Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

доходност от имоти

Публикувано от na 
Re: доходност от имоти
13-10-2006 - 14:06:02
И на мен ми се иска да е по-висок, ама наемателя категорично отказва да плаща 150 Е и заплашва, че ще си тръгне моментално. Аз съответно ако попадна на някой боклук, дето ще ми навлече главоболия и ремонти, то по-добре да го държа тоя на 250 лв. Подписахме договор, че в началото на всяка година стария наем ще се индексира с 20 лв т.е от догодина ще е 270 лв. Такива се примерите от живота, другото е теория на вероятностите...
Re: доходност от имоти
13-10-2006 - 17:39:04
Виждаш ли, че не е 125 евро. Ами то след 5 години отиваш на 175 евро наемsmiling smiley Значи за десет години средния ти е 175, за петнадесет ти е 200.
Какво против моите сметки имаш не знам, даже държа да получа поздравление, че съм познал с достатъчна точностsmiling smiley
Don
Re: доходност от имоти
14-10-2006 - 19:45:20
4овек,

много ще ми е интересно за тебе, като предприемач стои ли алтернатива да построиш жилищна сграда с апартаменти под наем. Разсъждавал ли си по този въпрос и ако да - какво те е накарало да не го направиш?
na
Re: доходност от имоти
14-10-2006 - 19:58:09
лично моето мнение е , че това е по- сериозна инвестиция, тъй като повечето предприемачи нямат средства да платят парцела и строежа, а ако разчиташ на банка лихвата ще ти "изяде" дохода от наем; и в крайна сметка явно им е по-добре да продадат апартаментите "на зелено" и да приберат печалби в настоящ момент и да продължат с друга сграда
Re: доходност от имоти
16-10-2006 - 09:25:54
Стои.
Трудно ми е да ти отговоря защо не се опитвам да реализирам такъв проект. Интуитицията ми подсказва, че достаточно рискувам и без развиване на допълнителна дейност, при която уменията и знанията няма да ме направят толкова конкурентноспособен, колкото при другите ми дейности, че може да изпусна нещата от контрол поради липса на достатъчно качествени човешки ресурси, да си разпилея силите в труден момент (пустото присъединяване води до много неяснотии)и т.н. Това са основните причина.
Някой ден ще реализирам такъв проект ако имам късметsmiling smiley
Засега просто ми помага да определя минималната цена на която няма начин да не се реализира продажба.
Re: доходност от имоти
16-10-2006 - 10:47:32
Не чувам нищо по повод маята прогноза, че ще се вдигте данък сгради. Казаха поне 20%. Според мен е малко и само тестват почвата. Може да се видим и с 50% ръст от 2007.

За Bonita. Имоти много, ти може да искаш е 300Euro ама няма клиенти на услугата ти.

Който не се е светнал вече да продаде на високите цени вече трябва да знае, че тенденцията се пречупи и тръгва на долу.

На спечелилите честито. На останалите - късмет със следващия тираж.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход