София няма фирма, която да инвестира в жилищно строителство с цел отдаване под наем.
Ами защото не там е ненормало високата доходност. Ненормално високата доходност е в строителство с цел продажба. Малкият инвеститор няма никакъв шанс на този пазар, ако търси висока възвръщаемост от отдаване под наем.
Re: доходност от имоти
03-10-2006 - 00:58:07
na,
някъде беше споменал, че си купил апартамент на Червения за 50000 евро, и го отдаваш под наем за 300 евро. Това е почти 14% годишна доходност. Да разбирам ли, че не си доволен?
na
Re: доходност от имоти
03-10-2006 - 05:38:20
как ги изкара 14%; аз ги виждам 7-8% (3600 от 50000), освен ако не включваш 10% поскъпване на имота, което не е изключено; на 8% съм доволен;
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход